saund fordz pitanje

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

saund fordz pitanje

Post by Doolio » 20 Jun 2006, 10:16

ovako, ocu da isfilterujem vokal nekako ne bi li dobio onaj blentavi radio-telefonski efekat (recimo kao u feel good inc. od gorillaza).
svi ponudjeni efekti su relativno neadekvatni, kontam da bih mogao to da postignem sa nekom customiziranom distorzijom, ali ne znam kako da podesim paremetre, tako da ako se neko zezo s tim, neka kaze baj ol minz...

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 Jul 2006, 08:55

U jeeeee... malo sam zakasnio sa odgovorom ali tek sad sam provalio ovaj forum pa pokušavam da sustignem sve što sam propustio...

Elem... Prva stvar... Koji mikrofon koristiš? To ti je KRUCIJALNA STVAR! Ne očekuj previše od nekog plastikanera za voice conversation za comp ili nekog iz China radnje (mada sam - za neverovati - upravo u China radnji našao par jako dobrih mikrofona za smešnu cifru koji mi jako dobro odrađuju posao za žive svirke)...

Pošto iz ovoga što si napisao kontam da se upravo o takvom nekom low-level class mikrofonu radi eventualno šta možeš da uradiš je da pojačaš malo srednje tonove, skrešeš skroz bas (to se sve radi na EQ), pozicioniraš mikrofon u odnosu na pevača iznad njega pod uglom od 45 stepeni na dole prem njemu tako da ovaj ne dahće i ne pljuje direktno u njega (da bi izbegao plozivne devijacije), odmakneš pevača bar 15cm od mikrofona, kažeš mu da urla najjače koliko će urlati u toku snimanja dotične pesme, podesiš peak level da ne ulazi u "crveno" ali da "bije nulu" na najjačem intenzitetu glasa i kad sve to snimiš onda možeš da dodaš neku slight distorziju ali ne previše. Sličan efekat ćeš dobiti i ako malo "preteraš" sa pojačavanjem srednjih tonova čisto da povremeno "krcka" ne bi li to bio onako verno prikazan tanak "telefonski" zvuk. Na kraju sve to lepo provučeš kroz kompresor da ti intenzitet glasa u svakom delu pevanja bude jednak i.... VOILA! "Imamo cijelu stvar...." što bi reko Čola u onoj debilnoj reklami...

Uzdravlje i zanimaj se...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 15 Aug 2006, 18:30

dobro, znaci pomocu stapa i kanapa:)
hvala na iscimavanju:)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 15 Aug 2006, 20:21

Well proizvođači muzičkog softwarea ipak nisu BAŠ TOLIKO intuitivni da mogu predvide baš svaku debilnu ideju koja nekome padne na pamet. Mislim, sve je izvodljivo samo što se oko nečega treba malo više potruditi da bi se dobili nekakvi rezultati. Najbitnije je samo da se dovoljno "igraš" sa softwareom i da vidiš koja funkcija šta radi i šta čime dobijaš. Kada sve to upoznaš neće ti biti problem da dobiješ šta god da poželiš.

Use your imagination (što bi rekli guns`n`roses)...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 16 Aug 2006, 03:26

pa dobro, kontam da se ne cimaju oko svega, ali konkretno za ovo mi je bilo malo cudno sto ne postoji neki preset, ipak je to po meni relativno cesto koriscen trip...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest