Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by StaggUser » 28 Nov 2010, 01:19

E ovako, nigde nisam video temu na ovom forumu gde se na jednom mestu navodi gomila VST plugin-ova, pored kojih stoji link za download i neki kraći opis.
Pošto i ja polako ulazim u svet amaterske produkcije zvuka, ovo bi mi baš pomoglo. Na primer, za sada znam samo za Firium Equalizer, koji sam našao pomoću ovog foruma, i stvarno
šljaka dobro. E sad, da li bi neko mogao da napravi listu osnovnih VST-ova koji se koriste za amatersku/polupro/pro produkciju?

Dakle, da se ne koriste default VST-ovi, na primer, od Cubase-a. Da navedete neki dobar VST za reverb, neki za delay, da sve bude ovde na jednom mestu.
Neki kratak opis i postavljanje linka za download plugina bi bilo odlično.

Ako slučajno postoji ovakva tema, dajte link, pa obrišite ovo :)

Evo, ja za sada jedino znam za Firium.
Firium je ekvilajzer, nije besplatan, i demo se može preuzeti sa http://www.macmusic.org/software/view.p ... 389/Firium

sincrnac
Posts: 1
Joined: 28 Nov 2010, 11:17

Re: Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by sincrnac » 28 Nov 2010, 11:40

pozz

slučajno naletih na tvoj post.
samo sugestija ... vidim kažeš "ništa default plugins" ...

prijatelj i ja smo radili demo/album (rock bend) i nakon preturanja po moru VST smeća koje se nalazi na internetu
sve se svelo na Cubase default plugins i Waves Bundle i IK Multimedia T-RackS bundle.

Cubes ima superior core sound engine pogotovo kada radis 96000/24.
Ima taj REVerence studio reverb u 5.1 izdanju, delay ionako radiš suptilno tako da su dovoljni njegovi,

Waves ima odlicne stvari na svakom polju a T-Racks su prva liga comp-eq-limiteri za mastering.

Ako pocnes skupljati pojedinacne stvari tvoja plugin basa ce postati ....

Uzmi najbolje i u kompletu. kad budes dosao do post-produkcije i masteringa probaj i Melda Production Bundle.

eto , samo sugestija ... SRETNO ! pozz ....

RadoslavZ
Posts: 136
Joined: 20 Sep 2008, 15:42
Location: Nis

Re: Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by RadoslavZ » 28 Nov 2010, 11:49

Waves ima odlicne stvari na svakom polju a T-Racks su prva liga comp-eq-limiteri za mastering.

Ako pocnes skupljati pojedinacne stvari tvoja plugin basa ce postati ...
To sam i ja hteo da kazem coveku. :bow:

Nemoj da gomilas plugin-ove, T-Racks i Waves ce ti biti dovoljni za pocetak, dok naucis osnovne stvari.
Ima ljudi koji pune hard diskove svakakvim programima, a nista ne znaju da rade. Skini Waves i T-Racks i cepaj! :metal:

StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Re: Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by StaggUser » 28 Nov 2010, 19:30

Aha, hvala vam na savetima :)
Eto, barem nešto da imamo. Da znam da ne treba da gomilam pluginove, ako već ima tih par koji vrše posao.
Sad sam našao ove koje je sincrnac spomenuo, pa ću lepo da ih skinem :)
Sad ide teži deo, treba proučiti pluginove i produkciju... Ali u tome je i čar :D

Hvala vam još jednom!

dino92avfc
Posts: 32
Joined: 30 Nov 2010, 23:45

Re: Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by dino92avfc » 22 Jan 2011, 22:31

Moja topla preporuka bi ti bio Nexus 2 plug-in.. :)
Imaš jako puno predobrih sample-ova vrhhunskog kvaliteta.. Samo ću reći da zauzima oko 3gb.. :)

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Lista VST-ova potrebnih za kućnu produkciju

Post by MUzzY » 22 Jan 2011, 22:42

Ako hoces nesto "all in one" a da radi pristojno onda je to iZotope Ozon4.
Inace waves paket ti pokriva aposlutno sve sto moze da ti ikad zatreba i ako imas dobar snimak nemas potrebe da eksperimentises za necim drugim. Probao sam gomiletinu dostipnih pluginova i na kraju se uvek svede na waves... Oxford su takodje izuzetan paket. Njega koristim za master.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest