Problem sa zvucnom karticom

Moderator: dejankuki

Post Reply
maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Problem sa zvucnom karticom

Post by maverick_nis » 18 Jul 2008, 15:13

Ovako...moja zvucna kartica je sound blaster live 24-bit i imam najnovije drajvere za nju.
Ona je super radila,ali odjednom je pocela nenormalno da se ponasa...naime...kada ukljucim procesor direktno u nju...onda sve lepo snimi...medjtim...kada ukljucim mikrofon....ona osim vokala u pozadini ima neko sustanje i to mnogo..kad da vetar duva kroz nju.....proverio sam mikrofon na jednom pojacalu i super se cuje...sve lepo....sta da radim sa karticom?!ili....uopsteno sta da radim?

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by b-Looser » 18 Jul 2008, 17:03

u opcijama za mikrofon iskljuci mic boost (start->programs->accessories->entertainment->volime control->microphone advanced->mic boost) pod recording i/ili playback

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by maverick_nis » 19 Jul 2008, 01:36

I to sam uradio.....ali ne pomaze....opet se glas ne cuje dobro jer ga sustanje dosta pokriva....

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by b-Looser » 19 Jul 2008, 12:11

Je li bila ukljucena opcija kad si dosao do nje?

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by maverick_nis » 19 Jul 2008, 13:42

Ma pre sam uvek snimao sa boostom...i sve se lepo culo a normalno je bilo da malo susti u pozadini i to se lepo sredi pluginovima,ali sad i sa ukljucenim i sa ukljucenim boostom nenormalno susti...kazem kao da vetar duva kroz karticu,tako mu dodje nekako =)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by Rocket Roll » 19 Jul 2008, 14:16

Prvo izbaci očigledne mogućnosti - da li si u međuvremenu išta menjao na putu od mikrofona do kartice? Neki drugi kabl? Neki novi džek? Neki novi komad opreme? Apdejtovanje drajvera, promena parametara DAW programa sa kojima radiš?

Zatim proveri karticu drugim (pouzdanim) mikrofonom. Ne možeš da budeš siguran da se kartica "ponaša" ako ne uključiš drugi komad opreme sa istom funkcijom u nju i ne dobiješ isti "bug".

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Re: Problem sa zvucnom karticom

Post by maverick_nis » 21 Jul 2008, 08:38

probao sam i drugi mikrofon...i to onaj sto ide uz slusalice......ali isto je....kabl za mikrofon je nov novcat...i probao sam mikrofon na pojacalu za gitaru...svejedno...ukljucio sam i lepo radi....a kad ga ukljucim u karticu....desava se doticna situacija.Procesor prikljucujem na komp preko istog jacka tj. prenosnika sa velike na malu bananu i dobro sve radi...na mikrofonu nista nisam cackao...u programima takodje....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest