kx Drivers <SETTINGZ>

Moderator: dejankuki

Post Reply
User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

kx Drivers <SETTINGZ>

Post by Fox IV » 18 Jan 2007, 18:27

Pošto vidim da ima zainteresovanih evo (nimalo jednostavnih) podešavanja za kx Drivere (ah ti Rusi)...

Ukoliko želite da snimite vokal, gitaru ili bilo koji "živi" instrument, potrebno je da odradite sledeću modifikaciju kx DSP prozora :

Napomena:

Način koji je ovde prikazan je način na koji sam ja lično konfigurisao i način na koji uopšte koristim kx drajver (volim da imam sve pod kontrolom) , pa ćete već u prvoj slici primetiti kako su gotovo svi suvišni moduli, unutar routinga drajvera, sklonjeni.

Izgled DSP prozora

Image

Podesavanje unutar drajvera:

Ins 'n' outs

Image

Recording prozor (kao sto vidite sve je mute-ovano)

Image

I konacno setovanje unutar AC97

Image

Ostaje vam da aktivirate Cubase SX (setujete naravno kx ASIO drajver, koji uzgred, uvek i samo radi na 48000 Hz sampling rate) , i konačno unutar jednog od audio trekova, aktivirate monitoring (zvuk koji se nalazi na kxasio ulazima 0 i 1, će se tada moći kontrolisati "direktno")...potrebno je jos insertovati neke od željenih efekata, i konačno, po želji, usnimiti i proizvoljno doraditi...

Napomenuo bih samo još jednu stvar, a to je, da prilikom usnimavanja procesiranog zvuka (recimo gitare na koju ste stavili Amplitube) usnimavate samo sirov signal, znaci onaj koji se nalazi na ulazima kxasio 0 i 1, dok cete, ukoliko želite imati gotov procesiran trek, zajedno sa efektom , takodje usnimljenim, morati obaviti exportovanje, a zatim importovanje procesiranog audio treka.

MIDI Issue

Moguće je da će vam se pojaviti problem da kada pustite neku MIDI pesmu (ili bilo kakvu drugu MIDI instrukciju) tj. da zvuka uopšte neće biti. Razlog za to je što kx nema u sebi Soundfontove. Problem se rešava tako što se loaduje prethodno sačuvan Creative-ov soundfont i cela stvar je ponovo na normali.

delimični izvor Rumski audio forum

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 20 Jan 2007, 00:38

E ubedili ste me u kx..ali vec imam pitanje :)
sta je fxbux prolog epilog peak :S sta su te kockice?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 20 Jan 2007, 01:01

To su kontrole DSPa. DSP prozor je direktna softverska kontrola DSP (Digital Signal Processor) čipa koji je na SB kartici "srce" sistema. To je stvar zbog koje se pišu kX drajveri, da "otključaju" pun potencijal tog čipa. Gornja slika je ustvari ovo:

Image

A "crtice" između tih inputa i outputa su povezivanje tog-i-tog input kanala sa tim-i-tim outputom/ efektom/ itd.

"Prolog" su audio ulazi, "Epilog" audio izlazi.

Dovoljno, rekao bih, za početak... Detaljno objašnjenje je na http://members.home.nl/nahutec/kxtutor/kxtutor.html , manje detaljno objašnjenje "za nestrpljive" je na http://members.home.nl/nahutec/kxtutor/quickkx.htm , a forumi na kojima su odgovori na tipična pitanja su na http://www.driverheaven.net/forumdispla ... forumid=67 .

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: kx Drivers <SETTINGZ>

Post by Reverse » 04 Apr 2008, 01:30

Kupio sam EMU-0404, interesuje me da li mogu kx driveri da rade na njoj, i ako mogu da li daju bolji rezultat od Asio4All?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: kx Drivers <SETTINGZ>

Post by Rocket Roll » 04 Apr 2008, 01:43

Zaboga, E-MU ima svoje ASIO drajvere! Strogo je kontraindikovano koristiti bilo koje druge ASIO drajvere uz nju!

Čak i Rusi (kX) nisu napisali "custom" drajvere za nju - znači da "fabrički" dobro rade.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: kx Drivers <SETTINGZ>

Post by Reverse » 04 Apr 2008, 01:46

Rocket Roll wrote:Zaboga, E-MU ima svoje ASIO drajvere! Strogo je kontraindikovano koristiti bilo koje druge ASIO drajvere uz nju!

Čak i Rusi (kX) nisu napisali "custom" drajvere za nju - znači da "fabrički" dobro rade.
OK, OK, nisam znao...

Hvala na pomoci...

milemi
Posts: 1
Joined: 16 Nov 2008, 20:18

Re: kx Drivers <SETTINGZ>

Post by milemi » 16 Nov 2008, 20:38

Pozdrav,

Posle citavog dana lutajuci po raznim forumima ( driverheaven.net ), raznih tutorijala i nekoliko reinstalacija drajvera i Cubase-a resio sam pitati iskusnije.

Situacija je sledeca:

- Ispratio sam vasa podešavanja za kx Drivere ( najpre sam instalirao 3541, zatim 3537 i na kraju 3538m misleci na mozda postoji bug u novoj verziji )
- Podesio sam fantomski sampling na 48000Hz.
- Podesio DSP
- milion puta proverio podesavanja na ostalim karticama

medjutim nikako ne mogu da dobijem direct monitoring u cubase-u u kome sam naravno setovao kx drajvere....

Reinstalirao sam i Cubase tj downgrade-ovao sam ga na VST32 (nabavio sam knjigu te verzije pa zato :) ) medjutim ni u njemu ne mogu da dobijem rezultate.

Na sistemu sam imao creative drajvere, nakon cega sam instalirao kx 3541. Probao sam i na drugom HDD-u sa cistim sistemom, no ista prica.

De recite koja je kvacica pa da na miru bacim komp kroz prozor :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest