vredi li ovo necemu?

Moderator: dejankuki

Post Reply
vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

vredi li ovo necemu?

Post by vasko » 28 Apr 2008, 01:39

http://www.behringer.com/UCG102/index.cfm?lang=ENG

video sam ovo u prodavnici kosta 50 evra; sta moze da se postigne ovom spravom?
ovaj prateci softwer me ne zanima,a ne procitah da dolaze drajveri uz ovo...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: vredi li ovo necemu?

Post by goodlikesweeper » 28 Apr 2008, 04:30

Ovo bas deluje sjajno!!Ali puno mi je 50 evra.... :cry:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by dejankuki » 28 Apr 2008, 10:38

Sve zavisi sta hoces da radis, sta i kako da snimas ...

Predpostavljam da zelis da imas mogucnost da snimas gitaru u kompjuter... onda ti ovo i treba i ne treba...

A po meni bolja opcija je

line6 toneport GX koji kosta malkice vise (oko 60 evra) ali nudi mnogo vece opcije i korisnije je od ovog behringera...

Image


Naravno, opet kazem sve zavisi sta zelis da radis sa njim....

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by sirac-šunka » 28 Apr 2008, 11:24

Ja glasam za Line 6. Stavise, hteo sam ovo i da pomenem, ali me je Dejan pretekao.
Samo, cini mi se da je u Sound&Music-u pisalo da je najbolja cena na nasem trzistu za GX1 69 evra.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by dejankuki » 28 Apr 2008, 11:51

Moguce je da je ~70 evra, ali i za tih 20 evra razlike, vise vredi uzeti line6 GX1 nego bilo koji uredjaj tipa "gitara-uredjaj-kompjuter" koji samo prenese signal do kopjutera...i nista vise.

Eto, procitaj/te Test u najnovijem broju S&M magazina...


P.S. Sirac-Sunka drago mi je da pratis domace casopise!!! :) mmmmmhhhmmmm 8)

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: vredi li ovo necemu?

Post by vasko » 28 Apr 2008, 12:26

dejankuki wrote:Moguce je da je ~70 evra, ali i za tih 20 evra razlike, vise vredi uzeti line6 GX1 nego bilo koji uredjaj tipa "gitara-uredjaj-kompjuter" koji samo prenese signal do kopjutera...i nista vise.

Eto, procitaj/te Test u najnovijem broju S&M magazina...


P.S. Sirac-Sunka drago mi je da pratis domace casopise!!! :) mmmmmhhhmmmm 8)

a sta radi ovaj jos osim sto prenosi signal do kompjutera?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by dejankuki » 28 Apr 2008, 12:43

Sva prava zadrzana... ovo je izvod iz testa koji je izasao u Sound&Music no8 gde mozete procitati ceo tekst!!!

Ok, predpostavimo sledeću situaciju!
Vežbali ste vaš instrument i u jednom tenutku vam je pala fenomenalna ideja, riff ili melodija. Želite da snimite to na vašem kopjuteru, imate neki softver ali niste imali para da kupite DI box, preamp, muzičku kartu i ostale potrepštine. Idealno rešenje, uz to još i jeftino je toneport GX1...
...Znači gitare, bas gitare, klavijature, dinamičke mikrofone i slično obzirom da ima samo jedan ¼ ulaz sa prednje strane i USB konektor sa zadnje strane koji ujedno služi i za napajanje. Ah, da... ima i jedan izlaz za malu bananicu koja služi za prenos line out signala ili za priključivanje slušalica....
...Gearbox softver kojim farbate trake koje snimate. Inače na Cd-u koji dobijate uz GX nalaze se drajveri koji omogućavaju da na vašem kompjuteru snimate u rezolucijama 44100, 48000 i 96000 na 16 i 24 bita! ....
....Nemojte da vas zavara to što je sprava mala, jer iako takva omogućuje veoma dobar prenos signala do vašeg kompjutera. Kasnjenja nema jer je line 6 odavno poznat po njihovim ASIO drajverima i ToneDirect monitoring sistemu, tako da je ovo idealno rešenje za studio bilo koje namene i bilo koje veličine....
Uz ostale pogodnosti, USB konektorom dobiće se i mogućnost da se snimi dry signal koji se kasnije može ofarbati nekim drugim pluginom ili procesirani signal sa efektima koji će biti isti kao i onaj koji se čuje pre i u toku snimanja. Naravno podržani su i mono i stereo signal, na vama je samo da izaberete metod i pritisnete record.....
....Za gitariste, GearBox nudi veoma veliku paletu modelinga pojačala. Skoro svi tipovi onih najpoznatijih koje svi žele da imaju u kolekciji. Suma-summarum 18 pojačala i 24 tipova kabineta koje možete slobodno da kombinujete. Basisti će verujemo, uživati u odabiru top-5 koje će umiriti mnoge duhove, dok će pevači moći da nađu perfektnu kombinaciju za svoj glas koristeci API, Studer, Neve, Avalon ili neki drugi preamp ili EQ unit modeling.


evo i zvanicnog sajta.... http://line6.com/toneportgx/

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: vredi li ovo necemu?

Post by vasko » 28 Apr 2008, 21:07

znaci prakticno to je 24 bitna externa zvucna karta predvidjena da za input ima signal iz gitare?

bilo bi lepo kad bi imala neki drajver kojim bi bilo moguce obicnom gitarom trigerovati MIDIje

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by dejankuki » 28 Apr 2008, 21:24

vasko wrote:bilo bi lepo kad bi imala neki drajver kojim bi bilo moguce obicnom gitarom trigerovati MIDIje
To mozes samo preko Godina ili neke druge gitare koja ima 13-pinski konektor koji ukljucis u uredjaj
Roland GR-20, Axon 50 ili Axon 100 i snimis ili trigerujes MIDI....

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: vredi li ovo necemu?

Post by vasko » 28 Apr 2008, 22:28

evo programcica za trigerovanje obicnim audio signalom: TS-AudioToMIDI 3.30

oseti se latencija,ali nije bas za bacanje....al nije vst to mu je najveca mana...kad bi imao neki vst takav....

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by sirac-šunka » 29 Apr 2008, 00:25

dejankuki wrote: P.S. Sirac-Sunka drago mi je da pratis domace casopise!!! :) mmmmmhhhmmmm 8)
Pa Dejane drago mi je da pises domace casopise!!! :D Ako se ne varam...

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by Creepy » 21 May 2008, 13:33

Da li zna neko gde moze u BG-u da se kupi ovaj TonePort GX?
Na mitrosovom sajtu pise da ga imaju, kao i Behringer UCG102, M-Audio JamLab i slichne spravice, ali kad sam otishao tamo i rekao shta mi treba, pogledali su me kao da sam trazio 300 grama bureka i jogurt u tetrapaku..

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: vredi li ovo necemu?

Post by dejankuki » 21 May 2008, 13:37

Probaj u Artistu. oni su distributeri i trebali bi da ga imaju....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest