VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 23 Apr 2010, 21:31

Postoji... ali je jadno i bedno LM7... ali zato postoji milijon ups, miliJon plaginova za bubnjeve... i free i "free"... preporucujem EZ drummer ili Addictive drums.. a ako hocs nesto bas na foru FPC onda http://www.majken.se/index.php?option=c ... 6&Itemid=9 ovo... ovo je npr free... a radi na foru battery-ja.. ili DK+ mnogo cool bubnjevi ali je "free"

User avatar
taklabas
Posts: 56
Joined: 19 Jan 2009, 00:04
Location: Skopje , Macedonia

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by taklabas » 25 Apr 2010, 19:40

stavio sam battery
i ima dobrih kickova i drumova i hithatova i svega sto mi treba :D
jel moze neko u kratkim crtama da mi objasni ako je moguce???
kako da ovde napravim loop i da isti pustim da ga ucita u kanalu
radim u nuendu
ako moze nekoliko reci o ovom
Hvala!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 25 Apr 2010, 21:21

E, sad. u samom bateriju ne pravis lupovenego u nuendou... znaci otvoris MIDI kanal.. podignes gadvoklikom i ukucavas mu midi informacije... a tom istom kanalu u instrument insetr na out stavis bateri...

User avatar
taklabas
Posts: 56
Joined: 19 Jan 2009, 00:04
Location: Skopje , Macedonia

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by taklabas » 26 Apr 2010, 20:49

hvala
svatio sam :D
ide isto kao i sa svim ostalim NI
a ja sam celo vreme pokusavao u samom battery da napravim loop da se vrti :D
hvala puno

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by zile20584 » 02 May 2010, 11:13

Koristim Cubase 5.1 u kompletu sa Amplitube Fender-om i ASIO4ALL drajverima.Gitaru snimam preko Line in-a.Ali uvek mi se dešava da Cubase (kada snimim sve) počne da krči i jednostavno moram da ga ugasim i pokrenem ponovo.Mislim da je problem u ASIO4ALL drajverima(jer se to dešavalo nekada samo pri sviranju preko Amplitube Fender-a) i efektima koje vučem iz Amplitube-a.Imam 2 GB rama (na 800MHz) i AMD Dual Core (svako jezgro radi na 2,6 GHz).Imam Creative Sound Blaster Audigy,malo starija verzija ali dobro radi!Kako da rešim pomenuti problem? :( Da kupim još rama,da menjam procesor za neki jači,ili ima neko pametnije rešenje??? :O.o: :?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 02 May 2010, 12:06

hmmmm, nije to samo zbog asio-a.. vec i HD.. i memrija i CPU... jednostavno, prvo probaj da defragmentujesHD, onda dokupi memorju.. i pokusaj da sto manje vracas pesmu na pocetak.. jer u nekom momentu cubase izgubi sinhronizaciju pa nadomescuje tim "preskakanjem" a to se manifestuje tim puckanjem... a kad se to desava sa amplitubeom kao standalone, to je zbog buffera. Povecanjem bufera, dobija se veci latency... tu je sama karta "krivac".... varijabila ima mnogo..

Naravno kad ugasis projekat, ti resetujes sve sto vuce cubase...i malo ga rasteretis.. ali ako imas puuuno kanala.. desava se to ponovo..

i jos jedno naravno... jaci komp resava stvar.. ali onda gledaj da uzmes komp za muziku...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by vasko » 02 May 2010, 13:14

meni zvuci kao da trebas samo buffer da povecas

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 02 May 2010, 14:29

ne mora da znaci da ce povecanje bufera 100% da resi problem.. ali neka proba. Sa druge strane kasnjenje koje ce prilikom snimanja i reprodukovanja da dobije ce se povecavati... sa povecanjem bufera. Rekoh, ima mnogo varijabila.

Ja sa Celeronom III na 1300kHz i memorijom od 512 SDRAM nemam problema... vecih, ali cim pocnem da se zezam u timelineu i vracam projekat ovde, pa odavde, pa levo pa desno, dobijem i ja to pucketanje koje samo restart moze da eliminise... a brze dodje do pucketanja ako upalim Reason na Rewire i non-stop nesto palamudim.. Povecanjem buffera se dobija vise mesta u virtuelnoj memoriji, to je tacno, ali i opada prioritet povlacenja semplova (audio fajlova) sa Hard diska, tako da CPU prvo resava da obradjuje efekte i druge stvari koje su prioritetno vaznije.. tu se desava gubitak sinhronizacije, a da bi program sustigao timeline on preskace ili zanemaruje delove semplova... a ni program ne moze da sazvace zadate semplove.. to je to pucketanje koje resava restart...

a ukoliko mu projekat pucketa odmah nakon paljenja programa ili nekog standalone efekta, ondaK je u pitanju buffer... to bez dvoumljenja... garant!!!

eh, da, moze da se desi i da je covek preterao sa virtuelnim efektima, ali tada projekat BAS-BAS zakiva i nece da radi.. to se resava tako sto pogasis suvisne efekte i/ili virtuelne instrumente.. a ako su neophodni (naravno da su neophodni ali mogu se iskljuciti prlikom snimanja ili sredjivanja drugih traka) onda ili da im se namesti automatizacija i da se pale samo onda kad treba ili da se odrade freeze opcijom.. to je kada se traka zamrzne sa trenutnim podesavanjima efekta i svim ostalim edit i non-destructable parametrima... u tom slucaju program pravi jedan "privremeni" wav fajl na HDu i njega povlaci umesto originala ofarbanim efektima... kad zelis da opet dosredis taj kanal/traku samo odfreezujes dosredis i opet freezujes...


rekoh... iz opisanog i iz iskustva mislim da se radi o zeznusti izmedju HDa i programa... a buffer se drugacije manifestuje...





mada.. iZkreno, da bih bio 100% siguran, morao bih da budem pored kompjutera i sa otvorenim projektom i kad se desi pomenuti kvar, da vidim u tom trenutku sta je u pitAnje...


:ziveli:

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by zile20584 » 02 May 2010, 19:52

Hvala na odgovoru! :ziveli:
dejankuki wrote: a ukoliko mu projekat pucketa odmah nakon paljenja programa ili nekog standalone efekta, ondaK je u pitanju buffer... to bez dvoumljenja... garant!!!
Ne pucketa odmah nakon paljenja programa!

dejankuki wrote:rekoh... iz opisanog i iz iskustva mislim da se radi o zeznusti izmedju HDa i programa... a buffer se drugacije manifestuje...
Što se HDD-a tiče ne mislim da je on u pitanju,jer sam ga difragmentovao,a imam 250GB + 500GB memorije.Tako da mislim da je RAM memorija u pitanju.OK!Ionako sam mislio da dokupim do 4GB RAM-a,ali sam se dvoumio da l' to da radim il' procesor da menjam za neki jači jer je cena slična(mada,ruku na srce,procesor je još i jeftiniji :D ).Ako već nema drugog rešenja....Onda ću morati da platim! :D

:arrow: Imam još jedno pitanje,ne vezano za ovo gore!Kako da u Cubase-u exportujem projekat u MP3 ili WAV format?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 02 May 2010, 21:43

Ne znaci da je HD los... nisam to ni rekao, nego da program, asio, semplovi... putanje...drajveri... negde zakaze.. i onda se desi kurtzshlus... naravno probaj vecim RAMom.. ako se opet pojavi problem, onda menjaj muzicku pre nego CPU.. jer dual core-ovi apsolutno su dovoljni za rad sa muzikom. Cak nisu ni 80% iskorisceni... najvecu stvar u muz. sistemu igraju memorije, same muz.karte i HDovi...
ok, ako kazes da ti je HD defragmentiran.. onda probaj prvo memoriju pa onda muzicku da menjas..

inace zasto ne koristis audigyjeve drajvere, njih je pravio E-MU himself... jer je cip u audigyju E-MUov tako da bi trebalo da sa licnim drajverima radi OK... ja uvek radim sa njima... (naravno potpis im je sound blaster D800 ali je rajver emuov..)


ups, umalo prevideh... file > export audio mixdown.. i onda narihtas da bude .wav, 16bita, 44100Hz, joint stereo.. das ime i pitchi... ;) :ziveli:

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by zile20584 » 02 May 2010, 22:30

dejankuki wrote:.. onda probaj prvo memoriju pa onda muzicku da menjas..
Pa tom logikom ću ići,pa šta upali! :D
dejankuki wrote:inace zasto ne koristis audigyjeve drajvere, njih je pravio E-MU himself... jer je cip u audigyju E-MUov tako da bi trebalo da sa licnim drajverima radi OK... ja uvek radim sa njima... (naravno potpis im je sound blaster D800 ali je rajver emuov..)
Ja sam imao veliki problem oko tih drajvera!Naime,moja zvučna karta izgleda ovako: Image I jednostavno u Windows 7 nisu baš hteli svi drajveri da rade!Pa sam se baš namučio da nađem drajvere koji će da podrže moju kartu.I našao sam na Creative-ovom sajtu ove: SB24_W7DRVBETA_US_1_04_0090, datum je 21.04.2009.. Ako imaš predlog za neke bolje daj link :bow: !

dejankuki wrote:file > export audio mixdown..
I onda program meni kaže: "The left and right locators must be set!". Šta mu to znači? :O.o:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 02 May 2010, 23:02

Image
ovo su lokatori... namesti ih na pocetak projekta i na kraj projekta...

hmmmm ovo je ili audigy2 ili neka "SE", "LE" ili slicna audigy karta, jer moja ima jedan konektor vise i plus konektor za firewire...


a sto se tice drajvera... nemam, ja se jos mlatim sa XPjem.. :? nisi nidje rekaa da si ti uznapredovao na sjedmici... :metal:


:oops: sorry.. :hide:

User avatar
taklabas
Posts: 56
Joined: 19 Jan 2009, 00:04
Location: Skopje , Macedonia

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by taklabas » 02 May 2010, 23:07

ma razvuces one markere
da ti bude plavo od pocetka do kraja pesme
ako je crveno onda je naopako
ako ne uradis tako onda ce da te zeza pri exportu

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by zile20584 » 02 May 2010, 23:10

dejankuki wrote:hmmmm ovo je ili audigy2 ili neka "SE", "LE" ili slicna audigy karta, jer moja ima jedan konektor vise i plus konektor za firewire...
Audigy SE!

dejankuki wrote:nisi nidje rekaa da si ti uznapredovao na sjedmici...
Namučio sam se,ali sve radi! :lol: E sad',to na šta se žalim nema veze konkretno sa sedmicom...

User avatar
zile20584
Posts: 87
Joined: 24 Dec 2008, 21:23
Location: Šabac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by zile20584 » 02 May 2010, 23:16

taklabas wrote:ma razvuces one markere
da ti bude plavo od pocetka do kraja pesme
ako je crveno onda je naopako
ako ne uradis tako onda ce da te zeza pri exportu
Pa jbg,razvuk'o sam(tj. već su bili razvučeni) ali opet zeza!!!! ::ranting::

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest