Guitar Pro

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

puckoz
Posts: 3
Joined: 27 Feb 2008, 19:27

Re: Guitar Pro

Post by puckoz » 13 Feb 2010, 20:55

Zna li neko ima li program kao sto je Guitar pro, ali za klavijature? Najveći je problem kako naštimati note za obe ruke

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Guitar Pro

Post by Tenji » 13 Feb 2010, 22:33

puckoz wrote:Zna li neko ima li program kao sto je Guitar pro, ali za klavijature? Najveći je problem kako naštimati note za obe ruke
Guitar Pro moze da se koristi i za klavijature, ako znas da citas note... Sto se tice ovoga kako nastimati note za obe ruke, nemam pojma o cemu pricas... :D

puckoz
Posts: 3
Joined: 27 Feb 2008, 19:27

Re: Guitar Pro

Post by puckoz » 14 Feb 2010, 07:04

Da, bio sam malo nejasan. Naime, kad štampaš note u Giutar pro, štampaju se note samo za levu ruku (ispod nota mogu ići tablature i ne moraju) i posebna stranica za desnu ruku. Prvo sam pomislio da je prosto, prelepim desnu ruku ispod nota za levu ruku ali forma nije ista - npr. dobiješ u jednom redu 5 taktova leve ruke i 3 takta za desnu ruku. Tako da se mora seckati i lepiti bogami dosta toga. A jednostavno u programu ta opcija ne postoji, pošto tako nešto nemaš za gitaru. E kad bi samo to mogao da rešim...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Guitar Pro

Post by nenadnenad » 14 Feb 2010, 10:31

Ne znam dal sam te dobro skontao al ispod "play" , dakle zelenog trougla, imas tri ikonice : edit 1st voice, 2nd voice , i gray inactive voice pa probaj to...ili probaj sibelius

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Guitar Pro

Post by igorpan » 14 Feb 2010, 21:52

puckoz wrote:Da, bio sam malo nejasan. Naime, kad štampaš note u Giutar pro, štampaju se note samo za levu ruku (ispod nota mogu ići tablature i ne moraju) i posebna stranica za desnu ruku. Prvo sam pomislio da je prosto, prelepim desnu ruku ispod nota za levu ruku ali forma nije ista - npr. dobiješ u jednom redu 5 taktova leve ruke i 3 takta za desnu ruku. Tako da se mora seckati i lepiti bogami dosta toga. A jednostavno u programu ta opcija ne postoji, pošto tako nešto nemaš za gitaru. E kad bi samo to mogao da rešim...
Pa napravi 2 trake....obe klavir...u jednu levu ruku upisujes u drugu desnu ruku

Onda ukljucis "Pregled vise staza odjednom" i ostavis te dve trake da vidis....iskjucis tablature i eto ti...kao note za klavir :cao:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Guitar Pro

Post by dejankuki » 14 Feb 2010, 22:32

u GP ne mogu da se odrade neke stvari specificne za klavirski notni zapis..

npr: Image

probaj da nadjes nesto ovde... http://www.filebuzz.com/findsoftware/Pi ... ord/1.html

ili Sibelius, Finale, etc etc

User avatar
Towe1ie
Posts: 50
Joined: 07 Dec 2009, 14:22
Location: Zemlja Izgubljenija

Re: Guitar Pro

Post by Towe1ie » 21 Feb 2010, 17:34

Sibelius....to je sve sto cu reci :D!Sve sto ti je potrebno za klavirski zapis nacices tu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest