Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Moderator: dejankuki

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Molotov » 22 Aug 2008, 12:21

Ima li neko Line 6 TonePort™ UX2?
Jedan se od neki dan nalazi u krugu mog benda, pa cemo probati da ga iskoristimo maksimalno za snimanje demo snimaka o slicno.

Ako je neko od vas vec radio sa njim, bilo bi zgodno ako ima kakav tip za sto bolju reprodukciju zvuka pojacala i slicno ....
Koji vam se ampomi i efx najvise svidjaju i tako?

Ima li neko mozda dodatne programe Model Packs ili Gear Box? Znate li mjesto gdje da ih skinem?

Ovaj Model Packs daje dodatnih 18 simulacija pojacala i kutija ... nevjerovatan izbor tonova koji sigurno moze zadovoljiti svakoga ....

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Creepy » 22 Aug 2008, 13:42

Ja imam TonePortGX (sushtina je ista samo shto UX2 ima ulaze za 2 instrumenta i 2 mikrofona, a GX siroma', samo za jedan instrument)
Simulacije pojachala su odlichne, ali pedala ima samo 2-3 i nisu neshto za hevy, vishe za neki rock, ali kapiram da to mozhe da se reshi kachenjem neke pedala izmedju gitare i TonePort-a. Onaj Gold plugin za Gearbox ima brdo pojachala i pedala ali koshta 100$ (a nema ga apsolutno nigde "za dz", trazim ga odavno)
Inache sad sviram preko GuitarRig-a poshto sam navikao na njega i u njemu pravio (meni savrshene) presete, ali kad snimam neshto, odsviram kroz GearBox jer je mnogo manje kashnjenje, pritom snimam ulazni kanal (znachi sirovi zvuk gitare) i posle ga farbam u guitar rig-u..

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by XtrmntR » 09 Oct 2008, 10:05

Mozda je pitanje debilno, ali da li mozes da se ustekas u tone port a sviras preko guitar riga. tj. da li mozes da korisitis neki drugi software osim gear box-a?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by dejankuki » 09 Oct 2008, 10:29

Hmmm jedino sam siguran da za Gearbox MORAS da koristis line6 toneport-ove a za Guitar rig na toneport... mislim da mozes... jer guitar rig nije ogranicen softverom.. mislim da mozes



Ispravka:
ups greska.. nije ogranicen hardverom..

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Creepy » 09 Oct 2008, 11:24

moze preko toneport-a i guitar rig i amplitube i sve.. ja probao.. :D

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by XtrmntR » 13 Oct 2008, 12:05

Super, i kakva su iskustva? Ako rig radi isto kao i preko obicne zvucne ( onda sa toneportom ne bi trebao da zvuci nista losije, samo bolje).

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by XtrmntR » 14 Oct 2008, 12:00

Hvala Creepy-ju sto je podelio iskustvo sa mnom (na mail), narucio sam Tone Port GX, stize mi ili danas ili u petak. Can't wait.. :)

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by XtrmntR » 14 Oct 2008, 22:57

Stigao, stigao... :) Za sada sam i vise nego prezadovoljan. Sve radi i bolje nego sto sam zamisljao. Probao sam i guitar rig 2, radi barem 5 puta bolje nego direkt dok sam isao. :)

Mozda padne i koji snimak uskoro, ako pronadjem vremena. :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by sirac-šunka » 22 Jan 2009, 18:42

Skoro smo nesto snimali i ono... zafali po neki kanal za bolji ili bar komotniji usnimak i to...
I po ko zna koji put sam krenuo putem google-a da tragam za necim idealnim i jeftinim i opet sam dosao do UX dvojke.
Samo jedna stvar mi nije sasvim jasna:

Da li je moguce sa ovom spravom iskoristiti svih 6 ulaza u totalu odjednom (prilikom snimanja)?
Znaci, zanima me da li postoji teorijska mogucnost da na primer uradim sledece: ozvucim bubanj miksom (pomocu vise mikrofona, nadjem odgovarajuci zvuk, podesim panoramu isl.) i posaljem izlaz uz miksa u line in na poledjini uredjaja; zatim prikljucim dva mikrofona u XLR ulaze koji su tome i namenjeni i konacno gitaru i bas ukljucim na ona preostala dva ulaza. Ondak u Cubase/Nuendo-u otvorim 6 kanala i u svaki usnimim poseban ulaz - 2 kanala (ili jedan stereo, sve jedno) za bubanj, 2 za gitaru i bas i 2 za mikrofone, znaci jednako 6, eto ga visekanalni usnimak cele probe.

Mislim ako je ovo moguce, bilo koji drugi interfejs sa ovim mogucnostima bi kostao minimum duplo skuplje!
Mora da ima neka zackuljica, latenca nije li prevelika? Mozda ipak ne mogu da se koriste i gitarski i linijski ulazi istovremeno pri visekanalnom snimanju?

Uh, ushitio sam se...



EDIT:
Da, da. Prerano sam se ushitio, sad pronadjoh, pricasmo o tome, ne mogu istovremeno da rade i mik i inst ulazi...
Ali, da li mogu linijski i mikrofonski? To bi jos uvek bilo sjajno.
Znaci, da li je moguce snimanje vrsiti u 4 zasebna kanala ovom spravom?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Tiki the Boyler » 22 Jan 2009, 18:58

To što si zamislio nije moguće. Na UX2 je moguće koristiti samo 2 ulaza sinhrono jer je i software i ASIO drajver konfigurisan za 2x2 rad.
Za varijantu koju ti pominješ bi ti trebao recimo UX8.
Cijena mu je nešto ispod 500EUR, pa... ko voli...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by sirac-šunka » 22 Jan 2009, 19:09

Hvala!
Pa jes, bezveze i sto mi je to palo na pamet.

A za oko 500 evra izbor je poprilican za resenje ovakvog problema...

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 23 Jan 2009, 12:43

Da li neko zna kako se kontrolise wah na line 6 tone portu dok sviram gitaru? :cekic:
Da li moze da se na primer nabudzi da radi automatski po nekom taktu ?

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 25 Feb 2009, 11:09

Posto niko ne zna odgovor, imam novo pitanje: Da li singlovi uvek zuje kada su ukljuceni na toneport, ma koja je gitara u pitanju (100-300e cenovni rang), i to kada je jedan magnet ukljucen? Jer kada ukljucim kombinaciju prestaje zujanje

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by sirac-šunka » 25 Feb 2009, 11:26

Singlovi uvek zuje, narocito kad radi jedan magnet sam (valjda nesto zbog magnetnog polja, kada su dva u blizini onda je zujanje manje, a jos kada su magneti spojeni zujanje tezi nuli...), ali tu uticaja imaju i neki dodatni faktori, CRT monitori, neonska osvetljena, TV i radio prijemnici i slicne stvari koje mogu da se nadju u blizini kompa dok se bavis kucnim snimanjem... Pa vidi, bezi od svog monitora, narocito ako je CRT, kao i od ostalih aparata, pa vidi kako sve to utice na nivo suma. Dugacak kablic i mars u najudaljeniji ugao sobe :)

Duksey
Posts: 55
Joined: 30 Nov 2008, 12:05

Re: Line 6 TonePort™ UX2 :: iskustva

Post by Duksey » 25 Feb 2009, 11:37

Pa ja sam mislio da kupim novu djitru za nekih 150e, ova je naka stara i raspala no name i ne vredi da je popravljam, + nema mogucnost kombinacije magneta tj uvek je solo magnet, pa sam pozajmljivao neku drugu, nebitno. Da li je onda bolje da kupim neku sa hambovima? Cenis da ne bi zujali kada su blize monitoru?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest