Program za snimanje

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Program za snimanje

Post by Vercundus » 22 Oct 2006, 23:27

Zna li neko sa kojim programom mogu da snimim paralelno i line in i wave out?

Konkretno treba mi kada vezbam da snimim i sebe kako sviram i pesmu koja ide.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 22 Oct 2006, 23:55

Trenutno mi padaju na pamet dva nacina, u zavisnosti od situacije:
(a kontam da to neces da snimas clean, nego sa efektom)

1) Ako imas neku pedalu ili procesor cuknes se u komp, na volume control (ono pored satica) odes na playback pa pojacas line in i wave koliko treba, a na recording izaberes stereo mix. I snimis se sa sound forge-om ili audacity-em.

2)Ako nemas pedalu/procesor ili neces sa njim nego sa guitar rig-om ili nekim slicnim softverskim djavolom.Skines Kristal http://www.kreatives.org/kristal/ ,za dz je, valjda bi mogao i cubase..pojma nemam ni kako izgleda pravo da ti kazem, otvorio sam ga jednom i zatvorio za 2 min. :) , ja koristim guitar tracks pro 3. U program importujes tu neku pesmu i stavis je na jedan regler, a na drugom izaberes taj plug-in koji hoces da koristis (guitar rig ili sta vec). ali u tom slucaju odes na playback i stavis mute na line in (da ti ne zvrnda bez veze "suva" gitara) , a na recording obelezis line in.

Verovatno da moze i drugacije...

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 23 Oct 2006, 00:19

Lepo dodaš u nekom multitrackeru (Cubase, Nuendo, Audition,...) u jedan kanal pesmu uz koju bi da sviraš a u drugi kanal namestiš da ti ide snimak. Najobičniji princip sviranja preko matrice. Posle lepo uradiš mixdown i VOILA!

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 23 Oct 2006, 12:26

Da onda pojasnim situaciju :) Ulazni signal ide preko procesora, a treba da snimam i clean i distroziju i ostale efekte.

Probacu neki od navedenih programa.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 23 Oct 2006, 19:38

Na ulaz u gitaru staviš "razdelnik" pa onda u njega dva kabla. Jedan kabl vučeš u procesor pa u komp a drugi direkt u komp (ako imaš joše jedan ulaz). Najbolja bi ti solucija za to bila da imaš mixetu ali jbg.... ne znam s kakvim hardwareom raspolažeš :)

Ajd uzdravlje.

Gillette
Posts: 7
Joined: 11 Feb 2007, 13:32

Post by Gillette » 11 Feb 2007, 13:48

e, a kako ja da na najjednostavniji način snimim nešto u komp?

Znači nikakve pedale i procesori, imam samo akustaru , jedno malo Rolandovo pojačalce i gajtan.

I imam komp sa integrisanom zvučnom.

De šta da ubodem?
I da li može to bez nekog procesora?

A ako bih recimo i kupio neki procesorčić (ja sviram fingepricking i treba mi samo da to što čistije snimim u PC diretk bez imokrofona i šumova itd) dakle, ako bih i kupio taj procesor da li onda ide sistem Gajtan iz gitare u procesor, iz procesora u pojačalo..(ili iz procesora u komp?)

I koju rupu u kompu da gađam?
Pozdrav svima.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 Feb 2007, 13:58

Pre nego što počneš da gađaš rupe u kompu, postaraj se da instaliraš ASIO4All driver pošto će te rešiti nekih glavobolja prilikom snimanja. Čemu to služi i šta će to tebi... ne pitaj mnogo... samo ti to instaliraj i ne brigaj.
Dalje, ako hoćeš da ti zvuk bude što čistiji a hoćeš da pobodeš gitaru direktno u komp (pretpostavljam da je u pitanju ozvučena akustična gitara), nemoj da te mrzi i kupi si jedan DI box (oko 2000 dinara u Artistu - ima raznih modela al ti slobodno uzmi najjeftiniji) pa se prvo pobodi u njega a onda iz njega u comp.

Na kraju, iz DI boxa ubodi jack u line-in ulaz na zvučnoj (obično plave boje).

Eto. Za sve dalje informacije piši konkretnije.

Cheers

Gillette
Posts: 7
Joined: 11 Feb 2007, 13:32

Post by Gillette » 11 Feb 2007, 14:03

alal vera na brzom odgovoru.
Jeste, gitara je elektroakustik.
Reci mi samo..taj DI box, to je..procesor ili..?
Da znam šta da tražim.

http://www.bssaudio.com/products/access ... /ar133.jpg

(baš mi se ide u Artist, nisam bio iha ha )

a ASIO4All driver se kači na neki odreženi program ili ga samo tako instaliram kako si mi napisao?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 11 Feb 2007, 14:09

Asio4all ce ti smanjiti latenciju (kasnjenje zvuka) , kao sto ti je covek rekao samo instaliras i ne brines. http://www.asio4all.com/

Sta je di-box http://muzicki-forum.com/forum/viewtopic.php?t=196

Gillette
Posts: 7
Joined: 11 Feb 2007, 13:32

Post by Gillette » 11 Feb 2007, 14:11

super ste.
tek sam se prijavio na forum pa izvin'te ako malo lutam sa pitanjima.

afo15
Posts: 9
Joined: 24 Mar 2007, 17:38

Post by afo15 » 29 Mar 2007, 02:19

3DMP3RecorderG2-prost program ali tako i radi-kao npr.pustis kasetofon koji na traku dosnimava sto svirate ili pevate preko vec postojeceg zapisa.
nisam ga nikad probao,ali 99% znam da to moze.
a sad koliko vidim i nekih mp3karaoke programa kao npr.karafun koji na istom tom principu mogu raditi i to je 100%-i to nisam probao ali zato sto me to ne zanima.taj karafun imam i cak ima efekat za mikrofon.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest