Pro Tools

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
karmakiller
Posts: 51
Joined: 25 Sep 2008, 21:11
Location: Novi Beograd
Contact:

Pro Tools

Post by karmakiller » 02 May 2010, 17:42

Imam jedno prosto pitanje, zanima me da li je za Pro Tools potreban neki odgovarajuci hardver da bi program radio, posto sam skinuo par verzija i ni jedna mi ne radi...?? tj pocne startovanje programa i prijavi da ne moze da pronadje hardver i tu se gasi... Unapred hvala..

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pro Tools

Post by dejankuki » 02 May 2010, 19:40

Da, vrrrlo je potreban digidesign, m-audio i jos jedan ne mogu da se setim... na drugim nece ni da opepeli. Tipicno vezivanje hardwearea i softwarea tako da ne moze da se koristi i krekuje za siroke narodne mase... a kad kupis pomenute onda imas neke ojadjene verzije dok ne puknes kamaru para i kupis sve ordjinale. ;)

User avatar
karmakiller
Posts: 51
Joined: 25 Sep 2008, 21:11
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Pro Tools

Post by karmakiller » 03 May 2010, 12:03

Kakvo njesra.... a bas sam imao zelju da radim u Pro Tools-u.... jbg..

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Pro Tools

Post by sevastokrator » 06 May 2010, 18:31

sve moze da se krekuje zavisi od toga koliko je ko sposoban da nadje i izmeni neke fajlove iz samog koda (npr. ne moze biti nista teze od krekovanja Leoparda da bi radio na PC-u)...ima lokacija na kome je krekovan i uklucen je ceo studio sa svim protrebnim alatkama (sve ti to izlazi 8-14 gigabajta, ako imas jaci adsl nije problem skinuti), hardwerski je sahtevan ali to zavisi od verzije npr PT HD System moze da se pokrene i na 512Mb rama mozda cak i na 256, uz procesor koji radi na bar 800MgHz, za 7 ti treba bar giga i po rama i neki dual kor minimum sustinski mozda je zahtevan za komp koliko i Sony Vegas npr.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pro Tools

Post by dejankuki » 06 May 2010, 19:45

E super,... ja do sada nisam naleteo na bilo koju verziju pro toolsa koja bi radela sa bilo kojim hardwerom...

ima krekovanih verzija, ali MORA da radi sa odredjenim hardverom... nece na realtech.. ili na sound blaster ili sa line6

Mora ili m-audio (m-powered verzija) ili digidesign (full HD verzija) i LE verzija koja radi na mBox muzickim kartama...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest