Shta da kupim?

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Shta da kupim?

Post by Reverse » 07 Apr 2008, 20:20

E, ovako odluchio sam da pochnem da snimam neke tako moje zebancije malo ozbiljnije, ranije sam puno puta snimao, ali nikada mi se nije svidjao rezultat... Sada poshto sam uzeo novi komp, i muzichku Emu0404, mogu da izvuchem kolko tolko bolji snimak...

E sad, zelim da uzmem jos neshto od hardwera, a shta bi bilo sledece? Da li da uzmem neku malu suvu miksetu, ili Di-box, mozda neko predpojachalo? Shta mi vi preporuchujete?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by dejankuki » 07 Apr 2008, 23:11

Dooobro razmisli STA ces da snimas....


Ukoliko zelis da snimas pretezno gitare i bass, onda ti je DI-box najneophodniji... Ukoliko zelis vokale, onda bi mikseta ili pretpojacalo bilo tvoj logicni izbor. Medjutim pretpojacalo ce ti vise trebati ukoliko kupis kondenzatorski mikrofon...


Ma ima veoma velikih varijabila, ajd kazi nam malo pribliznije u kom prevcu zelis da razvijas tvoj atelje za home recording!!!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by Reverse » 07 Apr 2008, 23:51

Pa zeleo bih da snimam sve, znachi gitare, bas, klavijature i mikrofon...

Reche da mi treba predpojachalo za kondezatorski mic, ja imam dinamichki(Audiotehnika, ne znam oznaku, negde oko 100E), tako da to predpojachalo odpada...

Znachi ili miksetica ili di-box...

Imao sam ranije Behringer UB-1002, koji sam prodao(budala)... Ali super mi je tada vrshio posao, kolko sam pa tad znao... :mrgreen:

Sa Di-boxom, se nisam susretao, ali znam odprilike shta je...

I jos neshto, kada snimam gitaru, bas, to i izlazi na snimku nekako, ali mikrofon veoma lose, nekako je tanak, ma koliko god ga ja budzio, i to nije sluchaj samo sa mojim, probavao sam razne Shurove, Behringere itd...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Shta da kupim?

Post by Tiki the Boyler » 08 Apr 2008, 00:53

Mikrofon ne možeš da snimaš bez odgovarajućeg mikrofonskog predpojačala.
Po meni, prva sledeća investicija su ti monitori i predpojačalo (koje je uglavnom istovremeno i mikrofonko i instrumentalno).
U principu, i jedno i drugo su ti priča za sebe. A tok te priče uglavnom određuje tvoj budžet!
Pa... koliki ti je? :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by sirac-šunka » 08 Apr 2008, 01:51

Ja sam skoro bio u slicnoj dilemi, pa narucih ovo:
Image

Nije bog zna sta, ali svi kazu da zavrsava poso. U pitanju je lampasko pretpojacalo/di box, ima i phantom napajanje, pa cu mocu da snimam i kondenzatorski mikrofon kada ga kupim.
Inace, "lampasko" je po tome sto su stavili "hand selected" 12AX7 lampu, ali je u stvari "cheap chinese" lampa (nasao sam i preporuke kojim lampama moze da se zameni ova originalna i sta sve moze da se dobije na taj nacin).
Ipak, ono sto me je iznenadilo, jesu prilicno pozitivne kritike i cak i bolje od izvesnog Art tube pretpojacala, cija je ovo u stvari kopija.

Ja sam ga narucio od druga koji treba da dodje iz SAD-a, pa ce da me izadje nesto manje od 40 evra (ako me ovaj ne zaboravi :( ). Koda nas je jedno 15-20 evra skuplji.

Pozitivna strana je i to sto na kraju ostaje veci budzet za monitoring.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by Reverse » 08 Apr 2008, 04:03

Sadashnji budzet mi je nekih 70 jura :mrgreen: , ali raste stalno... Prvo sam razmishljao da uzmem dibox, al kad videh sta sve treba, rekoh bolje da pitam nekog pa da vidim shta cu...

Sirac-shunka, ovo mi se cini kao korisna stvarcica, a i nije skupa... Mozda bi mi tako neshto zavrshavalo posao...

Da se razumemo ne planiram ja da pravim nikakav studio, znachi treba mi neshto shto ce mi zavrshavati posao, i davati kolko tolko dobar snimak... Naravno svestan sam da ce se vremenom moje zahtevnosti povecavati, kao i osecaj shta je dobro a shta ne, a do tada... :D

Nazalost monitori ce morati da pricekaju, nemam toliko para...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by sirac-šunka » 08 Apr 2008, 11:49

E pa onda, ja bih ti preporucio ovo pretpojacalce (mada je prilicno nezahvalno davati misljenje i preporuke na ovom forumu, uvek neko hoce da ispadne pametniji :hide: ).

U sustini ti za te pare ni ne mozes da kupis nesto drugo, mislim mozda samo obican Di box, ali onda sto ne ovo pretpojacalo koje moze da sluzi i kao Di box i ima Phantom-a.
A svi review-ovi su u fazonu "Behringeru se konacno posrecilo kod ovog proizvoda". Mislim da ga ima i neki korisnik foruma-gitarista, pa probaj da ga nadjes i pitas za misljenje.
Ma za te pare i ako ne valja bash, uvek moze da se naruci nova bolja lampa (npr.Goove Tubes) za 10-tak dolara, a to bi moglo da stigne i bez carine.

Pogledaj, mislim da ga jos uvek imaju kod Mustanga, samo su se ko i ostale Nislije malo zaneli sa cenom - 6500 din!!! U svakom slucaju mozes da odes tamo i sve ga lepo isprobas i na kraju izadjes i pozoves Mitros ili Artist i lepo narucis preko njih za sigurno 20evra manje, ili probas da se pogadjas. Kazes lepo - "Pa znate ja sam u Beogradu video ovog istog Behringera za 50 evra."

I onda krenes na miru da stedis za monitore.

E, za malo da zaboravim, ima i neki Misa, okacio je oglase na Pakomovom sajtu i radi Behringera privatno, pa je verovatno kod njega jeftinje, probaj da ga nadjes.

Pozz
Last edited by sirac-šunka on 08 Apr 2008, 12:04, edited 2 times in total.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by Reverse » 08 Apr 2008, 11:57

Ma Mustang je za pedale i ovakve stvari, uvek bio skuplji od ostalih, videcu u Music Houseu, shta imaju... Tnx...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by sirac-šunka » 08 Apr 2008, 12:09

Ma i Stoja ti nije nista bolji...

Fora je sto kod Mustanga mozes da ga probas i onda kupis na drugom mestu i jeftinije. Ovi svi ostali su u fazonu "pa moze da se naruci".

Kod Stoje trenutno imas jedno slicno MiniMic 800 pretpojacalo, ali to NIKAKO nemoj da uzimas. Jos je i ono skuplje nego npr. u Artistu.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by Reverse » 08 Apr 2008, 12:32

Pa znam ni da music house nije zlato, ali nemam gde drugde...

Jednom prilikom sam kupovao pedalu, koja je kod Mustanga koshtala 3200, a u music houseu je nije bilo, ali mogla je da se naruchi iz BG-a, tachnije iz Mitrosa ja mislim, za 2600...

U svakom sluchaju, svraticu do Mustanga da probam...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by sirac-šunka » 05 May 2008, 20:21

Pozdrav Mista Reverse!
Sta napravi sa ovom dilemom kupovine pretpojacala/Di Box-a? Jesi li odustao i presao na kupovinu monitora?

Varijanta o kojoj sam se hvalio, da preko druga kupim pomenuti Mic200 za nekih 40-tak evra je uglavnom propala. Ostaje mi da se majem sa ovdasnjim derikozama i cenkam se... :(
Ti jesi li pronasao nesto po prodavnicama?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Shta da kupim?

Post by Reverse » 05 May 2008, 20:30

Bio sam kod Mustanga, i tu koshta kolko se secam nekih 6000+ din,, ima neshto slichno isto sa lampom za 5000, ne secam se tachno oznake...

Ma ne jurim monitore nemam para za njih, nego neke zvuchnike koji ce mi zavrshavati pos'o, poshto su mi stari crkli, tako da mi je to sad na mestu br.1

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Shta da kupim?

Post by LazaRocker » 24 Jul 2008, 11:20

E, Reverse, samo jedno pitanje: koliko si platio i gde si nasao Emuo404?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest