Line in na laptopu

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Line in na laptopu

Post by Wook » 06 Apr 2013, 12:02

E, ovako:
Kada ubacim gitarski kabl u komp [sa adapterom 6.3mm => 3.5mm], prilikom klika na kruzic u Realtek manager-u, pojavi se ovo Image
i tu se lepo izabere line in, i sve sljaka.
E sad, na laptopu, kada ubacim kabl, uopste ne moze da se klikne na kruzic i da se izabere druga opcija [ima ulaze za sluske i mikrofon].
Istina, malo sam nesto gledao po netu i jedino sto sam mogao da izvucem jeste menjanje parametra preko regedit-a, a to mi se uopste ne radi, plasim se eventualnih posledica :)

Da li je neko imao slican problem, i da li je [najekonomicnije] resenje kupovina neke jeftine usb audio karte?

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Line in na laptopu

Post by veljapa » 06 Apr 2013, 21:44

Ne znam da li je najekonomicnije ali bolje od line ina bi trebalo da bude. Kod mene moze da se ukljuci u lap top ali nije za go K ni u laptopu ni na PCu. Kad ukljucim amplitube, dobijem takvu mikrofoniju da moram da smanjim i ulaz i izlaz do neupotrebljivosti, a i tako output kasni sa sve onim ASIO drajverom. Mnogo je ruzno ko neki auto efekat.
U stvari ne znam da li output i otpor na tom lineinu uopste odgovaraju izlazu, mrzelo me da gledam jer sam se igrao sa podesavanjima i procenio da nije za upotrebu ali bas nikakvu.
Ogadilo mi se tolko da moram da sacekam 19 godina pre nego sto opet probam bilo sta sa kompom. Kupicu neku opremu, i dobar mic pa na pojacalo, pa cu tad opet da probam da snimim bilo šta.
Sve u svemu sto se mene tice ideja nije vredna truda.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Line in na laptopu

Post by Wook » 06 Apr 2013, 23:20

Pa, ne znam, kod mene na kompu sa ASIO drajverima se uopste ne oseti latencija, tako da sa te strane nemam problem, a opet, ko zna kako ce biti na laptopu u slucaju da proradi..

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Line in na laptopu

Post by veljapa » 07 Apr 2013, 01:20

Daj screen shot od onog asio prozora da vidim kako ti je podesen. Mozda sam pogresno razumeo da onaj buffer treba da se smanji skroz da se izbegne lag.

Jel imas mikrofoniju?

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Line in na laptopu

Post by Wook » 07 Apr 2013, 10:47

Image
Nema mikrofonije, retko kad se desi, i to pri nekom suludom setapu u Guitar Rigu..

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Line in na laptopu

Post by veljapa » 07 Apr 2013, 14:43

Hvala ti. Sad cu da probam ponovo. Mada cini mi se da sam probao sve.
Cudno mi je bilo da laguje toliko s obzirom da imam ultra PC.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest