VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by KnightOfDoom » 16 Jan 2011, 23:50

Jok, trazi ih u svom (ako ga ima, a nemam pojma da li ga ima ni gde je i kako se zove posto ga ne koristim) i uglavnom u ovim folderima koje sam ti vec rekao. Ne gleda ceo komp, to bi trajalo :)

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Randy » 17 Jul 2011, 17:24

kako da namestim da preko fruity loops sviram gitaru a ona u realnom vremenu koristi efekte koje sam ubacio?
znam da mogu da snimim pa da posle preko miksera ubacujem efekte ,al ovo drugo me interesuje

Ivan Gawrilovic
Posts: 27
Joined: 06 Apr 2011, 23:43

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Ivan Gawrilovic » 17 Jul 2011, 22:12

selektuj u options asio4all driver i stavi buffer na 300 do 500 semplova

u mixer u insert loaduj amp simulator koji oces, a gore na mixeru selektuj asio ulaz kanal

to je to

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Randy » 17 Jul 2011, 22:49

hvala :ziveli:

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by ocelot » 25 Aug 2011, 17:48

imam problem

bilo koji VST da uključim (amplitube, TH2 overloud..) na cubase odmah mi se javlja nekakva mikrofonija koja ne prestaje
ništa nisam menjao od kada sam poslednji put koristio program

da li neko zna u čemu je problem?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 25 Aug 2011, 23:16

Probaj da na windowsovoj mikseti ukljucis da ti "snima" line in ili input a iskljuci "what you hear"

I/Ili probaj da smanjis sample rate...


dopisak:... jel ti se javlja mikrofonija ili beZkonacni delay???

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by ocelot » 26 Aug 2011, 18:33

rešio sam, hvala

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by dejankuki » 26 Aug 2011, 19:04

Aj' bar budi fer pa nam kazi sta je bilo...

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by ocelot » 27 Aug 2011, 19:30

u VST connections mi se pojavljivao samo stereo mix, a u device setup nije bio line in

kada sam na windows mixeti isključio stereo mix za record odmah mi se pojavio i line in :)

User avatar
miodrage
Posts: 25
Joined: 08 Apr 2010, 17:39

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by miodrage » 04 Oct 2011, 19:50

jel moguce da mp3 ubacim u fruty loops?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Reverse » 04 Oct 2011, 22:23

Moguce je :D

User avatar
The_Art_Of_Despair
Posts: 51
Joined: 16 Nov 2009, 21:15

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by The_Art_Of_Despair » 05 Oct 2011, 00:28

Ljudi, da ne smaram sa otvaranjem nove teme, bolje ovde da pitam. Hocu da snimim deonice za gitaru najkvalitetnije sto je moguce, imajuci u vidu da sam instalirao Cubase 5, Guitar Rig 4, a da od "hardware" opreme imam Digitech RP 355 i Randall RX25. 8) I naravno tamburu.... Pitanje: Koja je za mene najbolja oopcija, pre svega mislim na snimanje Drive-ova, da li da nasnimim u Cubase-u deonicu na clean-u iz Digitech-a, pa da koristim GR4 kao VST i dodajem drive; ili ... nem pojma, da povezem sa kompom gitaru, i odma' sa Guitar Rig da cepam?

Hvala unapred! :wink:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Randy » 05 Oct 2011, 15:56

pokusaj gitaru u procesor pa u komp.mozes i pojacalo da ubacis u lanac.ja sam jedno vreme gitaru u pojacalo pa u komp.
za sad koristim prototip eq pedale koju pokusavam da napravim :bambi:

silentwater
Posts: 10
Joined: 20 Mar 2012, 15:43

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by silentwater » 28 Mar 2012, 13:28

jedno pitanje
cubase 5
može li se kako loop mash prebaciti u midi traku ili instrument traku kako bih mogao samo na pojedinim mjestima ubaciti ga.
Tutorijali koje sam našao na yt nisu mi baš pomogli budući da s engleskim i nisam baš u dobrim odnosima
i drugo pitanje u vezi vst i personal orkestra naime kad kao instrument želim odabrati nešto iz PO nema zvuka , ništa se ne dešava. Ukoliko pokrenem PO zasebno otvorim npr violinu i svira ok no u cubaseu 5 ništa a ni preset ne postoji već treba loudati instrument
Zna li netko gdje bi mogla biti caka

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: VST - Sonar/Nuendo/Cubase/FL studio - osnovne stvari

Post by Jonny Hendrix » 11 Nov 2012, 04:33

U zamrla tema malo, a ja se izvinjavam što je otkopavam.Vidim da ovde mogu da postavim pitanja iz osnova. Planiram da uzmem Line 6 Floor POD plus procesor pa me interesuje sledeće: LATENCIJA - odn kašnjenje od momenta kada se okine žica pa do momenta kada se "zabeleži" u audio okruženju(koristim Cubase pa ću da njega pominjem).Do skoro sam svirao gitara - zvučna karta i podešavanjem asio drajvera na 500 semplova kvalitet nije bio zadovoljavajući a postojala je latencija od 40 ms što realno nije mnogo ali se "oseća" tokom snimanja. INTERESUJE ME: da li je moguće preko gore pomenutog procesora snimati bez latencije, ako me razumete? Naime kada pravim neke stvarčice u guitar pro-u napravim i bubnjeve pa ih export-ujem u midi i "prilepim u cubase", i dok sviram koristim ih umesto metronoma.Ali kada snimim(guitar rig setup-ujem kao VST što će reći da snimam direkt na mono audio track) i onda pustim, tačno se čuje neko minimalno odskakanje bubnjeva i gitare + nemam neku profi zvučnu da bi imao Bog zna kakav kvalitet zvuka u rigu i sve to najblaže rečeno zvuči očajno. Pitanje dva: monitor u Cubase-u isto zavisi od latencije? Što će reći ako se gitara snima u realnom vremenu i monitor bi trebao biti u realnom vremenu?Voleo bih da mi neko objasni tu latenciju to me ubija.I interesuje me još jedno: u kombinaciji gitara procesor takođe postoji latencija ali jako jako mala možda nekoliko nano sekundi pa se kaže da je u REALNOM VREMENU.Zamolio bih nekog iskusnijeg inžinjera/ili nekog ko se razume da pojasni to malo i da mi odgovori na pitanje tnx.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest