Positive Grid Bias Desktop

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Positive Grid Bias Desktop

Post by Overdrive » 21 Oct 2014, 20:14


SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by SomiKnight » 06 Mar 2015, 22:25

Slucajno naleteh na ovaj software, mogu reci bas sam prijatno iznenadjen, skroz dobro zvuci, podesavanja koliko volis u sitna crevca.

Super je sto ima na cloud-u gomila preseta, steta sto nije dostupno u narodnoj verziji, samo preview.
Ko do sada nije probao, za preporuku je.

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by SomiKnight » 07 Mar 2015, 19:48

Ups, radi i tonecloud, radi registracija sa bilo kojim mailom, moja greska, jos bolje.

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by velemajstor » 11 Mar 2015, 22:13

Ja ga probao pre mosec dana mozda, odleteo sa kompa posle par sati. Ne mogu da se setim, mislim da je i meni skidao presete, samo sam valjda morao da se registrujem kod njih, bilo kojim mailom.

Lepou je mama sto se tice high gain simulacija, mozda nisam dao dovoljno vremena Positive Grid-u, ali jednostavno posle Lepou glavudza ovo nista ne moze da me zadovolji.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by bancika » 30 Apr 2015, 13:08

BIAS sushi kako radi. Bio sam skeptican, u fazonu, verovatno nije nista bolje nego LePou (koja su kola bolja od moskvica), jer tako je bilo kad sam poredio LePou sa guitar rig ili amplitube ili slicne. Medjuti, BIAS izuva iz patofne. Uglavnom sam do sad koristio pojacala tipa JTM, superlead, ac30 i slicne, jos nisam puno cackao one hi-gain, ali ovo sto sam probao mi je super. Cak mi bolje zvuci sa BIAS-ovim cab simulatorom nego RedWirez impulsima koji su mi do sad bili neprikosnoveni. U direktnom poredjenju sa LePou plexi, BIAS mi zvuci mnogo nekako "zivlje", mnogo vise "3D", detaljnije, bem li ga kako da opisem. Vise lici na pravog lampasa.

Svaka im cast, razmisljam da sljusnem pare i kupim original :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by clapton » 01 Jun 2015, 11:54

nadam se da ne smeta da odje postavim pitanje..?

radi preko VSThost-a ali cim restartujem isti, izgubi mi se Asio u Wave podesavanjima + UI je nikakav. zato sam instalirao Reaper koji sam nekad koristio za ove stvari, ali nikako mi ne uspijeva da ga osposobim. podesio sam sve kako treba, napravim novi track, ubacim Bias ali ne radi. a kad snimam, snima samo suvi signal iako na zvucnicima nista ne izlazi. gitaru prepoznaje ali nesto ne stima.

http://i.imgur.com/Mc18s7Q.png

ps. Amplitube 3 mi radi bez problema, mada kao standalone.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by bancika » 01 Jun 2015, 12:01

hmm, ja ga koristim preko reaper i nema nikakvih problemima. Suv signal i treba da se snima u traku, pa se efekti primenjuju u real time. Tek kad uradis render projektaili napravis od te trake stem traku, onda se efekti primene trajno. Aj postavi jedan screenshot glavnog prozora reapera i jedan za FX prozor za traku na kojoj ti je gitara. Pretpostavljam da je nesto prosto, da nisi ukljucio track monitoring ili tako nesto.

Image

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by clapton » 01 Jun 2015, 12:16

http://i.imgur.com/loX40IV.png

http://i.imgur.com/3CUA7Xl.png

VST ne radi uopste, ne daje znake zivota. :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by bancika » 01 Jun 2015, 12:23

nije ti ukljucen monitoring izgleda, pogledaj moj screenshot pa klikni iil gore kod trake (ako je razvuces na dole prikazace se i monitoring ikonica) ili onamo dole gde je kao mixeta. To je 3ce dugme odozgo, ispod M i S

Jos jedna stvar koju treba proveriti je da li je dobar input podesen za traku, tj da li "vuce" signal sa pravog mesta. To se isto vidi na mom screenshotu, levo od monitoring dugmenceta. Ono "Input 1 L" je kod mene ulaz na interface-u u koji bockam gitaru. Sta god drugo da odaberem, ne cuje se nista, naravno :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by clapton » 01 Jun 2015, 12:41

to je to. zafaljujem. :)

a postoji li jos uvijek ona opcija na Reaperu da online sviras sa drugim korisnicima?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by bancika » 01 Jun 2015, 12:53

nisam znao ni da je postojala :) Moguce, nisam proveravao.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by clapton » 01 Jun 2015, 13:03

da, da, evo nadjoh sad. VST NINJAM.
dodas ga standardno i onda se konektujes na neki od servera. javi se u pm ako si raspolozen. :)

kako je falshirao jedan sad sa saksofonom... rastuzih se :D

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by Overdrive » 01 Jun 2015, 22:37

ček da pitam, pošto vidim da ste probali ovaj Bias..jel ima negde da se nabavi, khm..narodna verzija, Bias VST pa da ga i ja malo vozim preko Reapera? :D

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by Dushan S » 02 Jun 2015, 00:33

Nisu mu loše ove clean i low gain farbe.
Meni je sa većinom VST simulatora problem što, imam utisak, postoji kompenzacija realnih (ne)sposobnosti pluginova i simulatora time da se korisnik fascinira sa bezbroj opcija za kastomizaciju. To je sve lepo što ja mogu da otvorim taj "boogie mark II" model i promenim transformator i lampe... Ali on ne zvuči kao Boogie, imao sam bugije, i ovo zvuče slično ako bi slušali već snimljenu traku, naročito sakrivenu u miksu. Ali se dok sviram ne ponaša kao bugi, ni izbliza. Pojačalo poznato po tome što "peva" i ima taj neki saft, ovde modelovano zvuči krto i zahteva da se čovek bori sa gitarom da dobije sustain. Pri tome uopšte nisam protivnik pluginova za gitaru, volim ih, koristim ih, super su. Ali ne zvuče isto. Nego, ne treba mi da menjam lampe i bias i koji moj, razumem ja da to impresionira korisnike koji nemaju iskustva, ali brate, ne razumem logiku da otvorim plugin, da pojačalo ne zvuči instant dobro nego ja moram da "podešavam" 15 minuta i onda kao dobijem nešto što je pristojno. Ne mogu ni na pravom pojačalu da za 20 sekundi promenim lampe i bias i EQ sekciju pa mi nikada nije zasmetalo. Tu negde i dalje mislim da su LePou pluginovi sjajna stvar, jer stavim, okrenem reglere, izaberem impuls i rade. I onda sviraš, ne misliš o BIAS-u :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Positive Grid Bias Desktop

Post by clapton » 02 Jun 2015, 01:00

@Overdrive imas pm.

@bancika, ima li BIAS FX verzija za PC? ono s efektima... ovo s pojacalima je malo dosadno... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest