Guitar rig "problem"

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
stratocaster92
Posts: 5
Joined: 09 Jan 2010, 22:24

Guitar rig "problem"

Post by stratocaster92 » 09 Jan 2010, 22:31

zdravo svima
izvinjavam se sto postavljam temu koja je bila vec dosta puta, ali ni u jednoj od njih nisam uspeo da nadjem odgovor na ovo sto mene muci.
kada ukljucim guitar rig, sve lepo radi, zvuk je solidan, itd., ali je problem sto ne mogu da pustim muziku u pozadini, odn. ne moze da mi radi winamp, ili guitar pro, bilo sta drugo. da li neko zna sta moze da bude problem ovde i kako to da resim? koristim asio, i imam VIA 5.1 (to je sve sto znam o njoj) integrisanu zvucnu karticu.
hvala unapred

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Guitar rig "problem"

Post by Rocket Roll » 10 Jan 2010, 00:05

"Release ASIO driver in background" opcija u podešavanjima ASIO drajvera?

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Guitar rig "problem"

Post by luka000 » 10 Jan 2010, 00:20

mozes i semu da ubacis pesmu u tapedeck pa odatle da je pustas :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Guitar rig "problem"

Post by sinisake » 10 Jan 2010, 00:29

Mislim da je integrisana problem, i ne znam resenje, osim kupovine bolje kartice.

stratocaster92
Posts: 5
Joined: 09 Jan 2010, 22:24

Re: Guitar rig "problem"

Post by stratocaster92 » 10 Jan 2010, 10:49

@Rocket Roll
ne mogu to da nadjem nigde. u kom je to asio-u, posto ja imam 2.9

@luka000
za to znam, ali mi je glupo da ubacim pesmu u kojoj se sve cuje i da sviram, lakse bi mi bilo da naravim midi, samo pratnju, i da pustam iz winampa...

Ok, hvala na odgovorima, ako ima jos neko nesto da doda, svaki savet moze da bude od koristi :)

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Guitar rig "problem"

Post by luka000 » 11 Jan 2010, 00:23

mozes da skidas backingtrack-ove pa da pustas preko rig-a

www.guitarbackingtrack.com

ili da konvertujes midi u mp3 pa da ga pustas sa rig-a

http://www.hamienet.com/midi2mp3

stratocaster92
Posts: 5
Joined: 09 Jan 2010, 22:24

Re: Guitar rig "problem"

Post by stratocaster92 » 11 Jan 2010, 21:56

@luka000
E, pa, covece, ovo je extra, uopste mi nije palo na pamet da potrazim po netu backingtrack-ove! Hvala ti za ovo! :D
A i ja sam konvertovao midi (koji sam pravio iz GP-a) u mp3, ali bilo je gresaka, dogadjalo se da mi stigne nesto na msn dok snimam, a da program to zabelezi :D
Hvala jos jednom.
Ako ipak neko sazna nacin da se sredi onaj problem, neka javi ;-)

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Guitar rig "problem"

Post by Wagorth » 22 Jan 2010, 08:32

Kod mene, dok sam imao, WinXp (asio i saund blaster audigy se), sve je radilo ok.
Znaci pustis pesmu u WinAmp-u i sviras preko nje istovremeno gitarigom ili amplitubom. E kad sam stavio Win7 po prvi put sam se i ja sreo sa tim problemom, i nadjoh na netu da ima raznoraznih zezancija sa time. Uspeo sam da nateram VLC plejer da radi istovremeno sa gitarrigom tako sto sam mu promenio izlaz sa difolt ma wave0ut32 plagin. Nisam uspeo da uradim nista slicno sa winampom i lepo bi bilo ako neko ima resenje da postuje. Pretpostavljam da asio drajveri zauzmu zvucnu kartu u takvoj kombinaciji i nemoguce je dobiti izlaz iz dva izvora zvuka bez nekog podesavanja.
Opet ovo sve vazi samo za Win7. Sa WinXp je sve radilo ako treba i nisam ni znao da nesto tako glupo moze da se desi. Moguce na kraju krajeva da su u mom slucaju i drajveri koji za moju zvucnu ne postoje za Win7, vec koristim neke zbudzene sa neta, a mozda je u pitanju i kilavi Win7. Dok ne izadje servis pak 3 ili 4 tolko ce mu biti lol...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest