SOFTWARE za COVERE

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

SOFTWARE za COVERE

Post by Bohem » 29 Jan 2015, 15:19

Pozdrav svima,

Da li znate koji bi mi bili dobri programi za pravljenje covera?
Jedan čovek mi je preporučio CUBASE da snimam audio, a SONY VEGAS za završnu obradu video itd.

Ja bih hteo da onako ubacim više gitara tj. snimaka i glasova pa me zanima da li je to najbolji program za to.

I da pitam, da li znate kako mogu da kvalitetno snimam i zvuk i video odjednom? Jer video sam da većina snimi zvuk a posle stavi slušalice sluša taj zvuk, snima video i pravi se da svira ili otvara usta, pa posle slepi ta dva :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: SOFTWARE za COVERE

Post by Overdrive » 29 Jan 2015, 15:47

Bohem wrote:Pozdrav svima,

Da li znate koji bi mi bili dobri programi za pravljenje covera?
Jedan čovek mi je preporučio CUBASE da snimam audio, a SONY VEGAS za završnu obradu video itd.

Ja bih hteo da onako ubacim više gitara tj. snimaka i glasova pa me zanima da li je to najbolji program za to.

I da pitam, da li znate kako mogu da kvalitetno snimam i zvuk i video odjednom? Jer video sam da većina snimi zvuk a posle stavi slušalice sluša taj zvuk, snima video i pravi se da svira ili otvara usta, pa posle slepi ta dva :)
Otvorio si više pitanja, ali da ti odgovorim na poslednje:

Naime, ne moraš da radiš to sa otvaranjem usta.
Imaš opciju u jednom programu za obradu videa (a verujem i u ostalim) da izabereš koji zvuk želiš da ti ide uz video koji si snimio - onaj zvuk koji je uhvatila kamera (kamkorder, telefon svejedno), ili zvuk koji je snimljen u kompjuteru dok si svirao (dakle neki DAW - Cubase, Reaper, ProTools isl)

evo kako to može da ispadne kada radi One Man Band



Koliko sam video, on prvo snimi glas (što je malo neuobičajeno, ali nema pravila) pa onda dodaje gitaru i ostalo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest