Mac-ov OS na PC

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
karmakiller
Posts: 51
Joined: 25 Sep 2008, 21:11
Location: Novi Beograd
Contact:

Mac-ov OS na PC

Post by karmakiller » 04 Jun 2011, 15:51

Zanima me jel se dobija nesto instaliranjem Mac-ovog operativnog sistema na PC u radu sa muzickim programima?? Hvala... :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Mac-ov OS na PC

Post by Mithrandir » 05 Jun 2011, 17:25

http://www.apple.com/logicstudio/

Dobar. Meni se svidja. :D

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Mac-ov OS na PC

Post by andrej] » 05 Jun 2011, 23:14

nista posebno. neko kaze da je mac os stabilniji. jednostavniji mozda jes, ali blokira isto kolko i sedmica i to na istim stvarima. mozes ga koristiti sa logic-om. vecina velikih vst-eva moze da se skine i za mac, kao i ostalih audio programa. pola malih vst-eva nije pisano za mac. jednostavnije su reseni drajveri za audio interfejse.

meni je sam po sebi mac os glupav i neintuitivan (mada ja od 5. godine windows furam, pa mi tesko da se skontam) i cudi me kako neke sitnice koje u windowsu olaksavaju rad mnogo, ovde uopste ne postoje.

not worth the trouble, imho.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Mac-ov OS na PC

Post by Stanko » 06 Jun 2011, 00:01

ako si naklonjen unix like sistemima, i treba ti audio produkcija go for it...

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Mac-ov OS na PC

Post by MUzzY » 14 Jun 2011, 01:21

Naklonjenost linuxu nema veze sa mac os-om.
Prednost mac OS-a je satbilnija audio sotware arhitektura. CoreAudio se meni licno pokazao mnogo stabilnijim od ASIO drajvera za Win. Rade i jedan i drugi prilicno dobro ako je cela masina dobro sklopljena. Hackintosh ce ti biti stabilan ukoliko imas proverene komponente za njegovu instalaciju. Ja sam sklopio komp striktno prateci odabir komponenata sa Wikix86 project-a i nemam ama bas nikakvih problema.
Takodje, u poslednje vreme dosta bitnih pluginova (narodnih verzija mislim) izadje prvo (ili pak jedino) za OSX. Plus naravno ProTools koji se opet meni licno bolje snalazi na OSX-u nego na win-u (na istoj masini).

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mac-ov OS na PC

Post by Dersu Uzala » 14 Jun 2011, 02:46

MUzzY wrote: Prednost mac OS-a je satbilnija audio sotware arhitektura
Deder, objasni ti nama suptilnosti a bogami i osnovne konsenzuse oko audio arhitektura u ova dva operativna sustava? :metal:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mac-ov OS na PC

Post by Dersu Uzala » 14 Jun 2011, 02:54

karmakiller wrote:Zanima me jel se dobija nesto instaliranjem Mac-ovog operativnog sistema na PC u radu sa muzickim programima?? Hvala... :)
Drugar, opusteno. Ako te svrbi da snimas, snimas. Postepeno ti doq#$%-ur#$#@ci da se sve to lose cuje, pa se, vidi vraga, bolje nasnimis. A nacina ima gazilijon. Prvo treba da zelis. Mada, khaki ihm i ja. Za sve treba kinta. :mrgreen:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Mac-ov OS na PC

Post by Stanko » 14 Jun 2011, 08:51

MUzzY wrote:Naklonjenost linuxu nema veze sa mac os-om.
Uf bre mazi kako nema :) pa kernel im je napravljen od FreeBSDa, ispod shasije rade na istim principima. Da ima drugacije/fensi graficko okruzenje - ima :ziveli: :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Mac-ov OS na PC

Post by MUzzY » 16 Jun 2011, 02:03

Dersu Uzala wrote:
MUzzY wrote: Prednost mac OS-a je satbilnija audio sotware arhitektura
Deder, objasni ti nama suptilnosti a bogami i osnovne konsenzuse oko audio arhitektura u ova dva operativna sustava? :metal:
E jbg. Nemam ja strpljenja koliko ga ti imas :mrgreen: (a ni znanja da se razumemo). Ukratko, CoreAudio se pokazao boljim od ASIO-a u smislu latencije i opterecenja CPU-a. Takodje na win-u mi se zbog drajvera za audio (i na M-audiu i na MOTU karti) desavalo da dodje do ozbiljnih problema prilikom reprodukcije vecih projekata sto mi se do sada nije desilo ni na mac book-u ni na hackintosh-u.

irie
Posts: 16
Joined: 31 Mar 2008, 18:58
Location: Rupa bez dna

Re: Mac-ov OS na PC

Post by irie » 10 Sep 2011, 11:18

ja sam na OS X Snow Leopard 10.6.3 vec godinu dana otprilike, i da radi stabilnije nego wintendo, radi :) . nije mi se desilo od kako sam instalirao da zakuca komp, ili da uspori, a nisam ga ni sklapao bio po osx86 wiki stranici. jednostavno doshao na ideju da probam. to shto neko kazhe da ne bi na OS X, to je chisto stvar navike jer se wintendo koristi dosta dugo, a svakom prelazu morash da se prilagodish malo jel te :) . ja ti preporuchujem da odradish dual boot wintendo/os x (ili OS X na drugi hard, ako imash neki da skuplja prashinu) pa uporedi :) . shto se tiche DAW, pro tools 9 je i onako vec krekovan za mac, a za windows mislim da nece da izadje u skorije vreme :) .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest