Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 23 Nov 2014, 15:43

Pitanje jednog nuba. Elem, postoji li nacin da se se Asio4all upristoji da pored Guitar Riga pusta jos nesto. Secam se da je na XP-u to radilo, ali takodje znam da je to vise bag nego normalno stanje stvari. Dakle pitanje bi glasilo, u kojoj varijatni Guitar Rig moze da radi zajedno sa sa youtubom ili nekim drugim audio programom? Preko neke zvucne kartice ili sta god?


User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Kauto Labs » 31 Dec 2014, 00:19

pisano je vec o tome, stavljao sam i linkove sa stranih diskusija

ukenjali su windows mikser od 7 na ovamo, ja nisam uspeo to da resim

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Overdrive » 31 Dec 2014, 09:17

meni to radi normalno..ne znam u čemu je caka, osim što ne sem youtube da bude upaljen pre nego startujem GR.

dakle probaj da prvo upališ Guitar Rig, pa onda posle i youtube i ostalo.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 31 Dec 2014, 18:44

Jedina informacija koju sam nasao je da neki lik koristi 3 zvucne karte. Jedna Asio za GR, druga za DAW (Mada to moze da se resi tako sto se VST GR ucita u DAW pa radi kao real time efekat), a treca sistemska koja pusta jutub itd. itd. Mada, malo mi je nejasno kako to sve radi.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by KnightOfDoom » 01 Jan 2015, 15:08

Ja mislim da sa integrisanom nisam imao taj problem...ali sto kazes bio je win XP. Nisam mogao da upalim recimo Reaper i Audacity u isto vreme...tj jesam, ali koji se prvi upalio je koristio kartu. Sa maudio 2496 na sedmici nemam apsolutno nikakav problem...sve sto radi sa zvukom moze i da ga reprodukuje i snima bez obzira na ostale stvari koje rade u isto vreme. E sad stvarno ne znam da li je do asio4all posto koristim m audio drajver.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 01 Jan 2015, 19:10

E pa te sitne stvari su kvaka. Ja sam na VIA HD audio, tj. to je integrisana kod mene. Trenutno istrazujem koliko jeftine usb kartice koje koriste ASIO mogu da mi pomognu (Behringer UCA202, Guitar Link UCG102, Peavey Xport i tako neke zezalice). Bilo bi idealno ako bih mogao da uzmem jednu od tih jeftinih stvarica koje furaju ASIO i preko VST plugina za Guitar Rig da snimam u Mixcraftu, a ovamo da mi regularna zvucna bude slobodna za reprodukciju jutub, winamp i slicnih stvari.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Reverse » 01 Jan 2015, 19:12

Mislim da to sve zavisi od drajvera tj srece :mrgreen:
Ja imam stari Emu0404 za koji i ne postoje drajveri za 64bitni windows 7, al evo radi bez problema i youtube i daw istovremeno.
Ortak ima Lynx L22 koji ne pusta nikakav zvuk izvan Daw-a, tako da mora stalno da menja sa njenog drajvera na Asio ako zeli da ukljuci youtube.
Neki programi imaju "Release audio device in background", mozda to moze da pomogne.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 01 Jan 2015, 22:57

Hvala puno na odgovorima. Inace, ima li neko iskustva sa Behringer UCA202, Guitar Link UCG102, Peavey Xport i tako tim zezalicama. To su kao eksterne usb kartice koje koriste ASIO. Meni je tu nejasno kako mogu da koriste asio i oslobadjaju Win audio da radi svoje. Je li to nekakva "zatvorena" elektronika koja samo salje signal dok kompa ili sta? :) Malo mi je frka da kupim, pa onda da bude "ups, ne radi tako kako sam mislio" ;)

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by velemajstor » 08 Jan 2015, 23:19

pa valjda rade iz svojih asio drivera!

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 11 Jan 2015, 19:04

Pa ne znam, to i pokusavam da saznam. Da li ti te usb kartice oslobadjaju Win audio da sljaka u pozadini normalno? :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by bancika » 26 Mar 2015, 13:09

Kod mene radi dobro sve u isto vreme, i na NI Komplete 6 i na Scarlett Solo. Oba koriste fabricke ASIO drivere za DAW, a aplikacije u windows idu preko WDM...sve nekako radi. Koristim cesto u isto vreme Reaper i YT ili Guitar Pro ili winamp/media player.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Frostensen » 30 Mar 2015, 03:12

Cek cek, aj polako opet ispocetka za mene slaboumnog. Ako moze u koracima :D Ti sviras preko Scarlett Solo koji ide u neki "line in" ili "mic" pa u Guitar Rig koji fura regularni ASIO, a sa druge strane Windows WDM ostaje slobodan da fura Youtube/winamp/sta god? Is that what yer saying?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by bancika » 30 Mar 2015, 10:06

Gitara je bocnuta u jedan od ulaza na interface-u (na scarlett solo je ulaz 2 gde je nacrtana gitara, na Komplete 6 je svejedno posto za oba ulaza ima instrument/line switch). Izlaz ide iz interface-a, bilo sluske, bilo monitori. U reaper su mi podeseni fabricki ASIO driveri za oba, a windows ide preko WDM drivera, isto fabrickih. Odakle god da pustim nesto, zvuk ide na sluske (monitore). Integrisana zvucna je disable-ovana i nista nije povezano u nju.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Guitar Rig + jos neki audio izlaz (youtube, winamp etc.)

Post by Overdrive » 30 Mar 2015, 12:17

bancika wrote: Integrisana zvucna je disable-ovana i nista nije povezano u nju.
tako i kod mene, integrisana je off

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest