EZ-AD-BDF

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

EZ-AD-BDF

Post by dejankuki » 26 Oct 2007, 11:35

Mozda se pitate sta se krije iza ovih skracenica. To su imena tri trenutno najpopularnija plugina za pravljenje bubnjarskih traka u midi formatu i trigerovanje tih MIDI traka originalnim semplovima bubnjeva. Bilo bi mnogo lakse kada bi postojala samo tri programa, medjutim ima ih vise. U tekstu koji sledi pomenucemo nekoliko programa u i sa kojima mozete da pravite vase drumm traks ili da iskoristite odredjeni softver da sa slusalicama na usima vezbate u kucnoj atmosferi a da ne molite bubnjara ili da smetate komsijama!
Krenimo od prvog

EZ a.k.a. EZdrummer
je plugin koje se ubacuje u nekom sekvenceru kao VSTi. Tom prilikom se pojavljuje prozor sa nacrtanim bubnjevima i setom koji on poseduje. Sem glavnog EZdrummer-a postoje i expansion pakovi koji su opremljeni svojim kompletima i koje mozete da birate klikom na strelice na rubu elementa kao i da menjte elemetne pojedinacno. Osnovni, latin perkusion, Drumkit from Hell, Vintage i Neshwille, Vintage rock, Claustrophobic i Twisted Kit su za sada svi expanzion pakovi ovog programa. Svaki od ovih kompleta ima odedjene elemente koji odgovaraju imenima. Pa tako. DKFH ima najveci broj elemenata ( oko 20) dok osnovni ima klasicne udaracke elemente (bas bubanj, dobos, dve cinele, hihat, ride cinelu, dva timpana i jedan indijaner). Naravno u Latin perkussion kitu, su uvrsteni skoro svi perkusion elementi, bongosi, timbali, daire... i t d.
Pored slike kompleta koji je u upotrebi imate i miksetu sa kojom odredjujete jacine pojedinacnih elemenata, kao i nivo overhead mikrofona i jacinu room mikrofona. Mozete takodje da birate panoramu elementima i ukljucite ili iskljucite da mikrofoni jednog elementa hvataju zvuke drugih. Na primer, mikrofon za dobos moze hvatati i hihat ili mozda ne zelite da hvata bass bubanj... You get the picture.
U groove odeljku imate preko 30.000 MIDI fajlova koji su podeljeni u nekoliko grupa i u nekoliko raznih vrsta sa svojim prelazima koji su logicki naslednici ritam paterna. Dalja procedura je krajnje prosta. Kada nadjete odgovarajuci groove (ili pattern, loop...) vi ga drag&drop-ujete u traku koju ste otvorili, razvucete koliko vam taktova treba i imate perfektno odsvirane bubnjeve a niste morali da vezbate sa bubnjarem tri dana jednu pesmu. ;)

U novoj verziji 1.11. dodata je opcija da pratite patern gde pcinje i gde se zavrsava, 1/2 i x2 brzinu ritma, svoju postavku miksera mozete da sacuvate.. i jos neke..

evo i zvanicnog sajta proizvodjaca EZdrummer plug ina


A evo i slicica...

Image
Pop Rock Kit

Image
Mixer

Image
Drum Kit From Hell Kit

Image
Percussion Kit

Image
Vintage Rock Kit

Image
Nashville Kit

Image
Twisted Kit

Image
Claustrophobic Kit



AD a.k.a. Addictive drumms

VSTi plugin vrlo slican EZdrummeru sa razlikom sto u ovom mozete birati koje elemente hocete, mozete ih stimovati, birati im visinu, trajanje tona, dodavati efekte kao reverb, kompresor ili distorziju i jos dodatno ekvilajzirati, sto u EZ drummeru ne mozete. Mikseta je vrlo userfriendly i po mom skromnom misljenju je malkice bolja nego u EZ drummeru. Elemente pojacavate pojedinacno, takodje imate mute i solo dugmice a overhead, room i bus klizaci bolje reaguju tj. imaju bolji odziv nego u EZju. MIDI paterni se takodje mogu prebaciti u traku prostim drag&drop-om s tim da je organizacija loopova malkice drugacija a i manja. Sve ukupno ima preko 3000 paterna sto je za ~27000 manje, ali ako je za utehu ima ih sasvim dovoljno da se napravi pristojna bubnjarska traka. Fabrickih kopmleta ima 30tak.
sajt cete naci ako kliknete ovde...
a screenshotovi
Image
Kit

Image
Edit

Image
FX
Image
Beats



Za razliku od prva dva
FXpansion BFD

Je standalone+VSTi program, sto znaci da moze radeti i kao samostalni i kao VSTi plugin. Ako se odlucite za ovaj program, budite spremni tj. postarajte se da na vasem hard disku imate najmanje petnaestak gigabajta slobodnog mesta. Ovaj program je sam velicine oko 30 megabajta prostora, ali semplovi elemenata zauzimaju ostatak od 15 GB pa nagore, obzirom da imate i nekoliko expansion pakovanja sa po 10 ili 20 Gb semplova. Tako brat bratu obezbedite jedan hard disk od 200GB da bi ste mogli instalirati sve sto ide uz instalaciju ovog programa.
Osnovni program je vrlo zanimljiv, prva dva (EZ i AD) se baziraju na MIDI loopovima koje ubacujete u traku. ovde imate takodje paterne ritma i prelaza ali ih ne ubacujete u traku vec ih birate iz menija i ubacujete u integralni organizator, a potom odredjujete kako i kojim rasporedom ce ici. Redom, ili nasumicno, a u setingu naredite programu da svira prelaze posle odredjenog broja taktova. Tako da ova funkcija namece ovaj program kao vrlo povoljan za kucno vezbanje ili komponovanje bez potrebe da se pokrenu dodatni programi ili sekvenceri. Ovako organizovanu bubnjarsku pratnju mozete snimiti i pozvati kada odlucite da ovaj program iskoristite kao plugin. Na taj nacin vam je olaksano snimanje ostalih instrumenata, a mozete i sam bubanj snimiti u MIDI traci ukoliko vam je to potrebno.
Vredna funkcija koju ovaj program poseduje je sto mozete da date ljudskost u udarcima. Zapravo mozete da odredite shufle i quantization kao i timing. Time paterni ili loopovi mozete zaciniti ranijim ili kasnijim, jacim ili tisim udarcima sto ce dati vasoj pesmi verniji dinamicki potpis.
Sredjivanje semplova je vrlo lako, na raspolaganju imate pitch, volume, dinamicki opseg i trim sempla. Sve je to vrlo pregledno i intuitivno a uklopljeno je sa miksetom koja ima kontrole za direktni nivo, overhead mikrofone, prostor... BFD-u je u ovom delu dodat jedan veoma interesantan kontroler koji nije zastupljen u Ad i EZ. PZM je zapravo zvuk koji se dobija sa poda prostorije u kojoj je bubanj smesten. Ovo je vrlo korisni dodatak, i njime se izvlaci malo vise dinamike u zvuku. Vrlo korisno.
BFD ima mogucnost da svira ritmove u razlicitom tempu ili u razlicitim taktovima. Kao sto rekoh, program je fenomenalan za koristiti ga za vezbanje ili komponovanje tamo gde je dovodjenje bubnjara otezano ili nemoguce.
sajt... ma no sikirki just click here
a izgleda ovako:
Image
Glavna

Image
Paterni

Image
Elementi

A u najavi je BFD 2 koji ce imati mnooogo poboljsanja u odnosu na BFD1.5


U sva ova tri programa, MIDI fajlovi koji dolaze uz njih su odsvirani veoma profesionalno i REALNO. Takodje, svaki program ima dovoljno loopova da se naprave veoma kvalitetne trake sa bubnjevima, ali... Paterni iz jednog nemogu biti upotrebljeni u drugom ili trecem. Za to je potrebno da u programu u kome zelite da radite bubnjeve napravite drumm mape koje ce udarce elemenata iz jednog programa konvertovati tako da ih moze svirati sa istim elementima drugi program.

Sledecih nekoliko drum modula ili programa imaju malo drugaciju filozofiju ali su vrlo dobri i upotrebljivi kao softver za pravljenje bubnjarskih traka.

Groove agent
Steinberg je svoj program bazirao na vremenskoj liniji muzickih pravaca. Takodje sa mogucnoscu da bude standalona ili VSTi plugin, Groove agent poseduje dva slajdera. Jednim se bira vremenski okvir muzickih pravaca. Pa tako na pocetku imamo jazz, sambu, fox i tako preko rocka, regea i funka, stizemo do techno, hip-hopa ili R'n'B. Zastupljeni su skoro svi najvazniji muzicki pravci. Uz svaki pravac dolazi i komplet bubnjeva koji prati taj pravac. E, sad ako vam se svidja neki ritam, ali vam se ne svidja komplet na kome je odsviran mozete iskljuciti linkovanje paterna sa njegovim kompletom i zadati da taj patern bude odsviran na nekom drugom kit-u. NPR, modern soul paterne svirate hard rock bubnjevima. Interesantno!
Donji slajder sluzi da odredite zeljenu komplekstnost. Sto vise desno, to vise udaraca po ciklusu ima u paternu. Svaki patern ima svoj prelaz, tako da cete imati kompletnu pratnju. Jos uz mogucnost autofill i random fills, dobijate vecu upotrebnu sirinu ovog softvera. U ovom slucaju prelazi koje svira agent krecu se +-3 u odnosu na originalni.
Takodje ako vam je potrebno, mozete odrediti da groove agent svira samo obruc na dobosu ili da svira 1/2 tempa, vrlo koriscenu tehniku sviranja, gde bubnjar odsvira ceo takt upola sporije. Program ima svoju sempl bazu i mozete menjati elemente u kompletu, mozete sredjivati visinu, decay, ambience, i pojedinacni nivo jacine. Sto se tice kompletnog dozivljaja na raspolaganju imate shufle, humanize, limiter i ambience dugmice. Malim eksperimentisanjem mozete srediti da agent zvuci veoma priblizno pravom bubnjaru. Tako sredjeno mozete ili izbaciti ceo song u midi formatu ili zapamtiti na 10 memorijskih dugmica koji se nalaze na agentu. Mada najsigurnije vam je da zve to snimite u nekom sekvenceru preko opcije MIDI output i zapamtite sa sve opcijama koje ste predhodno sredili. Obzirom da je ovo steinbergov prorgram, prirodno je da je optimizovan za Cubase ili Nuendo sto ne znaci da nece radeti u drugim programima ali u ovim cete lakse namestiti automatizaciju ukoliko odlucite da tako pravite ritam traku.
link
screenshot....
Image
Glavna

Image
Edit


Jamstix
Jedan intersantan VSTi only program koji mozete upotrebiti za vezbanje ili za pravljenje trake bubnjeva. Medjutim u ovom programu vi odredjujete koliko i kada ce udarca imati odredjeni element u taktu. Program ima kvadratice koji odredjuju mesto u taktu gde ce biti odsviran izabrani element. Paljenjem tih kvadratica, pravi se loop i kao takav moze biti sacuvan. Kada zavrsite sa pravljenjem ritmova i prelaza, program ima mogucnost da poredjate ritmove i prelaze i snimite ih u samom programu ili eksportujete kao midi traku. Program sam bira koliko ce gusto da svira elemente i jacinu. Postoji u ovom programu jos jedna stvar... Kad podignete ovaj program i kada imate audio ili MIDI na ulazu i svirate... program moze da u odnosu na dinamiku sviranja, gusce/jace ili slabije/redje udara elemente. Ovo ima za rezultat da vas Jamstix prati kao pravi bubnjar...

evo ga i link
a izgleda ...
Image
Glavna

Image
Edit

Dk+
Mali program koji je VSTi u kojem sami pravite vase ritmove. Izdvajam ovaj programcic jer ima neke funkcije koje ce uveliko pomoci da napravite ritam kakav zelite.
Kao prvo, klikom misa u polju odredjujete kada ce koji elemenat biti trigerovan. Desnim klikom odredjujete flam ili triolu u udarcu, tako da mozete lakse da odradite ghost osecaj u paternu ili neku osobenost koju bubnjari prave prilikom sviranja. Prelaze je na ovaj nacin dosta lakse napraviti da lice na pravog sviraca. Kada kliknete desni klik na elemenat mozete dodati jedan od nekoliko predodredjenih velocity setinga ili popuniti do kraja udarce po unapred odredjenom sablonu. U DK+ imate nekoliko mesta za cuvanje paterna kao i mogucnost da ti paterni budu eksportovani u MIDI fajlu, pa ih kao takve ubacite u MIDI traku u nekom sekvenceru.
na http://nusofting.liqihsynth.com/ cete naci homepage i obavestiti se o ovom programu...
a screenshot... evo odmah...
Image Image
DK+ u dve varijante

Image
Glavna strana za padovima

Image
Step sekvencer


Na kraju... ili na pocetku
Red Devil
Program koji je slican BFD-u ali ima mnogo jednostavniji interfejs. Zapravo, ovaj standalone software pravljen je nalik na postojece hardverske ritam masine, pa je laksi za rukovanje tj. za rad. Red Devil ima svoju bazu ritmova podeljenu u nekoliko stilova. Zapravo 10 stilova, prelaze i user banku gde kopirate ili cuvate paterne koji su vam potrebni ili od kojih nameravate da sklapate pesmu. Svaki od stilova ima jos desetak do dvadeset paterna koji korisnik moze izabrati prostim klikom i brzo naci patern koji mu odgovara. Prava je steta sto Red Devil nema mogucnost da kao BFD svira prelaze posle odredjenog broja taktova, mada u najavi tvorca ovog programa i to je u planu. Ovo je samo prva verzija programa Aleksandra Culjica, pa ocekujemo i jos neka poboljsanja koje je tvorac najavio ( na primer mogucnost da sami pravite paterne).
U Red Devilu imate mogucnost da birate tempo, jacinu i da dodajete ambijent, koji ce paternu koji je trenutno u upotrebi dati realnost i 5-to pojasni EQ (0-250-1000-4000-14500 HZ) . Sami Semplovi su dobri, ima ih desetak, ali su uradjeni kao celi kompleti tako da je moguca samo modifikacija visine preko pitch dugmeta, ne mozete manipulisati semplovima pojedinacno, sto je mali minus. Medjtim, ono sto ima je sasvim dobro i pazljivo odabrano. Sto se tice prebacivanja paterna u neki DAW ovde je to reseno tako sto mozete da ekportujete trenutni patern u .WAV ili .MID fajl i kao takav ga ubaciti u zeljeni program. Veliki "LCD" ekran je pregledan i daje vam podatke o stilu i paternu u upotrebi, tempu, drum kitu i ostalim tweak informacijama. U radu se pokazao kao veoma dobar i upotrebljiv tako da moze biti veoma dobar program koji moze parirati poznatijim i skupljim drum softverima.
follow this

Image
Red Devil


Svi ovi i drugi softveri su samo jos jedan nacin da uradite vasu ritam traku i da sebi date malo vise slobode u radu i komponovanju muzike kompjuterom. Naravno i dalje je ziv covek nezamenjiv ali...kad vec postoje ne mozemo ih zaobici, ma koliko se mi iz stare skole trudili.
Srecno vam putovanje muzickim svetom!
Last edited by dejankuki on 28 Oct 2007, 21:14, edited 4 times in total.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 01 Nov 2007, 23:34

O ovim softverima slobodno pitajte sta god vas interesuje.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Post by cccira » 01 Nov 2007, 23:52

Vredi li bfd tih 12318943032 gigabajta koliko zauzima? :lol:
I kakav je ovaj EZ klaustrofobicni kit? :?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 01 Nov 2007, 23:59

BFD vredi... mada jedino ima tu "falinku" da ne mozes da drag&drop u programu....


a Claustrophobic.... paaaaa.....
evo strane sa svim demoima pa preslusajte sve sta vas interesuje...http://www.toontrack.com/ezx.asp

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Post by cccira » 02 Nov 2007, 00:08

dejankuki wrote:BFD vredi... mada jedino ima tu "falinku" da ne mozes da drag&drop u programu....
Ipak mi se cini da ce mi EZ i AD odraditi posao... nemam toliko mesta za razbacivanje :(

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 02 Nov 2007, 00:23

P'da... jedino je to zeznuto... svi ti gigabajti su u stvari .wav fajlovi raaaznih elemenata i razlicitih kitova... E, a kitovi su sve sami bubnjevi sa imenom

Sonor
Gretch
DW
Premier
Ludwig
Tama
Perl
Sabian
Paiste
Zildijan


i ostali....

sam program je 20-tak megabajta......
ali nece bez elemenata.... :)

A EZ i AD su fenomenalni... ja radim sa AD... cak imam mape kojima sviram paterne iz jednog u drugi... ima tema o tome...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Post by cccira » 02 Nov 2007, 00:46

sam program je 20-tak megabajta......
ali nece bez elemenata....
Imam to i neke silne midi fajle... al prostora nije bilo za onih par dvdova :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: EZ-AD-BDF

Post by sirac-šunka » 09 Feb 2009, 22:46

Uradio sam ovaj gruv ovde...
Neam pojma vise da l valja... nesto... Više sam se iscimao za zvuk pa ni nisu svi udarci na mestu... :hide:

Bas sam preslusao sijaset semplova tojeg BDF-a i prvo sam pao na pedu, kao mnogo je dobro i to, a ondak mi je sve zazvucalo mnogo šuplje... Prvo sam instalirao prvu verziju softvera i uzas jedan koliko mi je bagovala, ondak sam nasao i BDF2 i pokusao da ucitam stare kitove i to izgleda ne radi... uostalom nijedan vec gotov kit mi se nije preterano zasvidjao (bar od ovijeh starih) i srecom BDF2 cita pojedinacne semplove bez problema pa si sam pravis kombinacije koje ti odgovaraju. Problemi su nastali posto sve po default-u to ne zvuci mnogo dobro. Velocity se prilicno tesko artikulise. Na nekim semplovima klizi prelepo, na drugim pak ima strasnih padova i rasta i nikako da se ubode pravi udarac...

Sve u svemu, ovim gore i nisam prezadovoljan naspram ulozenog vremene. Mislim da i ne moz bas ovo da ide za neki snimak bitniji od internog prezentovanja ideje, u smislu "evo drugari ovo sam smislio pa ako vam se svidja da pravimo pesnu..."
Nadam se samo da moz da zazvuci bolje. Mnogo sam ocekivao od ovog BDF-a... Valjde me nece razocarati...

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: EZ-AD-BDF

Post by nemanja_cs » 09 Feb 2009, 22:57

najbolje uzeti i sesti za bubanj i peglati ^^ ako ste bubnjaroshi. ako niste onda lepa zanimacija ^^

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: EZ-AD-BDF

Post by vasko » 09 Feb 2009, 23:51

dejane svaka cast na monstruoznom postu!

steta sto nema battery....kako se sastavljaju proizvoljni kitovi....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: EZ-AD-BDF

Post by dejankuki » 10 Feb 2009, 07:43

Sirac, bre... meni ovo lepo zvuci..
samo sto, tek je pocelo a zavrsilo se! trebao si da ga pustis jos, i da mu ga das po ostalim elementima... mislim da se maalo razvije sviranje... A groove na basu je 8) .... ocu reci coolerski! ono.. koMtas.

E, sad.. zivi bubnjar je zivi bubnjar i to necemo da se ovde raspravljamo.. (mis'im beZpredmetno je), ali uvek, uvek mozes da svaki drugi - treci takt.. ili patern, maaaalkice napravis razlicitim.. ono.. udarac manje ili vise na bass bubnju, dobosu... cineli... promena elementa, sa hihat-a predjes na ride.. etc etc.. kada je rec o ovim bubnjevima.. tako da!

Drugo, with all due respect, ali treba maaalo i provaliti bubnjare dok sviraju... jer mi kao instrumentalisti (mislim na gitariste, klavijaturiste, basiste....) vrrrlo cesto i ne obracamo paznju na sitne zezalice koje bubnjari izvode i proizvode tokom sviranja. Vise shvatamo bubanj, kao metronom ili dirigenta na kraju... pa nam bas svi ti maaali fazoncici i promaknu.. tako da.. ne ocekujte da ce gitarista napraviti fenomenalnu bubnjarsku traku. Mada nije iskljuceno...

Sa druge strane.. softver kao softver je uvek "hladan" ma koji da je. Dakle treba se bas potruditi da iz neceg hladnog izadje nesto bolje...

no u svakom slucaju... i ovom programima je moguce napraviti nesto dobro, samo se treba "igrati"...

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re:

Post by Paprika » 10 Feb 2009, 08:29

dejankuki wrote:O ovim softverima slobodno pitajte sta god vas interesuje.
Problem sa EZ-jem.

Predugo traje ucitavanje banki odn. kitova. Vst host otvori projekat, podigne sve vst instrumente i plagove, opterecenje sistema ~0, ali on mnogo sporo ucitava semplove. Znaci svira sve, pa cak i bubanj, tj ono od bubnja sto je do tog trenutka loaded.
Jesam to ja nagazio losu verziju [1.1.1] ili je nesto drugo u pitanju?
Sve to se desava na Northwood 2.4HT, 2x512ddr linear dual, XPSP2, Nuendo 3.2.0.1128, EZ 1.1.1

Hvala.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: EZ-AD-BDF

Post by dejankuki » 10 Feb 2009, 08:45

Hmmm, ako sam dooobro razumeo.. ti otvaras projekat.. znaci sve sto si do tog trenutka stavio kao VSTinstruments..

ako je tako, onda ...
Projekat otvara i ubacuje u memoriju SVE semplove i podesavanja koje SVI ti VSTi imaju.. to obicno traje duze vreme jer komp treba da skonta gde sta da stavlja i gde se nalazi... da bi mogao posle da ga koristi... plus efekte, plus nivoe, plus editovanja... plus jos verovatno 100 ..raca-palaca...

E sad.. EZ ume da ucita SAMO semplove koje ce da koristi, a ostale da zanemari... u datom trenutku, pa ili da ih kasnije ucita ili da ih uopste ne ucita. doduse da si malkice procesljao PDF koji ide uz EZ nasao bi to gde pise.. ali no probleemo.. nije zgoreg da se to i ovde napomene.. Tako da ne plasi se. sve je to "normalan" proces, da tako kazem.. najvaznije je da kad se SVE ucita da ti to radi kako treba..


E sad. mozes ti da u nekom trenutku "ubrzas" dizanje ceelog projekta... dakle sredis VSTi traku, uradis sta ti treba, podesis efekte, i... freezujes traku.. (F11 ili device, virtual instruments pa kad ti izadje onaj prozor.. na pocetku odeljka za VSTi imas jednu hmmm... pahuljicu i tu ti je freeze) ili u krajnjem slucaju ako si 105% zadovoljan zvukom onda je exportujes u wav i opet importujes u projekat a VSTi ugasis...

;)

E a ako nije u pitanju podizanje projekta prepunog VSTijeva, nego neki drugi problem.. onda sve ovo predhodno...
...ne vazi...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: EZ-AD-BDF

Post by sirac-šunka » 10 Feb 2009, 10:40

dejankuki wrote:Sirac, bre... meni ovo lepo zvuci..
samo sto, tek je pocelo a zavrsilo se! trebao si da ga pustis jos, i da mu ga das po ostalim elementima... mislim da se maalo razvije sviranje... A groove na basu je 8) .... ocu reci coolerski! ono.. koMtas.
Pa dobro, fala. To sam vise 'teo da pribelezim ideju i da vidim kako moz BDF da zazvuci. Kad bi se dodali jos neki instrumenti, sterilnost zvuka bubnjeva bi malo manje dosla do izrazaja (utopila bi se, rako bih), i sto kazes neki bubnjarski zacini bi dobro dosli... Treba puuuunooo da se radi. Izgleda da cu stvarno morati da pocnem i bubnjeve da sviram :D Cisto da provalim te neke bubnjarske trikove, a i kad vec stoje dole...

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: EZ-AD-BDF

Post by Paprika » 10 Feb 2009, 11:59

dejankuki wrote:E a ako nije u pitanju podizanje projekta prepunog VSTijeva, nego neki drugi problem.. onda sve ovo predhodno...
...ne vazi...
Jeste projekat prepun VST i instrumenata i plagova sto po insertima sto po sendovima, i nacekam se dok ucita sve, ali to nije relevantan faktor za ovu pricu. Jer potpuno ista stvar se desava i kad je EZ sam u projektu, dakle kad samo njega i ucitava. Tj sam plag se loaduje trenutno, ali dok se napuni semplovima... to bas traje. Nenormalno dugo traje. A pritom opterecenje i diska i procesora skoro da ne postoje. Pustim play, celo ono brdo VST-a odjednom zasvira, opterecenje proc-a i diska skoce [na normalu u toku playback-a], sve svira bez greske... osim EZ-a koji i dalje ucitava semplove... Znaci ponasa se otprilike kao da mu je dodeljeno ~1% disk bandwidth...

EDIT: Mislim da sam nasao u cemu je kvaka. Svi projekti su mi na 48KHz...
EZdrummer was designed to operate best at 44.1K. It can of course be used at any sample rate but the engine will have to recalculate the samples to compensate for the resulting shift in pitch. In order to guarantee no loss of quality the above procedure requires non trivial computation and loading time could well rise by a factor 3 to 6, depending on computer resources available.
Last edited by Paprika on 10 Feb 2009, 12:03, edited 1 time in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest