Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
mokhe
Posts: 12
Joined: 05 Apr 2009, 21:00

Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by mokhe » 28 Jun 2011, 17:28

Molim one koji imaju iskustva da mi pomognu, naime, instalirao sam Amplitube 3 a gitaru sam spojio preko ulaza za mikrofon. Sve sto od programa dobivam je uzasno pistanje i zujanje. Moram reci da ne znam bas mnogo o softverima ovog tipa i da mi je ovo prvi pokusaj spajanja gitare na komp. Bas nemam pojma sta trebam da uradim, i da, gledao sam teme u kojima se govori o sl. problemima ali nisam pronasao rijesenje. U cemu grijesim, sta i kako sada? Probao sam svasta ali ne pomaze. Nadam se da ce mi neko objasniti. Izvinjavam se ako je pitanje glupo i banalno, ali... :)
hvala!

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by Wolf » 28 Jun 2011, 19:27

Uštekaj gitaru i Line-In, ne u mic za početak.
Onda, ako već nisi skini i instaliraj ASIO drajvere klik
Zatim idi u recording devices (slika 1), pa desni klik na microphone i DISABLE (slika 2), isto uradi i za sve ostalo osim za LINE-IN koji treba da je ENABLED. (slika 3)
Zatim, uključi Amplitube, pa idi gore na Settings/Audio MIDI Setup... i podesi ovako (slika 4) (ne mora da ti piše kao meni HD Mixed capture, već treba da su ti ulaz i izlaz od tvoje zvučne kartice, nemoj da te to buni).
Ako ti izbaci "audio bla bla not found ili nešto slično kad uključiš amplitube, restartuj komp.
I to bi basically trebalo da bude to.
Ako ti je nešto nejasno, piši ovde, pa ću pokušati da ti pomognem.
Slike su ti dole u spoileru. :)
Spoiler:
Image

Image

Image

Image
:ziveli:

mokhe
Posts: 12
Joined: 05 Apr 2009, 21:00

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by mokhe » 28 Jun 2011, 21:49

Hvala ti na odgovoru, međutim, ne mogu se spojiti preko LINE IN jer ovo pokušavam izvesti na laptopu (nemam ulaza). :cry:
Instalirao sam Asio4all drajver i petljajući nešto sam uspio nekako napraviti da mi manje trešti, ali i dalje trešti. Znači, program mi
sad prima gitaru (što ranije nije bio slučaj) ali i dalje probija i zvuči - KREŠTAVO! Mislim, ne zvuči nego kreči!!! :D
Ima li rjesenja? ::ranting:: :O.o:

:ziveli:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by Шмајсер » 28 Jun 2011, 22:41

мјутуј све а остави само микрофон на рекординг у виндовс опцијама. подеси да ти је асио у амплитјубу главни и смањи buffer у асио контрол панелу...
то мени пада на памет...

s4gittarius
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2011, 16:41

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by s4gittarius » 29 Sep 2011, 19:30

Pokusavam da dobijem zvuk preko Amlitube 3 i Guitar Rih PRO 5 ali ne uspevam.
Gitaru sam povezao na audigy 2 karticu i cujem je uzivo. Kad izaberem line-in, cujem na jednom zvucniku a kad izaberem mic, cujem na dva.
Instalirao sam Asio4all i ne vidim da ista radi. Bilo je tu nekih "iksova" ali sam to sredio i sad je sve active.

Image

Jedno vreme sam uspeo da cujem nesto preko Amlitube 3 i Guitar Rih PRO 5 ali je krcalo i seckalo zvuk.

Najbolje ako se neko razume da se poveze samnom preko teamviewer-a pa da pogleda.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by Wolf » 29 Sep 2011, 21:07

Image
Ovako je kod mene podešeno.
Pazi dobro da ti nisu uključeni programi koji koriste zvučnu karticu, dakle winamp, windows media player, playeri za filmove, youtube i tako dalje. Znači, ništa ne sme da ti koristi zvučnu karticu kad pokrećeš amplitube na sedmici. Samim tim, zaboravi puštanje muzike i praćenje iste preko amplitube-a, pošto, bar ja, još nisam našao način da nateram zvučnu da radi na dve strane, što sam na XP-u mogao bez problema...

s4gittarius
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2011, 16:41

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by s4gittarius » 29 Sep 2011, 21:48

Da li ti u system tray stoji zeleni play za asio4all?
Kod mene je crveni uzvik.

Ako uključim hardware buffer onda proradi, ali ima latenciju a i šušti malo.

A za tvoj problem, probaj da isključiš exclusive mode.

Image

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by Wolf » 30 Sep 2011, 00:48

probao i uključeno i isključeno, 'bem li ga...
zelena play ikonica je...

s4gittarius
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2011, 16:41

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by s4gittarius » 02 Oct 2011, 15:24

Uspeo sam sa ovim podesavanjima:

Image

Samo, posle par minuta pocne da krci i onda odem ponovo u podesavanja za ASIO4ALL i nista ne menjam samo zatvorim i opet radi kako treba.
Zna li neko u cemu je problem?

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by Wolf » 18 Oct 2011, 20:11

po ovome što vidim na tvojoj slici, pored "out" imaš crveni X, što, bar kod mene znači da ti je izlaz zauzet, tj da ga koristi neka druga aplikacija (npr. winamp)...
pogasi sve nepotrebne aplikacije, tj one koje koriste audio drajvere (plejeri za muziku i filmove, youtube, i tako to...) i probaj opet... :D
i sorry na zakasnelom odgovoru... :oops:

s4gittarius
Posts: 10
Joined: 24 Sep 2011, 16:41

Re: Amplitube 3 podesavanje na Windows7

Post by s4gittarius » 18 Oct 2011, 20:16

Ne bi trebalo da to znači jer je izlaz ustvari to Audigy sto piše ispod toga.

I dalje imam problem sa povremenim krčanjem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest