uživo preko laptopa

Moderator: dejankuki

Post Reply
bubula69
Posts: 18
Joined: 12 Jan 2008, 00:45

uživo preko laptopa

Post by bubula69 » 30 Apr 2009, 22:32

ima li neko ideju kako da ga iskoristim jedan laptop za live nastup? Potrebno mi je da opsluži klavijaturu i mic na kojima se smenjuje boga oca VST-ova + matrica koja svira? Pretpostavljam da bi USB zvučna koristila, ali nemam pojma o tome pa dajte predlog za neku pristupačnu. ASIO4ALL ne smanjuje dovoljno latenciju, a i strah me da uključujem stvari direktno u mic ulaz na ovoj integrisanoj

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: uživo preko laptopa

Post by sirac-šunka » 01 May 2009, 00:13

Nisi dao baš sve informacije, npr. da li kačiš klavijaturu na midi ili preko usb-a, pa zatim i koji te cenovni rang zanima, ali ajd da ti bacim čisto par predloga:
M-AUDIO FAST TRACK USB:
Image
79EUR
LINE6 POD STUDIO UX1:
Image
115EUR
M-AUDIO FAST TRACK PRO:
Image
168EUR
EDIROL UA-25 EX:
Image
205EUR
itd...
Cene su sa Thomann-a.

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: uživo preko laptopa

Post by Creepy » 02 May 2009, 14:00

Mene zanima nesto slicno, da li je iko probao kako rede programi tipa Ableton Live, Cubase itd na netbook racunarima sa Inel Atom N270 1.6GHz procesorima, sa 1 ili 2GB ram (Acer Apire One, Msi Wind, Lenovo s10...)? Planirao sam da uzmem neki netbook (ne mogu da vucem toshibu od 3 ipo kile na probu :) ), povezivanje preko usb zvucne (ili firewire ako uzmem Lenovo jer on ima ExpressCard slot). Znaci jedino sto me brine je procesor, pa me interesuje jel probao neko?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: uživo preko laptopa

Post by sirac-šunka » 02 May 2009, 21:14

Koliko znam Abelton nije neki prezahtevan program, tako da ne bi trebalo da ti je procesor neko usko grlo.

Prakticnog iskustva, na zalost nemam.

bubula69
Posts: 18
Joined: 12 Jan 2008, 00:45

Re: uživo preko laptopa

Post by bubula69 » 05 May 2009, 22:44

hvala na pomoći, videla sam par koje bi odgovarale, ova deluje taman http://www.thomann.de/gb/terratec_phase_26_usb_se.htm. budžet mi je oko 100tinak €, možda maalo preko toga. nego, nisam uspela da nađem nijednog distributera ovog terratec-a kod nas, a i ovaj thomann ne šalje robu u srbiju? znaš ti možda neko mesto koje prodaje externe zvučne karte (sem mitros musica)?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: uživo preko laptopa

Post by sirac-šunka » 06 May 2009, 10:07

Terratec kartice sam viđao u Pakom-u, kompjuterskoj radnji, mada ovakvu egzotiku ne verujem da su ikada nabavljali.

Što se ostalih radnji tiče, pa toliko smo ih pominjali i reklamirali i ništa dobili za uzvrat, da to više nema smisla. :D
Ajd, još jednom, Artist ima prilično dobar izbor kad su i pitanju kartice i u uopšte studijska oprema.
Najbolje da odeš, pitaš šta imaju za te pare, pa dođeš ovde pa pitaš ponovo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest