ponovo cubase :)

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

ponovo cubase :)

Post by ocelot » 15 Jul 2011, 17:26

instalirao sam cubase 5 pre par nedelja i još uvek nisam ništa uspeo da snimim
nisam hteo da dosađujem ovde u nadi da ću se snaći, ali ne uspevam

ne znam kako da namestim da mi program uopšte reprodukuje ono što sviram bilo da je to gitara ili midi klavijatura
čačkao sam sve u device setup, VST connections, buseve itd. i jedino mogu da čujem i snimim isntrumente kada namestim stereo mix,
ali ta opcija naravno ima svoje mane jer mi se onda snima i metronom
pošto imam integrisanu zvučnu karticu tu se naravno javlja i latencija koju iz nekog razloga na cubase ne mogu da namestim

nakon toliko čačkanja i isprobavanja svih živih kombinacija sada ne mogu ni gitaru da čujem preko amp simulatora (TH2 overloud), a ni klavijaturu preko reason-a dok je cubase uključen
šta uopšte treba da mi stoji u VST audio system? ASIO directX full duplex driver, ASIO4ALL ili generic low latency ASIO driver?
kontam da je logično da ide ASIO4ALL , ali mi se tada ništa ne čuje bilo šta da promenim :/

čisto da pomenem da monitor dugmiće na cubase-u uvek proveravam, a na input/output mi stoji mono in / stereo out
kažite ako treba neki print screen ili bilo šta još da pomenem.. javiću i ukoliko sam dođem do rešenja

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: ponovo cubase :)

Post by SonicX » 16 Jul 2011, 17:03

E, to sto se tice cubase-a i reprodukovanja i mene zanima! :)
Pratim...

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: ponovo cubase :)

Post by ocelot » 19 Jul 2011, 04:29

uspeo sam da sredim za gitaru 8) izgleda da mi na kompu nije bio osposobljen line in za snimanje, pa sam nakon toga ponovo pročačkao device setup i onda je sve lakše išlo jer se u input pojavio i line in
tako da gitaru mogu normalno da čujem i snimam bez latencije

sada još samo da sredim za midi klavijaturu pošto mi tu i dalje nešto ne štima

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest