KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Moderator: dejankuki

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 26 May 2008, 11:45

Pozdrav svima, kako da isključim integrisanu muzičku kartu a da nije preko BIOS-a, zato jer imam neku skrnavu verziju BIOS-a koji mi ne nudi chipset opciju.Da li postoji neki drugi način jer neće da mi radi externa kartica kako treba, valjda se "kolje" sa ovom integrisanom.
Hvala unapred

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by goodlikesweeper » 26 May 2008, 12:01

Pre nego sto si instalirao novu karticu,obrisao si drajvere te integrisane,tako?Ako jesi ne bi trebalo da bude problema.Ako nemas drajvere za odredjeni deo hardvera,onda kao i da ga nemas,zar ne?Ne moze racunar da ga prepozna...

Ako nista,probaj da update-ujes bios,na primer...ili da odes na forum sveta kompjutera...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Rocket Roll » 26 May 2008, 12:23

Control Panel -> Sounds And Audio Devices -> Audio:

Image

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 27 May 2008, 00:28

Ma pokušao sam i sa disablovanjem integrisane karte i sa unistall drajvera i ponovo imam smetnje.Smetnje se izražavaju tako što na primer počne jedna pesma i super funkcioniše npr. minut da bi zatim počela pesma da krči i da zavija kao da je stara pokvarena kaseta.Kad je zaustavim i pustim je ponovo, radi ali se opet posle nekog vremena "zaglupi".Ortak moj ima istu kartu, reč je o M-Audio FW410, obe je kupio u Americi i njemu radi bez problema, s tim što je on isključio staru kartu u BIOS-u a mene zeza.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Reverse » 27 May 2008, 00:50

Ja sam imao pre istih problema sa SB 24bit Live, neki programi i plejeri su radili preko nje, a neki preko integrisane, i morao sam integrisanu da iskljuchim u biosu. Ali sad npr imam integrisanu i Emu0404 i nishta nisam iskljuchivao, ali radi... sve zavisi... Kako se to radi u Biosu ne znam, nisam ja lichno iskljuchio... :)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by DrGreenthumb » 27 May 2008, 00:50

Pogledaj uputstvo za plocu, ako je neka jeftinija ili starija, moze da se desi da se iskljucuje hardverski jumperom na samoj ploci.

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 27 May 2008, 10:48

Možda mi to jedino i preostaje jer ne znam više na koji način bih mogao da je onesposobim.Kontaktirao sam ljde gde sam kupio laptop i rekli su mi da imam poslednju verziju BIOS-a, što znači da ne mogu da flashujem novi.Valjda ću nekako uspeti da sredim taj, na žalost, neizbežni problem.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Rocket Roll » 27 May 2008, 10:56

BIG wrote:Kontaktirao sam ljde gde sam kupio laptop...
Ma pusti njih, pošalji mail proizvođaču laptopa!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by DrGreenthumb » 27 May 2008, 10:58

+1

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Tiki the Boyler » 27 May 2008, 12:11

Mislim da tebi problem ne pravi integrisana zvučna kartica, jer to ionako nema previše logike!
Prije će biti da je u pitanju neki krnjavi VIA FireWire kontroler koji ti je ugrađen u laptop. Mani se disejblovanja integracije i pokušaj naći tobar FW kontroler. Sa Texas Instruments čipsetom po mogućnosti ili bar NEC.
I to što prije... FW410 su znale rikavati zbog neadekvatnog FW kontrolera!

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 28 May 2008, 19:54

Šta predlažeš da kupim PCI FW karticu?Misli da Texas PCI FW je jako teško naći.Jel znaš možda neku radnju gde bi se mogla pronaći?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Tiki the Boyler » 30 May 2008, 10:28

BIG wrote:Šta predlažeš da kupim PCI FW karticu?Misli da Texas PCI FW je jako teško naći.Jel znaš možda neku radnju gde bi se mogla pronaći?
Pa ako je misliš koristiti na laptopu, trebaće ti PCMCIA...
Pakom je imao PCI Roline TI FW kontrolere, pa pokušaj njih kontaktirati.

Skoro da sam siguran da je u tome rješenje tvog problema!

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 30 May 2008, 17:01

Daj Bože da je to u pitanju, jer mi je više muka od traganja za nekim rešenjem, a do sada je sve bila ispala... Ako sad upali častim pićem :lol:

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by Ivinci » 23 Jun 2008, 14:13

BIG wrote:Ma pokušao sam i sa disablovanjem integrisane karte i sa unistall drajvera i ponovo imam smetnje.Smetnje se izražavaju tako što na primer počne jedna pesma i super funkcioniše npr. minut da bi zatim počela pesma da krči i da zavija kao da je stara pokvarena kaseta.Kad je zaustavim i pustim je ponovo, radi ali se opet posle nekog vremena "zaglupi".Ortak moj ima istu kartu, reč je o M-Audio FW410, obe je kupio u Americi i njemu radi bez problema, s tim što je on isključio staru kartu u BIOS-u a mene zeza.
ja sam isto imao jedno vreme problema sa krcanjem i pistanjem sound karte, bas kao i ti, prvo sam mislio da je riknula, onda sam mucio muku par sati dok nisam ukapirao na novi windows update ima probleme sa "nekim" driverima (mene je zakacila soundkarta) tako da sam skinuo sa interneta drugi drajver a sve ostalo instalirao sa CD-a koji je original uz kartu i sve radi kako treba

znaci samo skini novi (drugi) mozda i nekoliko raznih verzija drajvera i isprobaj, kod mene je to bilo resenje

pozdrav

BIG
Posts: 14
Joined: 22 Nov 2007, 01:10

Re: KAKO DA ISKLJUČIM INTEGRISANU MUZIČKU KARTU?

Post by BIG » 23 Jun 2008, 15:04

Hvala na predlogu.Probaću i tu varijantu.Mada čeprkao sam po nekom Digidesing-ovom forumu i našao neke unteresantne informacije.FW controller u laptopovima hoće da zezaju nekada jer koriste istu magistralu sa USB.Oni preporučuju PCMCIA karticu jer bi tako bio odvojen port i ne bi dolazilo do smetnji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest