Ritmovi za rock i pop pesme

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
Mile1994
Posts: 21
Joined: 27 Mar 2011, 17:21

Ritmovi za rock i pop pesme

Post by Mile1994 » 06 Sep 2011, 17:15

Evo odmah, izvinjavam se ako sam promasio podforum, kapiram da ritmovi mogu da se naprave i pustaju preko nekog programa, znaci bez ritam masine.
Ja i par drugova mislili malo da tezgarimo dok traje skolska godina, a nemamo bubnjeve. Drug ima aranzer Korg Pa500, moze da pusta midi fajlove, ali bi ipak malo "ozbiljniji" zvuk.
Jel ima neki program koji bi mogao da zadovolji, ili da trazimo ljude da prave ritmove? I da li bolje zvuce midi fajlovi ili uradjeni ritmovi?
Jebiga, nemamo iskustva mnogo sa tezgarenjem. :D Hvala unapred za odgovor... :ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Ritmovi za rock i pop pesme

Post by Reverse » 06 Sep 2011, 18:36

Zasto bi pustali preko programa kad je pa500 vec aranzer? Bas za pop/rock imate gotove ritmove u klavijaturi, a ako bas hocete original ritmove za odredjene pesme, mozete da potrazite na netu ima brdo ritmova, narocito za Korgove aranzere.

Za nesto ozbiljnije, moracete da vucete lap top sa nekom eksternom zvucnom zbog latencije. Brdo dobrih VSTi-a koje cete midijem da vezete sa klavijaturom + sati i sati podesavanja i cackanja kako bi to sve funkcionisalo kako treba, znaci i nije bas ni prakticno ni lako, treba tu znanja.

Moja je preporuka da radite sve sa pa500.

Mile1994
Posts: 21
Joined: 27 Mar 2011, 17:21

Re: Ritmovi za rock i pop pesme

Post by Mile1994 » 06 Sep 2011, 20:28

Nista, hvala na brzom odgovoru. Komplikovano je ipak to za nas. Pokusacemo sa aranzerom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest