M audio fast track USB

Moderator: dejankuki

Post Reply
bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

M audio fast track USB

Post by bockonocode » 22 Dec 2008, 00:26

Evo, da li se isplati uzimati ovo? Da li treba imati DI box da bi se gitara lepo snimila? Napominjem da bi ga ustekao na audiophile 192 zvucnu, mada me interesuje da li bi radilo i na integrisanoj? Kakav je kvalitet snimljenog zvuka, po vama? Unapred zahvaljujem na odgovorima.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: M audio fast track USB

Post by sirac-šunka » 22 Dec 2008, 01:21

Ako vec imas audiphile, tebi ne treba preko njega i fast track. To je audio interface, eksterna muzicka kartica, zapravo. Niti moze, niti ima potreba da se kaci preko audiophila.
Ako bi da snimas gitaru, bas i vokala, pronadji neki preamp ili eventualno di box (za gitaru i bas). O tome se dosta pisalo po forumu, pa trazi malo.

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: M audio fast track USB

Post by bockonocode » 22 Dec 2008, 01:31

aha! a onda, u slucaju, da snimam na kompu koji ima intergrisanu karticu, dal bi mi trebao Di box? I kako se doticni fast track nosi sa pedalama tipa boss hyper metal, i marshall blues breaker? I kakav je po tebi kvalitet dobijenog zvuka?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: M audio fast track USB

Post by sirac-šunka » 22 Dec 2008, 03:12

Ma u sustini sve mozes da kacis na bilo sta, samo je pitanje sta zelis da dobijes.
U nedostatku di boxa ili preampa mozes da se bodes direkt u line in. Dodas malo gaina, sredis signal, malo vst-ova i eto imas pribelezenu ideju, uz mnogo cackanja i celu pesmu (ne verujem bas da ce da je prihvate za "Suncane skale" ili neki slican festival, ali tvojoj devojci ce sigurno da se dopadne :D ).
Ako uzmes fast track USB tu vec imas posebne ulaze prilagodjene za mik, gitaru, bas... Pa je stvar mnogo laksa. Usnimak ce u startu biti dosta bolji pa treba manje dalje cackati.
Ako imas obicnu integrisanu karticu neki di box ili preamp bi ti donekle resio problem (kvaliteta usnimka sto se tice), zavisi sta bi tacno sve usnimavao. Behringer ima jeftine varijante, pominjali smo onaj Mic200 preamp sa lampom, a ja evo na stolu trenutno imam Behringer Ultra-Di Di100, jelte di box. Jos uvek radi... :)
Sto se koriscena efekata pri usnimavanju tice, pa na instrumentalni ulaz bi mogao da posle gitare nakacis i sve efekte koje koristis, mogao bi cak da se posle efekata ukljucis i u linijski ulaz (zbog toga sto vecina pedal efekata ima dosta nizu izlaznu impedansu, pa delom radi ono sto i di box), ali meni se licno nikada nije dopao zvuk zivih pedala u odnosu na softverske efekte (softverske gitarske procesore kakav je Guitar Rig, npr.) pa vise preporucujem snimanje "suve" gitare. Ima gitarista koji ne mogu da sviraju svoje deonice na suvo, ali sta da se radi...
Gitaru bi, u stvari bilo lepo snimiti sa odgovarajucim mikrofonom ispred dobrog pojacala u akusticki tretiranom prostoru, ali pretpostavljam da kao i ja nemas nista od ov a tri, pa vidi sta ces...

Ponavljam, dosta o ovome se vec pisalo, pa procackaj neke, bar one "lepljive" teme.

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: M audio fast track USB

Post by bockonocode » 22 Dec 2008, 17:08

hvala ti na opsirnom odgovoru! Citao sam dosta sticky teme, i dosta toga sam naucio. Nego da li bi mogao da snimim solidan snimak gitare ako idem ovako: gitara-fast track-komp sa integrisanom-guitar rig?

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: M audio fast track USB

Post by b-Looser » 22 Dec 2008, 18:30

Cao, ja imam fast track i ono sto ti je jako bitno da shvatis je sledece:
kad imas fast track to ti je kao da imas bilo koju normalnu zvucnu/muzicku karticu tj ona ti je interface za snimanje gitara/basa i mikrofona sa jedne, a moze i da ti posluzi i kao line in, uz normalano line out.. Sto ce reci, da li ti pored toga imas audiophile ili integrisanu ili ne znam koju drugu muzicku kartici je POTPUNO NEBITNO! Ti preko usb-a prenosis snimak do izabranog programa za snimanje i u tom delu kruga ti se nigde ne pojavljuje druga muzicka koju ako imas mozes a ne moras da koristis kao output ili monitor ili sta vec... ali input ti je fast track.
Prednost u odnosu na tvoju postojecu integrisanu je sto imas vrlo male latencije i mozes da koristis posebne drivere za tu svrhu napravljene - ASIO, i sto ti je kud i kamo kvalitetniji ulazni signal nego preko integrisane zvucne. Ja sam snimao nesto bez dibox-a, i nesto sa procesorom ispred i s obzirom da nemam profi monitore krajnji rezultat mi je isti. Naravno nije isti kada koristim efekte procesora i programe za simulaciju pojacala i efekata ... ali to je vec do drugih komponenti racunara na kome sam to radio i nema veza sa fast trackom.
Takodje uz njega imas i set prilagodjenih programa za snimanje i sviranje koji uz rewire mozes da povezes sa sta god ti padne na pamet ali to je vec sirok pojam ravan srem :lol:
Ajde pa snimi nesto lepo.

bockonocode
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2008, 16:14

Re: M audio fast track USB

Post by bockonocode » 22 Dec 2008, 18:56

Ahaaaaaaaaaaa! Kuci (u Boru) imam audiophile 192 i snimao sam gitaru, usput sam preko fl-a ubacio neke plug inove, i snimak je ispao veoma dobar. Al ovde u Bg-u imam integrisanu, a fast track mu dodje jeftiniji od pomenute zvucne, pa izgleda da cu njega uzeti. Ne treba mi, kao sto je sunka rekao- za suncane skale, vec za neki home snimak, i eventualno ako se malo potrudim da uz kucane bubnjeve uradim neki snimak koji bi pustio gazdi nekog lokala kao mali review benda. Hvala vam puno svima!!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: M audio fast track USB

Post by dejankuki » 22 Dec 2008, 21:02

Sefe, pogledaj ovu temu.. viewtopic.php?p=35990#p35990

Ovo sa primera je snimano audigy karticom, gitara direktno u karticu... i gitara u procesor, pa direktno u karticu. Usput i pogledaj temu u celini-celosti...

E sad. nadji negde moje radove... ili.. u stvari, evo ti link... viewtopic.php?p=10139#p10139
to je opet sve snimano kao na primerima...
Ovo nije da ja sad nesto sebe dovodim do faze "I am the genius" nego samo "eto, nije problem i tako"...
..pogledaj.. pa da nastavimo...

OK je imati dobro karticu, ali nije presudno. Fini rezultati se mogu dobiti i malo "na misice"..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest