Potreban softver ili savet....

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
DJ_Bebi
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2009, 00:25

Potreban softver ili savet....

Post by DJ_Bebi » 04 Dec 2011, 23:46

Evo ovako....Zanima me da li ima neki emulator ili kako se to već naziva midi sintetizator, koji radi samostalno, kao na primer wingroove??Njega sam koristio uz program vanBasco, za puštanje karaoka i midi fajlova, jer mi je onaj MIDI MAPPER jako loš u reprodukciji...Problem je što imam windows 7 64 bitni i neće da mi radi wingroove, dok je na 32 bita radio normalno kao midi device. Čitao sam o VST instrumentima razne vrste, ali oni se svi moraju koristiti u programima tipa cubase, fl studio i ostali...Dakle, meni treba neki program, virtualni midi, uz pomoć kojega ću moći puštati midi fajlove u van basco plajeru ili karafun , nije bitno, samo da mi zvuče fajlovi malo moćnije...Hvala

DJ_Bebi
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2009, 00:25

Re: Potreban softver ili savet....

Post by DJ_Bebi » 06 Dec 2011, 14:35

Evo pronašao sam rešenje za navedeni problem, pa ako nekoga interesuje objasniću ga ovde u kratkim crtama.
Rešenje za puštanje midija na windows 7 jeste XP MOD, znači bukvalno windows XP unutar vašeg sistema. Podržava i yamahin driver i rolandov i wingroove, a oni su takođe kompatibilni sa van basco plejerom.. Potrebno je samo instalirati virtual PC driver i XP mod za windows 7 i to je to. Nakon toga pokrećete xp mod i instalirate potrebne programe i drivere za midi zvuk.

Ovde je objašnjen postupak XP moda, a ako nekome treba detaljnija pomoć nek mi se slobodno obrati, rado ću pomoći.http://sistemac.srce.unizg.hr/index.php ... 0e10e24fc4

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest