Guitar modeling software praise

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Guitar modeling software praise

Post by bancika » 25 Apr 2013, 01:02

Zaobilazio sam godinama bilo kakav modeling. Iako sam programer, to mi je sve delovalo kao jeres...ali rekoh da napavim rig B koji ce biti skroz digitalan. Verovatno ste videli da sam uzeo NI Komplete 6 interface, Reaper i gomilu VST-ova, povezao to na laptop koji mi je sedeo u ormanu neiskoriscen i mlatio se 2-3 dana da napravim da to funkcionise bez stucanja.

Zapravo, prijatno sam iznenadjen kako sve ovo radi. Nisam jos probao sve sto sam planirao, probao sam Amplitube, one free LeCab, LeSoloC i slicne plugincice. Za sad sve zvuci jako dobro. Posebno mi se svidjaju ovi kanadski LeXXX simovi pojacala. Stavim preko toga neki impulse (dva mica - recimo 57mica i neki ribon na istom cabu), i zvuk izuva iz patofni. Svaka mu cast kad ono stavlja za dz...dao je Amplitube-u run for their money. Trenutno mi je ovde samo LP, jedva cekam da probam Ibaneza, ali i sa ovim sam prezadovoljan.

Sum je na jako niskom nivou, ne treba mi bilo kakav noise gate ni za hi-gain varijante. Drago mi je sto sam uzeo malo bolji interface, onaj scarlett je imao primetno vise suma. Latency je zadovoljavajuce nisko, oko 7.5ms. Vidjao sam da ljudi imaju dosta manje po netu, ali ne primecujem kasnjenje i za comp star 4 godine je skroz ok.

Istina, malo je pain in the ass instalirati i podesiti comp da proradi kako treba, pogotovo ako je laptop...i ne bi voleo da mi je to glavni comp jer moram da mu pogasim pola device-a da ne bi bilo pucketanja i da pazim da nema viska procesa, servisa i ostalih gluposti. Jedinom kad se podesi je prilicno trouble-free. Posto je to laptop koji mi ne treba za svakodnevne stvari, drzim samo reaper na njemu i sve je podeseno za rokanje. Otvorim laptop, sviram, zatvorim kad zavrsim i to je to.

A posto sam programer, mozda pozelim nesto da isprogramiram. Pre 10ak godina sam pravio VST plugin za metronom...sad bi neki sim bio in order :)

Kad prodje malo vremena da se slegnu utisci snimicu neki clip i napisati review.

Eto, nekome ko je u slicnoj poziciji kao sto sam ja bio mozda i koristi moj mali brain fart :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 25 Apr 2013, 08:53

cool :D

Kakva je konfiguracija na kojoj ovo radis? (imam stari komp na kom mi ranije nista od tih simulacija nije radilo kako treba, pa cisto da proverim da li sam tada, kad sam pokusavao, ja shebao stvari, ili je stvarno komp bio toliko los da ni amplitube2 nije radio bez seckanja)

Aj' okaci linkove ka tim besplatnim, dobrim, simulacijama, i sta si vec koristio... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 25 Apr 2013, 10:25

jesi preko interface-a povezivao ili direktno? Ja se secam nekih ocajnih pokusaja kad sam bockao gitaru direktno u zvucnu pre mozda 13 godina u neki program koji je pravio neko nas. Zvucalo je kao dupe i na kraju mi je crkla zvucna :)

Ovi LePou mogu da se nadju na http://lepouplugins.blogspot.com/ lik je podjednako los u marketingu koliko je dobar u modelingu. Ne nalazim mnogo teskta, info-a ili bilo cega. Linkovi za dll-ove su sa desne strane, butnes u VST folder i nadas se najboljem. Za LeCab ti trebaju impulsi. Skinuo sam nekolko, ali sam stigao samo one sa redwirez.com da probam. Daju jedan cab za dz, a imas na torrentu i ceo DVD da skines sa ostalim. U LeCab mozes do 6 impulsa da ucitas i da panujes kako koji hoces. Fino mi zvuci kad stavim dva komada, jedan 60% levo, drugi 60% desno.

Na brzinu sam probao i one Ignite Amps http://www.igniteamps.com/en/audio-plug-ins imaju neke preampe i TS pedalu za dz.

A konfiguracija je prosecna, al kao sto rekoh, mora da se optimizuje malo i to obicno znaci da je cimanje da radis jos nesto na njemu. Eventualno bi mogo da napravis virtuelnu masinu na njemu gde bi bilo instalirano sve sto ti inace treba pa samo da se prebacis na nju za non-audio shit, a da na glavnom OSu nemas nista drugo.

Processor 2.1GHz AMD Turion X2 Ultra Dual-Core ZM-80
Memory 4GB, 800MHz DDR2
Hard drive 400GB 5,400rpm
Chipset AMD RS780M
Graphics 256MB ATI Mobility Radeon HD 3200

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 25 Apr 2013, 12:15

bancika wrote:jesi preko interface-a povezivao ili direktno?
pokusavao sam direktno i preko digitech procesora koji je nakacen na usb ali su svi efekti iskljuceni, ali nije problem samo sa zvukom, kompletan komp trokira. (mada, koliko je star slab i los, ne cudi me, amd sempron 2500+, 1.5gb ddr400 geforce7600gs) Sad razmisljam da prodam digitech procesor i zamenim plocu ram i procesor za nesto od 64bit i 2gb ddr2... Trebalo bi prvo da opet isprobam amplitube ili nesto...
bancika wrote:A konfiguracija je prosecna, al kao sto rekoh, mora da se optimizuje malo i to obicno znaci da je cimanje da radis jos nesto na njemu. Eventualno bi mogo da napravis virtuelnu masinu na njemu gde bi bilo instalirano sve sto ti inace treba pa samo da se prebacis na nju za non-audio shit, a da na glavnom OSu nemas nista drugo.
nije mi bas do virtualne masine, mozda cu pre dual boot da uradim. XP da stavim samo za to i eventualno surf, skroz ogoljen, lagan, brz :D...

tnx za linkove i ideje ;) :ziveli:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Guitar modeling software praise

Post by andrej] » 25 Apr 2013, 14:36

ja furam dual boot MacOS na svom Dell-u (N5110 15R sa i7 2nd gen) i radi bolje nego ortakov Mac sa i5. Sve radi.
Da ne pricam da su drajveri (i uopste audio) na MacOS-u mnogo bolji, manji latency, a imas i Apple Logic, najbolji DAW... Midi over Wifi je native, Rewire radi kao sat izmedju Abletona i Logic-a... Nikad se ne bih vratio na Windows za audio.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 27 Apr 2013, 18:37

Evo jedne na brzaka, SLO LePou model i LeCab sa RedWire impulsima, cab je mislim bogner ubercab V30+75T, jedan impuls sa 57micom, jedan sa royer 121 pa panovani levo-desno. Samo sam malo dodao posle reverba (koji i dalje ne znam kako se koristi). Gitarica je ona mala LP na bridge-u. Prepoznaje se LP shmeck na solou :)

http://soundcloud.com/bancika/carry-on-lp-slo

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 17 May 2013, 00:20

veceras sam instalirao i isprobavao softverske simulatore

guitarRig 4 i 5, amplitube metal, 2 (3ka ne radi kod mene), fender, overloud th2 i revelver mk3, i mogu da kazem da ih ovaj revelver sve sije uzduz i popreko :D . Jos sam u njega ubacio i lePou plaginove ampova (http://lepouplugins.blogspot.com/), tek oni kako kidaju :bow:

ako neko ima neke plaginove (ili impulse kako ih zovu, ako neko moze da pojasni zasto impuls, zasto plagin, koja razlika...) za kabinete, neki dobar amp i pedale, nek okaci

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 17 May 2013, 00:32

potrazi god's cab impulses...mozes da ih butnes i u LeCab plugin. Razlika je sto su impulsi samo informacija o tome kako cab zvuci, grubo receno. Plugin je tu da protumaci tu informaciju i da ti transformise signal na isti nacin na koji je taj cab transformisao signal da bi napravio impuls (kratak WAV fajl koji je dovoljan da se provali kako to zvuci)

Tako sam bar ja shvatio :)

Btw, probao sam u medjuvremenu i guitar rig, kuassa one i creme, analogSim i jos neke manje i za sad su mi LePou i dalje najbolji. Probacu revalver.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 17 May 2013, 12:23

revelver mi se dosta svidja za 5150 simulaciju (ostalo jos nisam previse isprobavao, ali ovo zvuci odlicno), probacu i tse, kazu da su njihovi x30, x50, 808(pogodi cega je ovo simulacija :lol: ) isto odlicni, naleteo sam na ово http://www.ultimatemetal.com/forum/back ... 505-a.html , svi se zajebali, bolje im zvucao tse x50 od pravog pivijevog preampa

da nisi nasao neku simulaciju mesa mark (bilo kog) pojacala?

tnx za info za god's cab. skinuo sam ih, pa cu i njih da isprobam. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 17 May 2013, 12:32

Ima mark III u amplitube ali mi se ne svidja, nisam uspeo da izvucem zadovoljavajuc ton. Ima nekoliko u amplitube koji su mi skroz promaseni, pogotovo u "lead" kategoriji. Mislim da je i recto medju njima. SLO nije los.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 17 May 2013, 13:00

o kom amplitube-u pricas? trojci? ona kod mene ne radi jer nemam intel procesor, nego stari amd, ali dvojka je boze sacuvaj kako zvuci... Soldano mi se mnogo svidja kako zvuci u revelveru.

Ne znam da li je neko imao slican problem, ali kad hocu u guitar rigu (4 ili 5), da pokrenem 5150 ili soldano, samo kresuje gr...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar modeling software praise

Post by bancika » 17 May 2013, 13:07

ja sam samo trojku probao. I ovaj moj je AMD, ali relativno noviji iz 2008 ili 2009te.

guitar rig mi radi, ali nesto mi se ne svidja, sterilno mi zvuci.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Guitar modeling software praise

Post by Cortex » 17 May 2013, 13:49

Znam da vas dvojicu ne zanima verovatno VOX, ali meni od onog line 6-ovog POD Farm-a nista nije dalo ni blizu ton VOX-a. Ono, i u prvoj verziji, radi ko bomba jbt, ja prezadovoljan tonom.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Guitar modeling software praise

Post by mislim_stvarno » 17 May 2013, 14:48

pa, sto se mene tice, u pravu si :mrgreen: , ali sve jedno, moze li pod farm da se koristi i bez line6 interfejsa? negde sam procitao da ne moze...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Guitar modeling software praise

Post by Cortex » 17 May 2013, 15:08

mislim_stvarno wrote:pa, sto se mene tice, u pravu si :mrgreen: , ali sve jedno, moze li pod farm da se koristi i bez line6 interfejsa? negde sam procitao da ne moze...
hm nemam pojma, nisam nikad probao hehe

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest