Line6 pomoc

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 14 Jun 2013, 17:45

Dobar dan. Zainteresovan sam da kupim jedan Line6 POD proizvod jer sam siguran da ce me bolje sluziti od mog trenutnog M-Audio USB kamena koji me je u kombinaciji sa Nuendo 3 bacio u neverovatni ocaj. Imam velikih problema sa samim sviranjem preko ove kartice (i ovog programa. A do snimanja jos nisam ni dosao koliko ima poteskoca u radu). Mislim da je ovaj POD prava stvar i otprilike sam skontao preko neta kako radi i u cemu je fora ali me konkretno interesuju iskustva ljudi koji to koriste/su koristili/znaju bilo sta o tome. Vidim da ima vise vrsta pa me interesuje koja je meni dovoljna za sviranje preko kompa (laptopa tacnije). Takodje sam cuo da uz to dobijam i free software koji nadam se da funkcionise sa PODom kako Bog zapoveda bez nekih problema. Ako neko ima i nekih drugih predloga, sve je dobrodoslo. Ako sam postavio topic u pogresan board, izvinjavam se psotovanim adminima ali ovo je delom software delom hardware problem a vidim da ovo ljudi vise posecuju... Pomagajte braco forumasi, poceo sam omcu da pravim... :nixweiss:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Line6 pomoc

Post by Historik » 14 Jun 2013, 18:50

Druže ja sam do skoro imao Line 6 POD Studio UX1 (prodao sam ga pre neki dan). Za sviranje gitare, jammovanje i snimanje ideja poslužiće ti super. Softver koji ide uz njega (POD farm i Gearbox) poseduje kvalitetne (za te pare) simulacije pojačala i gitarskih efekata, a sama karta ima autonomne izlaze za monitore i slušalice, tako da ne moraš da slušaš zvuk preko laptop zvučnika. Ja sam stvarno bio prezadovoljan sa spravom, morao sam da je zamenim jedino zbog toga što nije imala phantom power za kondenzatorske mikrofone, koji mi je postao neophodan u jednom trenutku.

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 14 Jun 2013, 20:50

E pa sjajno, to sam zeleo da cujem. Znaci gitarski i mikrofonski preampi dolaze sa SOFTWARE-om tj nije bitno da li cu da uzmem pocket POD ili x3 live ili koji vec? Ili gresim? Iako ovaj UX1 zaista izgleda super...

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Line6 pomoc

Post by Historik » 14 Jun 2013, 21:56

Nediarovic wrote:E pa sjajno, to sam zeleo da cujem. Znaci gitarski i mikrofonski preampi dolaze sa SOFTWARE-om tj nije bitno da li cu da uzmem pocket POD ili x3 live ili koji vec? Ili gresim? Iako ovaj UX1 zaista izgleda super...
Za Pocket POD ili x3 ne znam, UX1 ima hardverski preamp za mikrofon (i to sasvim pristojan s obzirom na cenu kartice) i gitarski kanal, a ima i line-in ulaze (za prikljucivanje klavijature ili nekog drugog izvora zvuka). Softver daje realne simulacije zvuka i velike mogucnosti kombinovanja. Koliko vidim sa Mitrosovog sajta, Pocket POD i live x3 su klasicni procesori, samo sto je pocket malih dimenzija. UX1 je usb audio interfejs (zvucna kartica), to su dve dosta razlicite stvari.

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 15 Jun 2013, 09:39

Naravno da jesu (znao sam to :) ) ali posto meni treba uglavnom za gitaru a manje za mikrofon, mogu da uzmem i jedan od tih procesora koji takodje ima mogucnost USB povezivanja i sve ostalo sto ima i UX1... Samo sto na procesoru ima i efekata i amp simulatora...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Line6 pomoc

Post by Trooper » 16 Jun 2013, 00:32

Nisam siguran da li se ti procovi mogu koristiti kao interfejs preko USB-a, mislim da je USB za PocketPOD samo za sredjivanje preseta itd, al ispravite me ako gresim

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 17 Jun 2013, 10:07

Pa ja sam video da rade i kao interfejsi. Ali svakako bitna stvar o kojoj cu se raspitati pre kupovine :)

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 15 Jul 2013, 19:28

Okej, kupio sam ga pre par dana i vrlo sam zadovoljan kako radi (Za promenu, zaista radi a ne kao m-audio). Da, inace, uzeo sam UX1, taj mi je odgovarao. Polako se upoznajem sa svim mogucnostima koje pruza i jako je interesantno. Probavam za sada neke trial verzije programa za snimanje, danas sam instalirao Reaper, nije los za sada... Elem, imam jos jedan problem, nadam se da necu morati da otvaram novu temu niti da davim nikoga. Prilikom sviranja, u signalu mi se cuje ponekad pucketanje i retko prekidanje zvuka. Mislim da nije vezano za vreme nego za "kolicinu informacija" koja verovatno postane prevelika u jednom trenutku pa se tako izbaguje. Ja koristim laptop, imam intel P6200 2.13GHz, 3GB RAM i HardDisk od 300G. E sad, citao sam negde da harddiskovi na laptopvima imaju brzinu pisanja i citanja podataka 5200nekihmernihjedinica a da je za taj proces pozeljan hardisk sa brzinom od 7200nekihmernihjedinica. Da li je to taj problem pa da uzmem neki eksterni HD ili je nesto drugo u pitanju? Kontam da je druga opcija da povecam buffer size ali mi se bas nesto ne svidja ideja kada gubim kvalitet zvuka. A mozda je nesto trece? Za tacan odgovor, sledi nagrada :D

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Line6 pomoc

Post by Historik » 15 Jul 2013, 23:29

Nediarovic wrote:Okej, kupio sam ga pre par dana i vrlo sam zadovoljan kako radi (Za promenu, zaista radi a ne kao m-audio). Da, inace, uzeo sam UX1, taj mi je odgovarao. Polako se upoznajem sa svim mogucnostima koje pruza i jako je interesantno. Probavam za sada neke trial verzije programa za snimanje, danas sam instalirao Reaper, nije los za sada... Elem, imam jos jedan problem, nadam se da necu morati da otvaram novu temu niti da davim nikoga. Prilikom sviranja, u signalu mi se cuje ponekad pucketanje i retko prekidanje zvuka. Mislim da nije vezano za vreme nego za "kolicinu informacija" koja verovatno postane prevelika u jednom trenutku pa se tako izbaguje. Ja koristim laptop, imam intel P6200 2.13GHz, 3GB RAM i HardDisk od 300G. E sad, citao sam negde da harddiskovi na laptopvima imaju brzinu pisanja i citanja podataka 5200nekihmernihjedinica a da je za taj proces pozeljan hardisk sa brzinom od 7200nekihmernihjedinica. Da li je to taj problem pa da uzmem neki eksterni HD ili je nesto drugo u pitanju? Kontam da je druga opcija da povecam buffer size ali mi se bas nesto ne svidja ideja kada gubim kvalitet zvuka. A mozda je nesto trece? Za tacan odgovor, sledi nagrada :D
Mislim da nije do harda, moze UX1 da snima sasvim dobro i sa slabijim masinama (osim ako ne teras osam VST pluginova odjednom). To sa prekidanjem zvuka nije dobro i verovatno nije vezano za interfejs. Proveri prvo da li su ti ispravni svi kablovi i da li ti mozda pucketa jack (ulaz) na gitari. Ako nije to (a najverovatnije jeste) trebas u control panel/sound settings da podesis da ti buffer zvucne karte bude odgovarajuce velicine, kao i da ti procesing zvuka ima prioritet u radu sistema (predpostavljam da koristis neki Windows, ako ne, ne znam kako bi to podesio u MacOS ili nekom Linuxu). Ovo ce omoguciti da ti se ceo sistem i hardver podrede snimanju, tj. da se najveci deo resursa kompjutera fokusira na to sto radis preko kartice. Imas dosta korisnih tutoriala o tome na Youtube-u, neki su zaista veoma informativni, vredi pogledati.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Line6 pomoc

Post by Dersu Uzala » 15 Jul 2013, 23:58

Ja imam UX2 i meni licno ne pucketa di god da ga nakacim ali ista sprava pucketa i prekida svakih pola minuta-minut kod ortaka na laptopu (koji inace radi sasvim ok). Neki Windows driver na njegovoj masini ili nesto u konfiguraciji, neki Windows servis ili aplikacija ga hebe da prostis. Moraces to sam da skontas posto nema sanse da mi znamo sta ti sve imas instalirano. Ja bi prvo otisao u msconfig i iskljucio ama bas sve sto nije nuzno da sistem startuje i onda preslusao kako radi. Onda pustas te servise i startup drajvere/programe je'an-po-je'an (znam potrajace, kreni onda po dva-po-dva) pa ces videti koji ga hebe pa to regulisi. Line6 dajrveri sami po sebi su ok, tu nema da brigash.

Naravno, prvo treba da iskljucis built-in audio (u CMOS-u po mogucnosti, ako ne u Windows System Device Manageru, zveknes mu 'disable').

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 18 Jul 2013, 13:39

Izvinjvam se sto kasnim sa replyom ali nisam platio net (srpska posla). Elem, ne bih rekao da su kablovi tj uaz na gitari problem jer kada sviram preko pojacala (Fender Frontman 15r), sve se cuje kul (osim onog zujanja od pickupa ali to nije to). Pre ce biti da je ovaj softverski problem sto je bezveze jer se bas toliko ne razumem u cackanje sistema ali dobro, ipak je to Windows 7, nije molekularna fizika. Citao sam ove tutoriale, uputstva i savete na lin6 sajtu i malo sam 'zategao sistem' u tu korist ali ne znam bas dokle mogu da idem sa tim jer ne zelim da ostetim sistem. Bas cu pogledati i na YT, ako znas konkretno neki dobar video, javi, molim te. Pokusacu prvo to sa podesavanjem buffersize pa ako kvalitet zvuka bude jako los ili pocne da laguje, onda cu se usuditi da cackam i u sistemu ali cu se prvo posavetovati sa vama koji posedujete mudrost systemchachkanja. Fala!

Nediarovic
Posts: 10
Joined: 29 Nov 2011, 21:16

Re: Line6 pomoc

Post by Nediarovic » 20 Jul 2013, 15:11

I da! To je to! Povecao sam buffersize i nema vise prekida. Sve radi super, i prilikom snimanja kao i prilikom sviranja zajedno sa nekim mp3-em ili tako nesto. Da li sam izgubio na kvalitetu? Rekao bih da jesam (ili mozda samo tripujem da jesam) ali dobro, kontam da bas nisam ispljunuo neke velike pare za karticu tako da koliko para toliko muzike, hahaha. Hvala svima na pomoci, ovaj topic moze da se brise ili neam pojma sta vec radite sa njima... U zdravlje! :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Line6 pomoc

Post by dejankuki » 20 Jul 2013, 21:18

nope, ne gubi se..

Inace, buffer je termin kojim se oznacava koliko informacija kartica (i/ili drajver) da primi i obradjuje u nekom trenutku... tako da si ti u sustini povecao "zapreminu" i tako omogucio kartici da obradjuje ulazni i izlazni signal malo komotnije.. laicki na brzinu objasnjeno...

kvalitet ne mozes da izgubis, cak, mozda i poboljsas u neku ruku.. ali sad mozda jos malkice tvikovanja ne bi bilo zgoreg.

(nesto kao kada analogna distorzija ili bese fuzz sa baterijom od pola kapaciteta, dobije onaj reskiji ton koji se nekima vise svidja nego sa punom... opet i ovo objasnjavam onako s nogu...) nadam se da me razumes...

e da. teme se ne brisu.. nek ostane buducim pokoljenjima... mozda neko nauci nesto, ili doda svoje iskustvo.

ljuba79
Posts: 16
Joined: 27 Mar 2013, 19:31

Re: Line6 pomoc

Post by ljuba79 » 07 Jan 2014, 19:29

Pozdrav svima!Moze li mala pomoc oko ove teme - Line 6, molim vas?
Imao sam identican problem,sa povremenim pucketanjem zvuka-samo kada koristim line6ux2 pod farm sa nuendo4 programom?Promenuo sam buffer size na najvise-i prestalo je...Ali se dobija kasnjenje(latensy) tona.Ok promenuo sam i default buffer size na najmanji(128) i probao da menjam default bit depth(16,24,32)-ali i dalje postoji neko(mozda podnosljivo) kasnjenje?Koju najbolje podesenu opciju da ostavim?Laik sam u svemu ovome,pocetnik,pa izvinjavam se ako se ponavlja tema...Hvala unapred od srca ^^

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest