Reaper: opcija postavljanja reference/pointera na pattern?

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
henk
Posts: 63
Joined: 06 Feb 2007, 08:46
Location: BG-Krst

Reaper: opcija postavljanja reference/pointera na pattern?

Post by henk » 30 Aug 2011, 10:32

Prvo ćao i pozdrav dragim kolegama.

A sad, da pređem na stvar.
Postoji li, u Reaperu, mogućnost postavljanja reference na određeni item/pattern u tracku?

Znači, scenario je ovakav: jedan pattern ponavlja se u tracku, recimo, na 10 mesta. Ja, sada, (pošto ne poznajem drugi način distribucije istog pattern-a u tracku) tehnikom copy/paste, uzmem izvorni pattern i kopiram ga na tih 10 mesta. Međutim, svaki put kada napravim neku promenu na izvornom patternu, potrebno je pobrisati replicirane, i ponovo napraviti 10 copy/paste-a.

Sad, ozbiljno bi olakšala život opcija ako bi u Reaperu bilo moguće, kao u C/C++ programiranju, da se na određeno mesto u tracku postavi ne sam objekat (pattern), nego REFERENCA (tj POINTER) na njega; pa kad napravimo promenu na izvornom patternu, automatski se promene odražavaju i na referencama.

Eto. Sori ako sam bio konfuzan pri objašnjenju.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Reaper: opcija postavljanja reference/pointera na patter

Post by dejankuki » 30 Aug 2011, 22:06

Hmm, ja sam te odlicno razumeo, no..
Pitanje je da li je u pitanju MIDI ili audio patern..

E sad, ajde da pretpostavim da je u pitanju MIDI..
Koliko JA znam, MIDI paterni rade bas tako kako ti zelis.. ukolko je copy/paste, on menjanjem originalnog, menja i sve ostale.. sem ukolko nisu dodali opciju u samom programu da prilikom copy/paste napravi sasvim novi zaseban patern. znaci pogledaj..

A ako je audio patern u pitanju, siguran sam da te pita "do you want make changes? It will aply on all patterns or do you want make new patern so that changes dom't aply on other" mislim ne tim recima, ali tako nekako..

Tako da mi tvoje pitanje sad stvara zabunu u glavi.. ocu reci, do verzije 3.6 je radeo bas tako kako ti zelis...???

User avatar
henk
Posts: 63
Joined: 06 Feb 2007, 08:46
Location: BG-Krst

Re: Reaper: opcija postavljanja reference/pointera na patter

Post by henk » 31 Aug 2011, 08:34

Ej, Dejane, tenks za riplaj! :ziveli:

Evo, upravo sam isprobao to što navodiš, da Reaper od verzije 3.6 automatski usklađuje kopirane MIDI patterne sa originalom (čim u originalu napravimo promenu). Stvari stoje ovako. Kreirao sam inicijalni MIDI pattern, zatim ga kopipejstovao na par mesta u track-u. Onda sam napravio promenu na originalnom patternu, međutim ta promena se nije odrazila kod kopipejstovanih patterna, tj. Reaper (verzija 3.76) ih NIJE ažurirao. Jbg. :(

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Reaper: opcija postavljanja reference/pointera na patter

Post by dejankuki » 31 Aug 2011, 12:33

E, ondak ne znam sta je u pitanju. Moraces da cackas po opcijama, ili da cekas nekog da ti kaze... :(...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest