Snimanje gitare

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
natureflame
Posts: 32
Joined: 20 Jun 2010, 19:26

Snimanje gitare

Post by natureflame » 26 Aug 2012, 20:20

Ok, ovako, imam problem,pokusavam da snimim gitaru vec neko vreme preko kompa, i ne ide, naime, imam bananu i kacim gitaru direktno u zvucnu karticu, pretrazio sam brdo softvera i uvek isti problem, kasnjenje(koje nije preveliko ali opet se oseti) i kratko trajanje tona, dakle kad odsviram ton on gotovo duplo krace traje nego na pojacalu, sad, ne znam da li je to do zvucne, mozda bih mogao sa nekim di boxom da probam, jel imao neko sllicnih problema,hvala?

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Snimanje gitare

Post by DJ_MY_SOUL » 26 Aug 2012, 20:56

Jos kada bi zvucna bila integrisana :) Stvarno bi bilo cudno kasnjenje...

natureflame
Posts: 32
Joined: 20 Jun 2010, 19:26

Re: Snimanje gitare

Post by natureflame » 26 Aug 2012, 21:27

e al koja bi zvucna radila pos'o, video sam onaj line6, al ne znam koliko je pouzdano?

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Snimanje gitare

Post by DJ_MY_SOUL » 26 Aug 2012, 22:16

Verovatno mislis na procesor koji moze da se ponasa kao usb zvucna ? Evo moj slucaj imao sam Terratec Phase 28 odlicnu zvucnu karticu koja je jedno vreme bila od boljih sto se tice studija, preko nje snimanje je bilo bajka. A sada kada sam presao na lap top koristim Korg Pandora PX5D procesor koji se ponasa kao usb zvucna i razlika je vise nego osetna pre svega u kvalitetu zvuka. Da koristim desktop racunar svakako bih izdvojio 150-200eur i kupio vrhunsku zvucnu i snimao kao covek, a ako koristim lap top najbolja varijanta je usb zvucna. Ali preko usb zvucne je latency opet daleko visok nema boljeg resenja da je meni poznato.

natureflame
Posts: 32
Joined: 20 Jun 2010, 19:26

Re: Snimanje gitare

Post by natureflame » 26 Aug 2012, 22:22

e bas tako, reci mi, u kom softveru si snimao, i jel znas gde mogu da kupim neku od tih procesora?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snimanje gitare

Post by dejankuki » 26 Aug 2012, 23:01

Ne, verovatno je mislio na line 6 UX1, UX2 ili GX1.. mada ima jos brdo opcija...

pretrazi forum.. ima nekoliko tema.. caj jedna ima i primere u smislu pluginova..
a jos vise ima tema sa raspravom koju zvucnu kartu.... externu ili internu..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest