Max/Msp

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Malabar
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2009, 13:30

Max/Msp

Post by Malabar » 22 Sep 2009, 17:18

www.cycling74.com
Jel koristi neko ovo cudo?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Max/Msp

Post by Rocket Roll » 22 Sep 2009, 17:34

Grinvud, povremeno: http://www.ateaseweb.com/2004/05/22/jon ... c-journal/

S obzirom da košta $700, ne verujem da kod nas ima puno korisnika.

User avatar
Malabar
Posts: 12
Joined: 29 Aug 2009, 13:30

Re: Max/Msp

Post by Malabar » 22 Sep 2009, 18:18

Pa slazem se, ali opet kod nas je vecina softwera ilegalna, pa ne vidim razlog da i ovo ne bude :P
Tako da ipak mislim da to nije razlog slabog koriscenja :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Max/Msp

Post by Rocket Roll » 22 Sep 2009, 19:40

Malabar wrote:Pa slazem se, ali opet kod nas je vecina softwera ilegalna, pa ne vidim razlog da i ovo ne bude
Na stranu što je piraterija i reklamiranje iste zabranjeno na Forumu - mislim da Max/MSP/Jitter nije krekovan?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Max/Msp

Post by andrej] » 23 Sep 2009, 00:10

ja znam da jeste, istina ne zadnja verzija (ima krekovana za mac).

mocan program za sve zivo. jako tezak za koriscenje i jako se tesko i sporo uci. umro sam dok sam povezao input i output prvi put :) . meni je bio interesantan za razne fore sa buffer shuffleom i slicne gluposti, glicovanje. mana - neupotrebljiv uzivo. u stvari, on jes upotrebljiv, ali ne mogu da drzim ableton i njega upaljene zajedno, sto mi obesmisljava njegovo koriscenje, jer sa abletonom radim bitnije stvari.

dobra vest je sto ce do kraja godine da izadje max za ableton live kao plugin i to ce da bude ludo. glicovanje do besvesti, reverse delayevi, sample and hold i zdrava doza filtera - superiska.

inace, pravljenje gliceva mu nije jedina namena, vec sve zivo sto se moze uraditi modularnim koriscenjem gomile efekata i delova efekata.

keroton
Posts: 13
Joined: 03 Jan 2010, 15:10

Re: Max/Msp

Post by keroton » 16 Feb 2010, 00:25

Ja sam ga koristio u maloj kolicini dok je bio cist programski jezik...uvek sam jurio neke alternative koje u sushtini nisu nikada mogle da proizvedu ono sta sam ja imao u glavi.Kao sto kaze andrej pakao dok sam naucio kako da povezem input output..posle toga sam pravio prilicno bedne stvari da bi na kraju uzimao patcheve drugih ljudi i prepravljao ih po svojoj koristi.Ali max for live je preporod...po mom misljenju najbitnija stvar koja se desila poslednjih 10 godina za muziku jeste max for live koji je dostupan shiroj masi a ne striktno programerima. Ko zeli da se igra sa maxom iskljucivo neka koristi max for live poshto verujem da ce svako raditi 20 puta vishe da dobije zeljeni rezultat u obicnom maksu, nego da koristi max for lajv sto zbog programiranja toliko i zbog vec eksperimentisanja. Ableton je isto sprava koja mi je omogucila da uradim stvari koje bih pravio u maksu bez mucenja sa programiranjem.

Ableton >>>> sav muzicki softver ikada napravljen.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Max/Msp

Post by andrej] » 18 Feb 2010, 13:36

potpuno se slazem sa tobom. stvarno, ableton je najbitnija stvar jos od telekastera.

keroton
Posts: 13
Joined: 03 Jan 2010, 15:10

Re: Max/Msp

Post by keroton » 19 Feb 2010, 05:01

Ljudi ne kapiraju da ableton nema veze sa 90% programa vezanih za muziku/zvuk generalno.
Ableton je ko kutija lego kockica sta ti napravish od toga to je tvoja stvar...uopshte ne mogu da ga posmatram isto ko npr. nuendo ili logic (ok on je kul na momente) ili te tako programe koje pokushavaju da izgledaju ko mikseta od 24 kanala.
josh sada max for live pure mayhem...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest