Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Moderator: dejankuki

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by sirac-šunka » 25 Feb 2009, 12:50

To koju gitaru da kupis je vec neko drugo pitanje i za drugi podforum.
Gitaristi biraju gitaru sa humovim ili bez zbog nekih drugih i razlicitih razloga, a po najmanje zbog zujanja.
Ako si ustanovio da ti je CRT monitor glavni problem kupi LCD :P
Uradi neko drugo ozicenje te gitare koju imas...
Sta ja znam...
:)

A to da bi humovi manje ili uopste ne bi zujali to stoji. I moze se zakljuciti iz samog njihovog naziva hum + backing :D Problem je da li ce ti se dopasti karakteristika tona koji oni generalno daju.

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 25 Feb 2009, 13:50

Ja sam dosta otvoren i objektivan po pitanju izbora gitara, tj. nalazim dobre i lose osobine i u jednom i drugom tipu. Da se vratimo na toneport. Licno mislim da njemu vise odgovaraju singlovi jer kad uzmes 2xhamb dosta si ogranicio opcije toneporta bilo da je ux1, 2, gx itd. Jos uvek mi ono za wah nije jasno, doduse, video sam na netu papucicu za pod studio ali skupo :D . Napravicu papucicu i ubacicu mis unutra tako da cu nogom pomerati mis preko papuce sa povratnom oprugom. :roll:

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 04 Mar 2009, 15:46

Da li neko ima problem sa tonepotom u vidu "seckanja zvuka" kada se sluse preko njega ili svira gitara, sve jedno.
Ako bi neko mogao da mi kaze kako to da uklonim. Hvala u napred


Inace imam komp na 2,8 GHz, 1.25 giga ram memorije, hard 80GB

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Tiki the Boyler » 06 Mar 2009, 18:51

Podigni latenciju, tj. povećaj veličinu buffera.
U GearBox-u
Edit -> Preferences -> Hardware -> TonePort Driver Settings -> ToneDirect Monitoring

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 09 Mar 2009, 10:42

ali nisam instalirao gear box samo pod farm. Evo nasao sam u pod farmu...

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 09 Mar 2009, 10:59

Vrlo je moguce da mi to resilo problem, videcu za koji sat ili dan ( zavisi koliko budem svirao ) . Veoma sam zahvalan!!!!!!!
A sta znaci buffering, mislim znam dosta engleski ali nisam ranije naletao na tu rec ( osim u nerou ), i kako to utice na smanjenje seckanja?

Stinkfist
Posts: 13
Joined: 27 Sep 2008, 00:48

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Stinkfist » 25 Sep 2009, 01:19

Nekoliko pitanja.

Koja je cena TonePorta otprilike? Da li može na UX 2 da ide neki footswitch ili foot controler, pošto znam da na TonePort GX ne može da ide.
Meni ne treba ništa fensi, samo najosnovnije, zato mislim da ću uzeti običan TonePort GX, ali interesuje me ako UX 2 ima mogućnost implementacije footswitcha, razmatrao bi i kupovinu te sprave :D.


Vidim da su se sad umesto TonePort-a stavili Studio. Kontam da su samo promenili ime i malo načičkali taj softver što ide uz to i nazvali ga POD Farm. Možda grešim :)
Da li se isplati uzimati taj Studio ili TonePort seriju, pošto vidim da dobar deo vas i ne koristi taj line 6 softver već idete preko guitar rig-a.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Tiki the Boyler » 25 Sep 2009, 08:22

UX2 ti je u BL otprilike 176.41 EUR
Na njega možeš kopčati footswitch; tačnije dva kojima možeš dodijeliti funkciju.
Novi software je klasična kapitalistička fora. U startu je čak nešto siromašniji od starog GearBox-a, jer im je logika otprilike: Što će heavy shredderu VOX AC30? Tako da za neki ozbiljniji setup moraš dokupiti "pojačala" koja ti trebaju.

Najveća "mana" POD Farm (kao i GearBox) koncepta je nepostojanje mogućnosti reampinga u osnovnoj verziji softvera, već se ona mora doplatiti. To je ujedno i jedina realna prednost programa poput Guitar Riga i AmpliTube-a! Sve ostalo spada u domen Sviđa Mi Se / Ne Sviđa Mi Se!

Stinkfist
Posts: 13
Joined: 27 Sep 2008, 00:48

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Stinkfist » 25 Sep 2009, 17:04

Mah, skupo mi je da se za skoro 200e cimam zbog footswitch opcije. Onda ću najverovatnije ispazariti običan GX. A to za softver sam kontao da je neka navlaka.

Hvala u svakom slučaju :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Tiki the Boyler » 25 Sep 2009, 18:05

Nije stvar samo u footswitsh opcijama.
Na UX2 je sve duplo (možeš snimati dva instrumenta istovremeno), te imaš dva mikrofonska predpojačala sa fantomskim napajanjem, tako da sutra možeš snimati gitarsko pojačalo mikrofonom + izlaz za slušalice sa nezavisnom kontrolom nivoa...
Realno... razlika u cijeni bi trebala biti i veća, ali budući da se ovde zarađuje na softveru... tako je kako je!

Stinkfist
Posts: 13
Joined: 27 Sep 2008, 00:48

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Stinkfist » 25 Sep 2009, 22:19

Vidiš, nisam razmišljao u tom smeru...

Kakvi zvučnici tu trebaju da bi to zvučalo koliko-toliko pristojno? Ja imam neke šugave 2.1 zvučnike. Kontam da su neki stereo monitori a must, u toj varijanti.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Tiki the Boyler » 25 Sep 2009, 22:31

Pa... monitori su jako bitna stvar u cijeloj priči, jer su, u suštini, oni jedina veza između tebe i onoga što imaš zapisano u compu.
Jeftini 2.1 sistemi su pravljeni tako da za malo para zvuče impresivno, što praktično znači da su za bilo kakav ozbiljan rad apsolutno neupotrebljivi.
Gledaj da zbaviš kakav par stereo zvučnika. Neki matori Hi-Fi ako ništa drugo...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Mithrandir » 26 Sep 2009, 12:09

Izvinjavam se na offu, ali kada ste već kod toga.

Šta mislite o http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 8&art=4561?
Merkam ove monitore već neko vreme i, čitajući utiske ljudi po internetu, čini mi se da su ljudi dosta zadovoljni. Treba odmah da kažem da ću ih koristiti pre svega za slušanje muzike i povremenu "produkciju" kod kuće. Treba li (i koliko) očekivati poboljšanje u zvuku u odnosu na sadašnje zvučnike - Logitech Z4 (2.1)?
Naravno, ako imate predlog za monitore u tom cenovnom rangu...! :ziveli:

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 26 Oct 2009, 17:25

Ako imas dobar muzicki stub... Ne treba ti nista bolje, ako nemas ovi su odlicni

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by istiqrac » 02 Nov 2009, 17:12

Da li je neko imao problema sa tone portovima? Meni opako krci output pot, a kuciste ne moze da se otvori. Istekla mi je garancija pa sam da zamenim pot ako je ikako moguce... :|

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest