Besplatni muzicki softver

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Besplatni muzicki softver

Post by KnightOfDoom » 28 May 2006, 18:42

Besplatni muzicki softver:

Audacity-Skoro ista stvar kao soundforge.
Kristal-Snimanje, mix...
AmpliTube UNO-Simulacija pojacala
asio4all-Odlicno resenje ako imate neku jadnu i bednu integrisanu zvucnu kartu i probleme sa latencijom.
PowerTab Editor-Slicno Guitar Pro-u.
Scale tool-Sve skale
Easy Chord-Akordi
Studio Buddy-Kako i cime snimiti koji instrument, objasnjenja termina i izraza u muzici...

nikola
Posts: 9
Joined: 30 May 2006, 02:03
Location: Vienna
Contact:

SUPER SOFTWARE!!!

Post by nikola » 30 May 2006, 02:32

8) Lepo :!: , moracu da isprobam svaki od ovih programa! Jel svaki od njih 100% besplatan? :?: Dali postoji mogucnost realnog simuliranja procesora za gitaru preko laptopa sa nekom audio karticom koja samo ima mic in i audio out? :?:

nikola
Posts: 9
Joined: 30 May 2006, 02:03
Location: Vienna
Contact:

da dodam BESPLATAN SOFTWARE

Post by nikola » 30 May 2006, 02:41

:shock: :shock: :shock: PERFEKTAN programcic za stimovanje gitare koji sam pronasao GOOGLAJUCI! Zove se AP Tuner (Audio Phonics Guitar Tuner). Sve sto vam treba je da imate mikrofon za kompjuter i program sam detektuje koju zicu okidate i sami vidite koliko trebate zategnuti ili opustiti zicu. evo direktnog linka za download http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/ ... all306.exe :arrow:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 30 May 2006, 14:19

Da ovo gore je sve totalo free!!!
Sto se efekta tice onaj AmpliTube UNO je ok.Ali ima samo overdrive.
A od ovih sto se placaju najbolji je Guitar Rig.Ima neverovatan izbor simulacija pojacala, efekta, moze da se snima...

Mozes da ukljucis u komp, ali bas nije preporucljivo u mic-in.Trebao bi da imas Line-in na kartici.

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 30 May 2006, 15:45

Dok nisam uzeo procesor, koristio sam Guitar FX Box. Nije besplatan (mada znamo koliko taj termin znaci u Srbiji) :)

Ni
Posts: 1
Joined: 31 May 2006, 04:01

Post by Ni » 31 May 2006, 04:05

Evo neki besplatni Audio Units plugini.

http://www.dontcrack.com/freeware/softw ... lugins/AU/

Sasa Gosovic
Posts: 6
Joined: 05 Jun 2006, 13:05

Post by Sasa Gosovic » 05 Jun 2006, 13:16

Native Instruments pored Guitar Rig-a ima i programce Guitar Combos koji emulira tri pojacala (Fender Twin Reverb, Vox AC-30 i Marshall JMP50) i kvalitet je iznad onih koji mogu da se nadju u Guitar Rig-u.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 31 Jul 2006, 08:44

Svi vrlo dobro znamo onu čuvenu "koliko para - toliko muzike" te stoga baš ne shvatam ozbiljno te freeware programe. Većinu dotičnih sam isprobao mada ni sa jednim nisam mogao da uradim... pa skoro ništa ozbiljno... eventualno neko zajebavanje i snimanje nekih ideja onako na brzaka ali ni to mi baš nije bilo zadovoljavajuće. Korsitim Cubase SX i povremeno Nuendo (dosta slično sa većim ili manjim razlikama) i oooooooogroooooomnu goooooomilu VST plug-inova. Iako ih dosta koristim VST plug-inove doduše shvatam kao neko "nužno zlo" i kad god ne moram da ih koristim (čitaj: kad god to mogu da izvedem hardverski) gledam da ih preskočim pošto nikad ne možeš softverski postići ma koliko kvalitetan softver bio ono što možeš stand-alone uređajem koji je dizajniran baš u tu svrhu.
I eto tako... koristite komercijalne programe ako iole ozbiljnije nešto hoćete da postignete jer ne košta sve to tek tako da bi se neko obogatio par stotina dolara nego zato što stvarno vredi. That`s a fact!

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Post by Rocker. » 28 Sep 2006, 15:29

Na sajtu AmpliTube-a postoje dve verzije za download koju verziju da skinem?

- AmpliTube 2 NEW!
- AmpliTube Live

Update:Aha ove dve se placaju a Amplitube Uno je besplatan.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 28 Sep 2006, 15:46

ma shto-stha se placa! ali kod nas ne! :D verovatno ti je i windows ilegalan, tako da znash shta ti je chiniti! nadam se da ovim postom ne krshim pravila foruma!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 28 Sep 2006, 17:29

Ne krsis dok ne das link ka cracku :) .

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Sep 2006, 17:32

Sto se tice potpuno besplatnih VST emulacija pojacala i efekata, mislim da potpuno profesionalno zvuce TubeScreamer's Secret i SimulAnalog Guitar Suite. Nisu bas Guitar Rig 2, ali ja ih koristim i pored toga sto sam video i cuo sta Guitar Rig 2 moze da uradi.

TubeScreamer's Secret: opis plugina je na http://www.bteaudio.com/articles/TSS/TSS.html . Direktan download je na http://www.bteaudio.com/software/TSS.zip . Emulacija Ibanezovog TS808, dakle vintage-bluesy distorzije. Detalji - na linku.

SimulAnalog Guitar Secret je projekat par studenata na nekom americkom univerzitetu. Tu su VST emulacije Marshalla JCM900, Red Knob Twina ("vrelijeg" od blackface ili silverface Twina), par distorzija (Boss DS-1, Boss SD-1) i emulacija UniVoxovog UniVibea (psihodelicni tremolo koji je koristio Hendrix). Download je na http://www.simulanalog.org/GSuite.zip (341 kb) a opis je na http://www.simulanalog.org/guitarsuite.htm . Postoje i komentari na Harmony Centralu, ali dok ovo kucam Harmony Central (ponovo!) preuredjuju...

PS. Ne ocekujte chuda :) Meni se, ipak, prilicno dopada SimulAnalogov RedNef Twin.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Post by Rocker. » 29 Sep 2006, 16:51

Rocket jedno pitanje:koji program koristis za pokretanje ova dva plugina,i gde treba smestiti ove dll fajlove?

Poceo sam da korisim Amplitube UNO,uz pomoc programa asio4all,ali se na svakih 5-6 sekundi javlja kao neko zujanje i ne znam kako da ga se otarasim.Kada sviram bez programa zujanja nema.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 29 Sep 2006, 19:38

Treba ti Cubase, FL Studio, Cakewalk, Nuendo, Ableton... nesto od toga :).
Ako imas neki od ovih programa nadji u njemu dir koji se zove nesto u fazonu vst ili plugins...ili tako nesto :)
Ne znam koja je procedura za svaki ali recimo u "Cakewalk guitar tracks" se "instaliraju" tako sto mu kazes da pretrazi odredjene direktorijume pa ih on ubaci sam.Kod njega ne pomaze kopiranje iako znam gde treba da stoje.

Za AmplitubeUNO:
Ako je na svakih 5, 6 sekundi (onako...sustanje) verovatno ga nisi registrovao.
Znaci upalis program, on ti izbaci onaj prozor za registraciju , izaberes prvu opciju, next, register online. Kad ti otvori na netu stranicu upisi gluposti, ko da je bitno :) , samo mu daj pravi email da bi ti dosao autorization code koji ces kasnije da ukucas. To je sve besplatno, ni ja ne kontam zasto su tako uradili.

Ako si ga registrovao a zeza - idi na settings -> audio setup i za audio driver izaberi asio4all... ma svuda gde moze izaberi asio4all :).

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 29 Sep 2006, 22:02

Rocker - kako Vitez rece. Ako ti je tesko da nabavis, recimo, Cubase, AudaCity i Kristal su free programi, nisu veliki, a imaju podrsku za VST. Manje-vise i oni sasvim sigurno prave u svom instalacionom direktorijumu poseban podfolder za VST-e - a uvek je tako da ako neki VST ne dodje kao .exe fajl, nego kao .dll, onda samo kopiras taj fajl u "vst" folder.

Da ti predlozim - ako mozes da kupis neku "bundle" zvucnu karticu (tj, u paketu sa programima), nece ti trebati Asio4All, imaces bolji zvuk i medju poklonjenim ti programima imaces i neki koji radi sa VST-ima, VSTi-ima, RTAS-ima i, naravno, DX-ovima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest