Moj cale hoce da pravi muziku

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
DexterThe
Posts: 51
Joined: 02 Apr 2009, 12:39
Location: Zrenjanin (Novi Sad)

Moj cale hoce da pravi muziku

Post by DexterThe » 20 Jan 2014, 23:31

Pozdrav ljudi,
Moj cale (56 godina) je od nedavno poceo da pise tekstove i smislja akorde za njih, a muzicki je neobrazovan i gitaru je poceo da svira pre koju godinu. E sad, ono sto njemu sad treba je da moze da odabere ritam, postavi akorde, postavi koji prelaz i tako to... U sustini da pravi aranzman na racunaru. On je prvo mislio da kupi neku klavijaturu (aranzer), ali meni se cini da je to bacanje para, jer bi on to kupio maltene samo zbog ugradjenih ritmova, a placao bi kvalitet dirki, boja, zvucnika... Ja sam mu nasao aplikaciju ChordPulse, koja je za njega dobra, samo nema dovoljno ritmova. Da li neko mozda ima savet ili predlog za neku takvu aplikaciju, ali koja ima (ili mogu da se dodaju) i ritmove sa ovih prostora?

Hvala unapred.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj cale hoce da pravi muziku

Post by dejankuki » 21 Jan 2014, 20:41

Sad... ritmove "sa ovih prostora" je presirok pojam... ali, ima nekoliko programa koji rade kao aranzer... npr band in a box... i vrlo je moguce da za njega neko ima vec napravljene ritmove "sa nasih prostora" samo neko ce da da dzabe, a neko ce menjati za euro novcanice... mada moze on to i sam, tj. ti da mu pomognes...

User avatar
DexterThe
Posts: 51
Joined: 02 Apr 2009, 12:39
Location: Zrenjanin (Novi Sad)

Re: Moj cale hoce da pravi muziku

Post by DexterThe » 21 Jan 2014, 22:07

Sto se tice ritmova sa nasih prostora, mislio sam na neke narodnjacke ritmove. A za ovaj program, videcu, probacu ga, pa cu skontati da li bi to njemu odgovaralo. Problem je sto ne zna engleski pa sve sto mu treba ja treba da mu nadjem, pokazem, onda on to negde zapise... Hvala

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj cale hoce da pravi muziku

Post by dejankuki » 21 Jan 2014, 22:48

Heh.. program kao program nije tezak.. a sto se ritmova tice.. pretpostavio sam na sta mislis... tj. sta treba. Imas sve sem naseg 7/8.. ima tamo neki 7/8, ali nije niska banja... nema ni coceci...i naravno Vranjanka ritam.. i tako to... Rumbe, sambe, Dvojka, estam i svi ostali, ima ih, ali se mozda ne zovu tako... mada rekoh, moze sve da se napravi, ali treba da se ovlada programom..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest