Pomoc za spajanje gitare sa racunarom

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
vjanda
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2013, 00:26

Pomoc za spajanje gitare sa racunarom

Post by vjanda » 13 Jun 2013, 13:39

Pozdrav svima :ziveli:

Nedavno sam pazario PRS Tremonti SE gitaru.
Nema se para ni mesta u gajbi za pojacala i raznorazne pedale pa sam poskidao selekciju softvera za te svrhe (Amplitube 3, Guitar Rig 5 i Guitar Pro 6)

Znam da odlicni rezultati mogu da se dobiju sa softverom np kao http://www.youtube.com/watch?v=qNsl982X ... BAx7xiZues ali da treba i da se ulozi u dodatnu opremu.

Racunar mi ima Intel Quad Core 2.4ghz procesor, 4GB rama, win 7 64 bit os.

Budzet za dodatnu opremu mi je oko 150 eura.
Ne treba mi nikakvo snimanje ni napredne funkcije. Samo zelim da imam sto kvalitetniji zvuk.

Evo sta sam planirao da kupim:

1) ASIO Audio kartica
Pretpostavljam da je audio kartica koja podrzava ASIO najvaznija karika.
Mislio sam da pazarim M-Audio Audiophile 2496. Mogu da je ima za 30-40 eura sa razdvonjim kablom.
http://www.m-audio.com/products/en_us/A ... e2496.html
Ili eksternu kao M-Audio Fast Track Pro Sound Card da ne moram da se zavlacim iza racunara da bi spojio kabl.
Koliko sam razumeo ASIO samples per buffer size podesavanje dosta utice na kvalitet zvuka.
Np 512 manje opterecuje procesor ali je kvalitet nizi a 128 ili cak 64 samples daje super zvuk ali radi dobro samo na super brzim racunarima.
Da li neko ima drugu sugestiju za ASIO karticu?

2) Zvucnik
Racunar mi ima neke male i prilocno jadne zvucnike pa cu najverovatnije kupiti neki studio monitor.
Procitao da je KRK Rokit Powered RP5 G2 5" Bi Amped Powered Studio Monitor dobar ali jedan kosta oko 150 eura :cry:
http://i.ebayimg.com/t/KRK-Rokit-Powere ... ~~60_1.JPG
Sugestije za nesto slicno ali jeftinije sto ce raditi posao OK?

3) Da li nesto fali?
Da li mi treba jos nesto? Neki vidim koriste digitalne miksere?
Nikad ih nisam koristio, ne znam ni za sta bi mi sluzio :oops:
Pretpostavljam da bi kontrolisao level signala gitare koji ulazi u ASIO karticu?
Mozda ovako nesto : http://www.ebay.co.uk/itm/Numark-DXM09- ... 19ddadeee2

Hvala unapred na savetima i komentarima :mrgreen:

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Pomoc za spajanje gitare sa racunarom

Post by portamento » 14 Jun 2013, 06:31

Pozdrav!
Preporucujem ti M-Audio Fast Track Pro jer ima 2 Hi-Z audio inputa, tj. gitarska inputa i odlicne ASIO drajvere.
ASIO samples per buffer size nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka, nego sa kasnjenjem (latency), koji direktno zavisi od brzine procesora (i drajvera).
Procesor koji imas moze, bez ikakvih problema, da racuna audio input na 128 samples per buffer size, sto je 3 milisekunde kasnjenje,
plus Amplitube ili Guitar Rig!
Sto se tice monitora........dobri, studijski, near-field monitori su preko 500e par :(
Ako su ti dovoljna 2 audio kanala u realnom vremenu,
onda ti ne treba nista vise!
:)

vjanda
Posts: 4
Joined: 13 Jun 2013, 00:26

Re: Pomoc za spajanje gitare sa racunarom

Post by vjanda » 14 Jun 2013, 12:57

Cao!
Hvala ti puno na savetima.

Fast track pro kupujem na ebeju, dobra cena, manje od 30 eura za polovnu.

Sto se tice studio monitora, procitao sam na nekom klipu na youtubu da su KRK dobri.
Ne treba mi nesto sto ce da rusi zidove sa snagom ali racunam da je steta da
mi zvuk ide kroz pc zvucnike koji su velicine konzezve od koce :)
Mozda bi mogao i da koristim stub? Imam dobar Onkyo sa Tannoy zvucnicima.
E sad da li bi islo kroz stub ili pravno sa kompa u zvucnike pojma nemam :oops:

:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Pomoc za spajanje gitare sa racunarom

Post by Baba Slim » 14 Jun 2013, 14:01

Iskreno, ja bih koristio stub, dakle povezes komp (koji ti treba zbog softverskih simulacija koje bi koristio za oblikovanje gitarskog signala) sa tim stubom i cao. :)

Ja za sviranje u stanu (kad me mrzi da spajam procesor, pojacalo, sve komplet) koristim Line6 Pocket POD koji spajam na Pioneer-ovo hi-fi pojacalo iz osamdesetih, i na Hitachi zvucnike, i to je to - zvuk ok, za sobno sviranje, skidanje, vezbanje nista bolje ne treba. Kapiram da bi ti sa tvojom postavkom (interfejs - komp - gitarski softver - stub) mogao jos bolji, detaljniji i lepsi zvuk da namestis, garant.

Ako ti se to preko stuba bas bas ne svidi, onda razmisljaj o monitorima ili necemu tome slicnom, ali nemoj odmah da uleces u investiciju za nesto komplikovanije i skuplje, prvo probaj da li ti ovo cime vec raspolazes zavrsava posao, za mnogo manje pare (a karticu svejedno kupujes)...

I da, ja cesto za sviranje preko tog Pocket POD-a koristim i slusalice, imam Sennheiser HD-201, mislim da su to njihove najjeftinije te velike, i godinama me sluze bez greske, dobar zvuk, udobne, a obzirom da si u stanu mozda je to bolja investicija (svakako je jeftinija) od nadrkanih zvucnika. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest