Guitar Rig

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Guitar Rig

Post by makish » 30 Mar 2011, 19:23

Elem, smatram, a slozice se mnogi, da je Guitar Rig program koji zasluzuje paznju s'obzirm na to da (pod uslovom da imate dobru muzicku karticu) jednim sofrverom mozete da imate stotine razlicitih efekata, zvukova, pedala ili ne znam ti ja cega sto je neko nekada hteo da ima, ali jbg brate skupo... Naravno, sa njim se kolju I Amplitube, Overoud i jos po neki i realno bi bilo razraditi ih jer ako nista drugo za potpuno zadooljstvo sviranja kod kuce nema nista bolje i jeftinije!






...jbt al sam ovo slozio :jeej:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Guitar Rig

Post by Randy » 30 Mar 2011, 20:24

meni do pre 3 dana nije hteo da ga ukljuci.i nesto sam cacko i proradilo mi.evo vec trece vece se ne skidam s njega :D .jedino mi je problem kako da namestim da mi ulaz bude u line in.u line in nece nego moram u mic ,a to me nervira jer moram da stalno iskljucujem da bi ukljucio mic kad idem na skype.jel zna neko kako da sredim?

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Guitar Rig

Post by MUzzY » 31 Mar 2011, 12:20

Otvorio si temu da nam kazes da ti se mnogo dopada GuitarRig?

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Guitar Rig

Post by ness » 31 Mar 2011, 14:01

Pa sta,bilo je i mnogo gorih tema :mrgreen: .

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Guitar Rig

Post by makish » 31 Mar 2011, 19:25

MUzzY wrote:Otvorio si temu da nam kazes da ti se mnogo dopada GuitarRig?
Alo batice, nisam je otvorio da sa vama podelim sta mi se dopada ili ne, sta sam juce jeo i gde cu sutra ici... otvorio sam je jer onima koji ga koriste, ukljucujuci i mene uvek dobro dodju saveti... opsiran je i ima puno caka koje mozda neko pomene!!!

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Guitar Rig

Post by makish » 31 Mar 2011, 19:26

elem, zna li neko kako da skinem i gde da skinem neke rimove, semplove nekih pesama koje rade na ovom programu!?

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Guitar Rig

Post by makish » 31 Mar 2011, 19:29

Randy wrote:meni do pre 3 dana nije hteo da ga ukljuci.i nesto sam cacko i proradilo mi.evo vec trece vece se ne skidam s njega :D .jedino mi je problem kako da namestim da mi ulaz bude u line in.u line in nece nego moram u mic ,a to me nervira jer moram da stalno iskljucujem da bi ukljucio mic kad idem na skype.jel zna neko kako da sredim?
ja imam M Audio karsticu koja ima ulaz za gitaru pa furam na taj nacin... ali pre nje sam se mucio sa strasnim skripanjem, kasnom obradom svakog tona (okines i posle 2 sek ti izadje svaki ton)...

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Guitar Rig

Post by Randy » 31 Mar 2011, 20:06

ja sam instalirao asio for all pa mi ne kasni

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Guitar Rig

Post by MUzzY » 01 Apr 2011, 03:22

makish wrote:
MUzzY wrote:Otvorio si temu da nam kazes da ti se mnogo dopada GuitarRig?
Alo batice, nisam je otvorio da sa vama podelim sta mi se dopada ili ne, sta sam juce jeo i gde cu sutra ici... otvorio sam je jer onima koji ga koriste, ukljucujuci i mene uvek dobro dodju saveti... opsiran je i ima puno caka koje mozda neko pomene!!!
"Batice", procitaj ti sta si napisao u prvom postu kao i zakljucak istog koji si sam stavio.

poz.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Guitar Rig

Post by Rax13 » 08 Apr 2011, 01:53

MUzzY wrote:
makish wrote:
MUzzY wrote:Otvorio si temu da nam kazes da ti se mnogo dopada GuitarRig?
Alo batice, nisam je otvorio da sa vama podelim sta mi se dopada ili ne, sta sam juce jeo i gde cu sutra ici... otvorio sam je jer onima koji ga koriste, ukljucujuci i mene uvek dobro dodju saveti... opsiran je i ima puno caka koje mozda neko pomene!!!
"Batice", procitaj ti sta si napisao u prvom postu kao i zakljucak istog koji si sam stavio.

poz.
Nepotrebno trosenje reci. Cova je otvorio globalnu temu o Guitar rigu, za definisanije pitanje mozes da otvoris novu ako ti gust i to je to...

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Guitar Rig

Post by Hotstepper » 08 Apr 2011, 16:12

Smem ja da postavim jedno glupo pitanje?
Imam Line6 ux1i dosad sam koristio onaj njegov program GearBox, al kontam da bi morao da mi radi i Guitar Rig..
Sad sam ga skinuo i instalirao i ne mogu nikako da nadjem gde da namestim da Gutar Rig koristi Line6-ov signal a ne mikrofon na laptopu, poshto chujem sebe kako pricham sa delay-em... :D
edit:
uspeo sam do sad da iskopam, al opet tishina...
Mozhe neka pomoc?

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Guitar Rig

Post by makish » 10 Apr 2011, 22:21

Hotstepper wrote:Smem ja da postavim jedno glupo pitanje?
Imam Line6 ux1i dosad sam koristio onaj njegov program GearBox, al kontam da bi morao da mi radi i Guitar Rig..
Sad sam ga skinuo i instalirao i ne mogu nikako da nadjem gde da namestim da Gutar Rig koristi Line6-ov signal a ne mikrofon na laptopu, poshto chujem sebe kako pricham sa delay-em... :D
edit:
uspeo sam do sad da iskopam, al opet tishina...
Mozhe neka pomoc?
instaliraj asio pre svega!!! a onda file/settings (cini mi se da je tu) i podesis da sve radi preko "asio for all", i prozoru pored izabari Line6.. trebalo bi da je tako!

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Guitar Rig

Post by Hotstepper » 11 Apr 2011, 00:07

Pa i jeste mi tako podesheneo al je driver asio..
Nego uspeo sam da ga nateram da radi. Ukljuchio sam line6-ov Gearbox i iskljuchio njegove efekte i pojachala nego samo da radi direkt zvuk sa gitare, i onda ga je Gitar Rig prepoznao ali imam dosta primetno kashnjenje zvuka.. To kad koristim Gearbox nemam...
Ne znam.. nisam odushevljen.

yodey
Posts: 8
Joined: 29 Apr 2009, 01:54

Re: Guitar Rig

Post by yodey » 11 Apr 2011, 03:12

Kao sto makish rece: instaliraj http://asio4all.com.
Line6-ov asio drajver radi odlicno sa njihovim softverom , ali iz nepoznatog razloga ima veliko kasnjenje sa ostalim programima.

Dakle, startuj samo guitar rig ( bez gearbox-a) menu->file->audio+midi settings-> interface=asio; output-device=asio4all
Klikni na asioconfig i pomeri slajder na minimum, a da nemas seckanje u zvuku. Proveri da ti u tom meniju bude aktivan toneport, a ne druga zvucna. Moja podesavanja su ASIO buffer size=80 samples i imam kasnjenje od 2 ms.

Ovo mi radi sa guitarrig2, amplitube2, i revalver 2 i 3.
Guitarrig3 mi je pravio problem.

User avatar
makish
Posts: 31
Joined: 23 Jul 2010, 00:18

Re: Guitar Rig

Post by makish » 11 Apr 2011, 15:23

Ovo mi radi sa guitarrig2, amplitube2, i revalver 2 i 3.
Guitarrig3 mi je pravio problem.[/quote]

guitarrig 3 i 4 su daleko zahtevniji i kartici je mnogo teze da obradi zvuk... sa dobrom zvucnom karticom nema ni govora o kasnjenju!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest