Cubase <-> Reason Rewire Tutorijal

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Cubase <-> Reason Rewire Tutorijal

Post by igorpan » 31 Jan 2010, 01:05

Eh,posto sam se patio pola sata sa ovime jer 90% tutorijala na netu zahteva vec neko predznanje i razumevanje terminologije odlucio sam da napisem ovde jednostavno kako se to radi :D

1. Otvoriti Cubase
2. Napraviti novi projekat u njemu
3. Otvoriti Devices -> Device Setup -> U meniju sa leve strane izabrati "VST Audio System". Proveriti da "Release Driver when Application is in Background" nije stiklirano. Ako jeste,odstiklirati ga.
4. Otvoriti Reason
5. Vratiti se u Cubase i iz "Devices" menija izabrati Reason ReWire
6. E,sad,tu ima raznih nekih gluposti sa kanalima koje nisam ukapirao skroz al bitno je da ona prva dva kanala Mix L i R ukljucite (ono pored dugme za paljenje kliknete).

Sada su povezani i ako zelite da preko cubasea koristite neki instrument iz reasona treba raditi sledece:
Kad je sve prethodno odradjeno otvoriti instrument koji zelite da svirate u Reasonu. Napraviti Midi traku u Cubaseu i levo,kao izlaz izabrati Instrument koji zelilte da dodelite toj traci.

To bi trebalo da je to,nadam se da nista nisam zaboravio :D
Special tenks dejankukiju :D

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Cubase <-> Reason Rewire Tutorijal

Post by ocelot » 23 Oct 2011, 19:26

meni ne radi.. reprodukuje reason default pesmu npr. ali ne i kada sviram na klavijaturi tj. ne prepoznaje ga na tom kanalu i onda ne mogu da snimam

mesecima ne mogu da nađem problem, zato ću verovatno probati na nekom drugom programu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest