Guitar modeling software praise

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 17 May 2013, 18:26

skinuo, probao, moze da radi ako se sa torenta skine verzija pod farm 2.5 platinum. :mrgreen: Uz revalver, mi se najvise svideo (valjda zato sto ima sto miliona ampova :lol: ), zvuci prilicno dobro.

Nesto malo sam svirao, ali meni su najbolji lepau ampovi, pa revelver, pa line6. Ti su mi se jako svideli kako zvuce. Guitar rig i amplitube (ne 3ka) su mi dosta losiji, a sve zajedno zvuci dovoljno bolje od mog procesora koji ce na oglase :lol: Overloud mi je ni ovde ni tamo, mada vise je u drustvu riga i amplitube-a

eto toliko od mene :mrgreen:
Last edited by mislim_stvarno on 17 May 2013, 18:30, edited 1 time in total.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Guitar modeling software praise

Post by KnightOfDoom » 17 May 2013, 18:29

Moze...bar nesto sto se zove Line 6 Pod Farm Platinum moze. Mozda normalne verzije ne...ali tako nesto da... If you know what i mean :obrve:
U svakom slucaju meni je Pod farm bio ocajan. Valjda je dobar za djent zbog tog digitalnog momenta, samo me to ne zanima. Za neke normalne varijante ne bih znao (eto cortex kaze da je dobar), za high gain samo poskidaj TSE, Lepou i nema da brines. Spomenuo je bancika i ignite amps... i to je kul. Sve tri "firme" imaju bolje pluginove nego sve ovo sto se placa. Gubljenje je vremena juriti, skidati i instalirati ... po meni... i opet, pricam za high gain ovo ostalo me trenutno ne zanima.

/edit.... mmmopfff sad vidim da si odgovorio... aj da ne brisem post :)

I kad sam vec editovao a imas overloud. Probaj da koristis samo njegov loader IR-a. Prilicno lepo radi.

User avatar
vakatt
Posts: 49
Joined: 16 Mar 2011, 14:08

Re: Guitar modeling software praise

Post by vakatt » 17 May 2013, 18:32

Do prije godinu dvije nije moglo bez njihovog hardvera ali sada moze.. :bravo:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Guitar modeling software praise

Post by Dushan S » 18 May 2013, 02:21

KnightOfDoom wrote:Moze...bar nesto sto se zove Line 6 Pod Farm Platinum moze. Mozda normalne verzije ne...ali tako nesto da... If you know what i mean :obrve:
U svakom slucaju meni je Pod farm bio ocajan. Valjda je dobar za djent zbog tog digitalnog momenta, samo me to ne zanima. Za neke normalne varijante ne bih znao (eto cortex kaze da je dobar), za high gain samo poskidaj TSE, Lepou i nema da brines. Spomenuo je bancika i ignite amps... i to je kul. Sve tri "firme" imaju bolje pluginove nego sve ovo sto se placa. Gubljenje je vremena juriti, skidati i instalirati ... po meni... i opet, pricam za high gain ovo ostalo me trenutno ne zanima.

/edit.... mmmopfff sad vidim da si odgovorio... aj da ne brisem post :)

I kad sam vec editovao a imas overloud. Probaj da koristis samo njegov loader IR-a. Prilicno lepo radi.
Kod POD plugina (to je u stvari XT generacija softvera, jel) je simulacija samog ampa zapravo ok, ali je simulacija kutije slaba tačka. POD XT ili taj plugin uparen sa nekim impulsima umesto njegove simulacije kutije DRASTIČNO bolje zvuči. U toj kombinaciji je recimo daleko bolji za high gain farbe od većine ostalih pluginova. Inače ta "narodna verzija" line6 plugina zapravo većini ljudi ne radi kako treba, svakih malo se deaktivira veći deo modela tako da je to problem ako bi neko želeo da "eksploatiše" plugin. :D
Iz ugla mene kome sve to treba za recording, znači interesuje me kako se ponaša u matrici, zvučno, a ne koliko mi "liči" ovako solo kad se sluša na originalni amp. Amplitube 3 ima vrlo upotrebljive čiste i poluprljave modele. Problem sa svim tim modelerima je što se prave sa svešću da treba da impresioniraju nekog ko je kupac, prosečan čovek sa ograničenim iskustvom, pa imam utisak da se tu prave neki kompromisi. Na primer tih milion modela u Amplitube-u ili Line6-u itd mi na momente zvuče samo kao varijacije na par osnovnih modela koji su emulirani, a koji sami po sebi uvek nisu sjajni. Valjda zato neko kao taj LePou, koji se koncentriše samo na jedan model tokom dužeg vremena na kraju dobije kao rezultat nešto što je superiorno u odnosu na komerc pluginove.

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Guitar modeling software praise

Post by Kauto Labs » 18 May 2013, 09:57

Na LePou je covek hardkodirao jedan preset, ostavio ti jedan pot za volume i ove ostale potove za ukras da ih okreces i da se tripujes da nesto menjas. Ipak i pored toga pored toga su najupotrebljiviji pljuginovi.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 13 Jun 2013, 00:34

Kauto Labs wrote:Na LePou je covek hardkodirao jedan preset, ostavio ti jedan pot za volume i ove ostale potove za ukras da ih okreces i da se tripujes da nesto menjas. Ipak i pored toga pored toga su najupotrebljiviji pljuginovi.
Jeste, potovi menjaju pomalo to sto pise da treba da menjaju ali karakter ostaje isti sta god da uradis. Ako ti se ne svidja sa svim na 12 sati, nece nikad :) Al kapiram da i Kemper radi isto. Profajlise ti pojacalo na jednom settingu i nadalje su kontrole takve kakve on "misli" da treba da budu. Treble menja treble, Gain menja gain...da li bas tako radi na original pojacalu...ne uvek. Ali dobro je.

Preciznija simulacija koja simulira svaku komponentu ponaosob moze da bude vernija originalu na manje-vise svim podesavanjima, ali je to teze izvesti.

Evo jos par komada sa SLO modelom, prvi overdrive, drugi crunch kanal. Oba na ibanezu. Jos ne umem bas da ga izmixam da zvuci kako treba, ali nije lose...bar meni amateru :roll:

https://soundcloud.com/bancika/vai-bangkok-cover
https://soundcloud.com/bancika/deep-purple-smoke-on-the-water

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Guitar modeling software praise

Post by Mancha » 13 Jun 2013, 11:08

Lepou LE456 bi mogao da bude i bez potova i opet bi zvucao dobro :)
Meni je to omiljena simulacija trenutno.

Evo malo mog zezanja sa njim:
https://www.box.com/s/t29t09au6p66x0je8je3

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 13 Jun 2013, 11:14

cool zvuci to :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Guitar modeling software praise

Post by metalstringer » 17 Mar 2016, 14:02

juce sam probao God's impulse.mislim da su mozda najbolji koje sam probao do sad.modeli ampova iz Amplitube 3 (150,recti,soldano,orange) sa bajpasovanim kabinetima preko Lepou cab sa God's impulsima zvuce jako bolje,takodje i ampovi Le 456,lecto,emissary,solo...danas planiram da iste impulse probam sa modelima mesa ampova iz Amplitube 4.do sad sam koristio najvise recabinet i messiah impulse ali god's su mi interesantniji.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 17 Mar 2016, 14:40

red wirez je jos bolji, makar meni, si probao?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Guitar modeling software praise

Post by metalstringer » 17 Mar 2016, 15:51

nisam.daj link :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Guitar modeling software praise

Post by metalstringer » 23 May 2016, 11:13

probao sam red wirez impulse,koristim ih vec par meseci.najbolji impulsi koje sam probao do sad.do sada najbolje varijante su mesa boogie uz ampove iz amplitube 3 orange, recti tube a dobri su i marshall i 5150 impulsi,naravno,haj gejn.planiram da iste impulse probam sa amplitube 4 mesa boogie ampovima...na laptopu mi je emplicub 4 ali me nervira sto jos uvek nemam eksternu da prikljucim i cuje se razno sranje od sumova masine,zujanje,kuvanje i remeti za snimanje,dok kanta od desktop kompa stara 10 god. radi dosta bolje,ukljucim noise reduction i vise se nista ne cuje i snima dosta cistiji sound.koristim noise reduction i na laptopu ali celo vreme se cuje to neko strujno zujanje jbmliga zasto.prikljucen je na punjac,baterija otisla,podesen na high performance u power options...zato jos uvek radije snimam na staroj kanti,cak sam i produkciju demoa radio na njoj jer nema zujanja i zvizdanja kao kada biras stanice na starom tranzistoru na uhf talasima :)
moram da kupim jedan focusrite solo i resim problem konacno

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Guitar modeling software praise

Post by metalstringer » 23 May 2016, 19:02

evo jednog mixa gitri sa tube lead ampom iz amplitube 3 i red wirez impulsima (mesa boogie).snimljeno na staroj kanti od kompa, naravno, integrusa:

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/tube-mix

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Guitar modeling software praise

Post by metalstringer » 24 May 2016, 14:53

evo jedne probe sa tse808 i amplion Rect.i ampLion moze zvucati opasno :D

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/ts ... ilion-rect

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Guitar modeling software praise

Post by Cortex » 06 Sep 2016, 23:59

Prvi put sam nesto snimao i koristio IR-ove. Evo rezultata - https://drive.google.com/open?id=0B--6F ... 2FRa3I5clk

LePou Mesa i Marshall simulacije a IRs su Ownhammer free demo verzija pa neki Mesa cabovi.

U sustini lanac je Fender Tele Deluxe - Klon centaur replika sa Gain kontrolom odvrnutom do daske - Line6 UX1 - Lecto ili HyBrit LePou - Ownhammer IRs - EQ iz Cubase-a (samo osnovno, da skine preterane bassove i preterane visoke, u sredini opsega nisam nista dirao) - brickwall limiter na svakoj gitarskoj traci.

Nemam pojma da mixujem gitare, ali sam sound ovih gitara me je prijatno iznenadio. Osecaj pri sviranju kroz ovo je tuki, naravno, ali kada slusas snimak, vrlo uverljivo sve to zvuci. Meni bar. Sta vi mislite?

Malo mi ova Mesa (Lecto) ima previse krupno zrno, mada svirao sam pretezno na srednjoj poziciji (oba pikapa) i pikapi nisu nadrkani uopste tako da nije imalo sta da usitni zrno i udavi ga u srednjima. Sve u svemu, za prvi izlet u IR zadovoljan sam zvukom koji sam dobio, moze sa ovim da se radi. Sad dalje treba uciti jbg, ima milion caka i fora jel.... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest