Nemogu da otvorim Image CD???

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Nemogu da otvorim Image CD???

Post by dragan88 » 19 Jan 2012, 13:15

Pozdrav ljudi,imam problem i nemogu nikako da ga resim,drugar mi je narezao neki cd sa nekim starijim akai semplovima,narezao ga je sa programom CloneCd,a ja ne mogu sada da ga otvorim...probao sam i sa CloneCd,i sa alcoholom 120%,i sa Power iso,i sa Demon tools pro,i sa Win rarom,zipom,nista ne pomaze.Sa programcicem Universal Viewer koji sluzi za prepoznavanje formata(pise da ih prepoznaje 3000) probao sam da prepoznam ekstenziju,nisam uspeo pise da je format nepoznat.Vanzemaljski Cd neki.
I tako mucio sam se nocas celu noc,glava me zabolela jutros pa sam odustao,nisam uspeo da otpakujem fajl,ako neko ima neku ideju znacila bi mi jako...sumljam i da je mozda Cd ostecen,ili da nesto nije lepo narezano...kako god,moze da se prebaci na komp,i da se reze,ali da se raspakuje nikako ni sa cim.Hvala.
Inace to je DVD cd,u njemu ima 6 foldera od po oko 750 megabajta,u svakom folderu ima po 4 fajla,3 mala SUB,CCD i (.cue) i jedan veliki,cini mi se da je .uif....
Svaka pomoc je dobro dosla,ja ne znam vise sa cim ni kako da probam.Hvala.

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by ness » 19 Jan 2012, 13:22

Potreban ti je neki program kao cool edit ili fruity loops ili audacity, tako nesto slicno. Semplovi su pravljeni za takve programe...

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by dragan88 » 19 Jan 2012, 13:33

Znam bre,ali treba valjda prvo da otpakujem cd da dodjem do semplaova,pa ocu onda da ih ubacujem u program???? Inace Akai semplovi rade u kontaktu 4 ako se ne varam,Kontakt ih automacki konvertuje u format koji on pusta...Ali valjda treba da ih otpakujem negde pa ih onda ubacujem i konvertujem ili sta vec....Gresim li?

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by ness » 19 Jan 2012, 13:37

Prekopiraj ih samo na hard i otvaraj uz pomoc nekog od tih programa,meni tako radi...

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by dragan88 » 19 Jan 2012, 13:44

Uz pomoc kojih programa,nisam te razumeo bas?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by dejankuki » 19 Jan 2012, 23:37

Hmmm, koliko se JA secam, te AKAI diskove otvara giga sampler program koji je danas malkice zaboravljen i pomalkice vise "prevazidjen'.. inace imas i GIGA samle convertere.. pa probaj sa njima..

Mada.. iskreno, stvarno, ne vidim svrhu da u danasnje vreme ozivljavas .gig samplove kad imas masu programa koji imaju daleko vecu biblioteku semplova..

hint!> IK multimediA, Kontakt, Native instruments, etc-etc

User avatar
dragan88
Posts: 26
Joined: 08 Feb 2009, 19:11

Re: Nemogu da otvorim Image CD???

Post by dragan88 » 20 Jan 2012, 00:15

Uspeo sam sa Extreme Sample Converterom...hvala.Pa dobro mozda necu koristiti ove semplove ali ne nek budu pri ruci,ko zna... :) Hvala,pozdrav.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest