da li radim sve kako treba?

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: da li radim sve kako treba?

Post by Boogie Woogie » 17 Feb 2010, 23:02

nemanjavelimirovic wrote:Idi lepo jedan deo kabela u jedan od prva dva ulaza (sa slike laptopa), a drugi deo nek ti ide u line out na pojacalu ili na izlaz za slushke. To uradi dok je kompjuter upaljen. U principu je vrlo nestandardno to shto radish, mozda bi bilo bolje da probash preko IT tona laptopa, sigurno ima built in mikrofon...
čekaj bre, šta ga sad zakomplikova opet..
jesam reko ko debilu da mi se objasni?

Ti sad zagovaeraš opciju da ipak može i bez eksterne zvučne kartice ili kako..?

Ja sam i radio tako što ti pominješ (i naravno, dok je komp upaljen..pa kako bi drugačije?)
on ima built in mikrofon (ali šta je ada to IT?) samo što taj mikrofon hvata sve zvuke okolo, a gitaru iz pojačala ništa..

(i koja prva dva ulaza kad ih ima 3? prva sleva ili prva sdesna..=

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: da li radim sve kako treba?

Post by Boogie Woogie » 17 Feb 2010, 23:30

možda je moja greška što mislim za snimanje električne gitare u komp mora da ide preko pojačala..?

(ako smaram, neka moderator slobodno obriše temu, ali ja sam zaista potpuno nov u ovome i išao sam nekom logikom da električna gitara ne može da radi bez pojačala isl..
Dosta je vremena prošlo i kapiram da su se u međuvremenu pojavile mnoge zezalice, procesori, koji su možda dovoljni da se preko njih i kompjutera gitara svira, pa da se i sa slušalicama to sve čuje i da to zvuči ok..)

možda je ovako nešto dovoljno, pa da onda i ne moram da palim pojačalo, nego samo ubodem džitru u ovo i to je to..?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/4 ... o_USB.html

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: da li radim sve kako treba?

Post by ognjen93 » 18 Feb 2010, 09:02

Boogie Woogie wrote:možda je moja greška što mislim za snimanje električne gitare u komp mora da ide preko pojačala..?

(ako smaram, neka moderator slobodno obriše temu, ali ja sam zaista potpuno nov u ovome i išao sam nekom logikom da električna gitara ne može da radi bez pojačala isl..
Dosta je vremena prošlo i kapiram da su se u međuvremenu pojavile mnoge zezalice, procesori, koji su možda dovoljni da se preko njih i kompjutera gitara svira, pa da se i sa slušalicama to sve čuje i da to zvuči ok..)

možda je ovako nešto dovoljno, pa da onda i ne moram da palim pojačalo, nego samo ubodem džitru u ovo i to je to..?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/4 ... o_USB.html
Ne mora, niti imaju sva pojacala imaju line out. Da kupis ovo gore i miran si, jos valjda uz njega dobijes neki lep softver...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: da li radim sve kako treba?

Post by nenadnenad » 18 Feb 2010, 12:32

A sto ne ides logikom PRETRAGE NA FORUMU , logikom RTFM i logikom GOOGLEa?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: da li radim sve kako treba?

Post by Boogie Woogie » 18 Feb 2010, 13:47

ne, ja idem logikom "a za koji moj imam vas koji ste to već odavno izguglali i ispričali na forumu"

Osim toga, ovde sam već brzo dobio odgovor da moj komp nema Line In, što ceo problem stavlja u novu perspektivu (traženja nekog USB interfejsa), čiča miča i gotova priča.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest