Reason&FL6 -Rewire-

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Reason&FL6 -Rewire-

Post by toza » 23 Oct 2006, 22:55

Poz narode.

Evo moje pitanjce u vezi Rewire-inga Reason-a i Fruity loops6.
Da li je to neko radio? Da li zna kako se to radi?
Da li ima vajde od toga? :D

Poz i hvala unapred!!! :D

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 24 Oct 2006, 00:28

ReWire je jedna fantastična stvar. Uredno ga koristim već duže vreme i sad ne znam kako bih bez toga. Koristim Reason kao sekvencer i u njemu "nakucavam" bubnjeve, klavijature, simfonijske orkestre a onda povezujem sa Cubase-om ili Adobe Auditionom da bih mogao da snimam i nešto "live" preko toga. Setup je krajnje jednostavan. Jedna aplikacija je host a druga slave. Konkretno u mom slučaju Reason je slave aplikacija. Podešavanje nije komplikovano. Treba pronaći u programu koji se koristi kao host aplikacija opciju ReWire a potom će se na listi pojaviti svi instalirani programi koji podržavaju ovaj standard. Potrebno je odabrati reason i pokrenuti ga IZ TE APLIKACIJE (ni slučajno ga ne treba pokretati pre host aplikacije jer ReWire onda neće raditi). Potom u Reasonu treba otvoriti fajl (matricu) preko koje ćete nešto snimati a onda i sinhronizovati tempo po potrebi mada u većini slučajeva Reason se adaptira tempu koji je zadat u host aplikaciji.
U tom slučaju tj. kada je Reason slave u nekom multitrackeru će biti prikazan kao jedan kanal ili više kanala (da, moguće je razdvojiti kanale iz reasona da se prikažu kao zasebni kanali u host aplikaciji). Kada se otpočne snimanje pokrenuće se i Reason. Kada je sve gotovo treba ili renderovati Reasonov kanal u neki audio format (wav, aiff,...) ili uraditi kompletan mixdown svih kanala u multitrackeru.

E sad, kako Reason radi kao host nisam imao prilike da isprobam pošto mi nikada nije trebalo. Isto tako ne mogu se pohvaliti iskustvom u ReWiringu Reasona i FL-a mada iskreno ne znam ni zašto bih to radio pošto su mi oba programa na neki način sekvenceri i rade mi isti posao al ako neko ima potrebe za tim i proba da uradi to neka javi kakvi su mu utisci.

Eto toliko od mene. Ako ima neko još nešto pametno da doda, samo napred. I`m aching for knowledge!

Ajd uzdravlje.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 24 Oct 2006, 22:22

Hm, ne mogu da kazem da mi odgovor nije bio od pomoci
posto jedan deo tih stvari sam vec znao, ali zanima me konkretno
kako se povezuje, sta treba uraditi... Uzgred, hvala na pomoci!!! :D

Danilo
Posts: 13
Joined: 22 Mar 2007, 14:54
Location: Beograd

Post by Danilo » 26 Mar 2007, 10:46

Rewire sa floops6... NIsam probao ali rewire sa Cubaseom je odlicna kombinacija...

Mislim da je to mnogo bolja opcija jer ipak je Cubase prfi,PROFI program u odnosu na fruity...

Sve sto ti nedostaje u reason-u mozes da nadoknadis sa Cubaseom...
efekte,neke zvukove i najvaznije mastering u Cubase...

Kako se to radi???

Jednostavno prvo pokrenest hoast applikaciju npr. Cubase pa onda reason i gotovo... Spojili su se :)

U cubaseu imas pod device padajucem meniu dugme reason gde ukljucijes i iskljucujes kanale .... ostalo ces provaliti sam...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest