Drajveri, losa zvucna...?

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
ratluci
Posts: 49
Joined: 25 Feb 2007, 01:43

Drajveri, losa zvucna...?

Post by ratluci » 31 May 2007, 15:25

Imam SOUND BLASTER LIVE 5.1 (stara negde 7,8 godina), i imam problem sa njom od kada sam instalirao VISTU.
Posto mi VISTA nije automatski prepoznala zvucnu(kao sto je radio Xp) morao sam da instaliram njene originalne drajvere. E tu se javlja problem jer kada instaliram njene drajvere, Guitar Rig 2 ili bilo koji drugi program nece da mi prepozna mikrofon(ili line in) a samim tim i gitaru. Kada sam instalirao XP(koji mi je instalirao automatski zvucnu) redosled istaliranja je bio sledeci: ASIO drajveri, pa guitra Rig" samo tako mi je sve funkcionisalo...

Da li mi trebaju novi drajveri za zvucnu? Ili da umesto ASIO drajvera instaliram KX drajvere(koje nemam ali cu se poomuciti da ih skinem)?
POMAGAJTE!!!!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 15:36

Svi drajveri za sav hardware moraju biti IKLJUČIVO pisani za vistu!!!! Sa XP driverima NI NE POKUŠAVAJ! Za sound blaster Live mislim da ni ne postoje driveri za vistu (da postoje, odmah bi ti bila prepoznata pošto su retki slučajevi komada hardvera koji imaju dedicated drivere pisane za vistu).

Moj topli savet: batali vistu bar u narednih godinu-dve iliti dok ne izađe prvi ili još bolje drugi service pack.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 31 May 2007, 15:42

Fox IV wrote:Moj topli savet: batali vistu bar u narednih godinu-dve iliti dok ne izađe prvi ili još bolje drugi service pack.
Ditto. Ako baš hoćeš Vistu (ne bih znao zašto, ali - da pretpostavimo) moraćeš da se odrekneš zvučne karte dok Creative ne napiše drajvere. Do sada ni M-Audio (sigurno znam) ni E-MU (pretpostavljam) nisu napisali drajvere za Vistu, tako da još dugo vremena neće biti rada sa muzikom pod Vistom.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 15:46

Za vistu ja mislim da trenutno samo RME Fireface ima drajvere i neka ultra mega giga hi-end class kartica iz M-Audia (nisam siguran koja) ali je najavljeno da će biti. However, nekako ne želim da mi OS zauzima 500 i kusur MB rama na uštrb nekog VST-a ili VSTi-a.

ratluci
Posts: 49
Joined: 25 Feb 2007, 01:43

Post by ratluci » 31 May 2007, 21:36

Ma ja nebih ni stavljao VISTU, nego ne korisrim samo ja komp, pa burazzer kao utripova da sev bolje radi sa njom. NIsta ostaje mi da se borim do kraja za XP :cry:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 May 2007, 22:49

Pa instaliraj na jednoj particiji XP za sebe. A burazera pozdravi i reci mu da NIŠTA ne radi bolje sa vistom (prošao kroz niiiiiiiiiz testova).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest