Windows vs Linux

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Windows vs Linux

Post by djomla » 20 Jun 2015, 14:32

Drugari trebam pomoc


Vec odavno koristim firmin sluzbeni laptop (Mac) za sviranje. Na njemu imam instalirano amplitube a za interface koristim alesis io2.
Radi kao sat ... savrseno. Nisam imao nikakvih problem, spojio instalirao i proradilo sve na prvu. Latencija, ako je i ima ja je ne osetim ...
znaci prezadovoljan sam. Ali me smara nosenje sluzbenog lapsitopsija za moje privatne stvari.

Elem, dobih neki komp sada i planiram da njega koristim za privatne stvari (sviranje ofkors). E sada ono sto me muci je sta da instaliram od OS-a

Windows 7 ili sta vec
Windows XP
ili neki linux tipa ubuntu

fala

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Windows vs Linux

Post by guv'nor » 20 Jun 2015, 16:21

Koji si komp dobio? Ako je podržan hardware, ne vidim zašto ne bi opet stavio OSX ako ti se toliko dopao.
Alesis IO2 je jedan od podžanih interfejsa za Linux, ali nemam pojma šta bih ti preporučio da koristiš od simulacija. http://wiki.linuxaudio.org/wiki/alesis_io2_express
U svakom slučaju, ako ti se ne zeza sa OSX-om, preporučio bih ti da instaliraš Windows, pa onda na drugu particiju zvekneš Ubuntu Studio (zbog low-latency kernela), instaliraš Ardour, pa probaš šta sve može da se nađe od pluginova i simulacija. Za Win znaš šta sve postoji, tj samo opet staviš Amplitube ako ti se već sviđa.

Edit:
Sebi sam napravio savršeni Hackintosh od starog Optiplex-a 755, ali dok to nisam sklopio, stalno sam dual-bootovao Win 7 (sa ubijenim net-om za muziku) i Debian ili Xubuntu za sve ostalo. Ubuntu mi je nekako uvek bio previše natrpan i zaglavljen...

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Windows vs Linux

Post by djomla » 20 Jun 2015, 20:13

Dobih Optiplex 790 ... nije los :)

Nista ide dual boot pa sta bude :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Windows vs Linux

Post by guv'nor » 20 Jun 2015, 23:11

Gre'ota da stavljaš Win kada sve radi
http://wiki.osx86project.org/wiki/index ... tiplex_790
Samo treba da uzmeš npr GT 210 da bi imao full QE/CI i da zameniš proc ako je Pentium nekim Intel Core-om (da ne bi morao bespotrebno da čačkaš kernel, mada pre Haswella rade i Pentiumi). :obrve:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Windows vs Linux

Post by andrej] » 21 Jun 2015, 00:18

Usput, ako oces da kupujes ista od hardvera da unapredis masinu, kupi SSD. MacOS leti sa SSDom, cak i vise nego Windows i Linux...

A audio drajveri i audio subsistem su zaista superiorni na MacOSu (i iOSu, sto se mobilnih sistema tice), tu skidam kapu. Steta sto mac ne valja ni za sta osim muzike, dizajna i video editinga... Za muziku nema premca, al opet fali nekoliko (uglavnom free, ali nezamenljivih) VSTova.
Mene briga, koristim sva 3 za ono za sta valjaju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest