Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature?

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature?

Post by dragan88 » 07 Jan 2012, 22:42

Pozdrav,zanima me kako da povezem ovo,znaci kompletna podesavanja,prvi put koristim Guitar Rig,znam da je namenjem prvenstveno za koriscenje sa pravom gitarom,ali znam da moze uz odredjena podesavanja da radi i sa Virtuelnim instrumentima koji se kontrolisu midi klavijaturom.
Zanima me konkretno ovaj primer,kako sta da podesim,znaci Midi klavijatura + MusicLab RealGuitar softwer i da obojim zvuk kroz ampove Guitar Rig-a...

I ako to podesim da li mogu ono sto sviram sa tim setupom da snimam u Adobe Audition na primer?

Nadam se da ste razumeli sta zelim...Hvala....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature

Post by dejankuki » 07 Jan 2012, 23:56

Ja jesam.. ali sem akonemas dobru muzicku kartu.. ovo ce u realtime da ti ide tesko.. a ako zelis da prvo snimis MIDI, pa onda das realguitar.. kao VSTi i na kraju ofarbas Guitar rigom... e onda ce ici lakse...

znaci prvo reci ti nama.. hoce li to ici u real time ili naknadno manipulisanje..
da bih znao sta da ti pisem...

plus, kazi u kom programu planiras da radis... jer kao stand-alone routing, mislim da neces nista dobiti..

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature

Post by dragan88 » 08 Jan 2012, 01:08

Izvinjavam se trebalo je i to na pocetku da kazem,imam dobru zvucnu kartu,Emu121m,i dobru kompjutersku konfiguraciju,svirao sam vec preko midija live bez problema,sviram normalno live u programu LiveGuitar,nego ne znam samo kako da preusmerim ton da prodje kroz Guitar Rig,malo da ga obojim da zvuci onako kako bih ja hteo...Znaci voleo bih ako je moguce da to sve ide live,i da dok sviram direktno na zvucnicima cujem ton koji je prosao kroz Guitar Rig...
Jos kada bi to moglo da se snima tako bilo bi ekstra..Programi u kojima snimam su Cubase 5 i Adobe Audition verzije 3,i CS5.5.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature

Post by KnightOfDoom » 08 Jan 2012, 03:47

Jel ti je taj Live guitar vst ili neki standalone fazon? Ako je vst napravis traku gde dizes taj vst kao i inace i posle njega stavis guitar rig. Znaci na toj "audio traci koja ti svira" ne na midi, je li.
E sad ja odavno nisam koristio cubase, secam se da se razlikovalo od Sonara.... ako to ne moze onda napravis novi bus na koji stavis guitar rig. Onoj traci na kojoj ti je live guitar stavis da nije output na master vec na bus na kome se nalazi guitar rig.
Bas i nisam najbolje objasnio posto koristim sonar dugo. Tu su odvojene midi i audio trake, mislim da je u cubase-u jedna... objasnice neko ko koristi cubase ako nisi uspeo da izvuces neki smisao iz ove zbrke :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature

Post by dejankuki » 08 Jan 2012, 21:47

Otprilike tako, s tim da JA nisam jos radeo u C5.. a cuo sam da su te trake i VSTi trak i MIDI trake nesto unapredjuvali.. koliko i sta... nisam upoznat.

znaci, ovako..

otvoris VST instruments.. pa dodas Real guitar..

traku armujes iliti spremis za snimanje.. u output trake stavis da ti ide realGuitar... a audio traku real guitara ofarbas Guitar rigom...
kada ti ovako napisem, ne znam da li ces me razumeti.. ali sta ces...

RealGuitar je VSTi..

Image

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Povezivanje Guitar Rig-a 4,RealGuitar,i midi klavijature

Post by dragan88 » 14 Jan 2012, 21:08

Hvala lepo na odgovorima...uspeo sam...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest