ASIO4ALL / Windows 7

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

ASIO4ALL / Windows 7

Post by djomla » 30 Jun 2015, 23:31

Instalirao sam nedavno windows 7 64bitnu verziju.

I sada imam problem sa ASIO4ALL, naime :) kada upalim youtube i pustim pesmu pa onda upalim amplitube ASIO4ALL javlja da je output device busy (znak X).
E sada cita'h na internetu da ASIO4ALL i trazi exclusive rights na output device, i to sam iskljucio u settingsima:
Spoiler:
Image
Ali i dalje ne radi. Da li neko ima iskustva s ovim ? Kako resiti a da ne razbijem sve ...

Fala

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by Overdrive » 01 Jul 2015, 11:55

Ne razumem se u te drajvere, ali znam ovo:

kada prvo upalim Youtube ili pustim tv karticu, ili mp3 - pa tek onda podignem Amplitube, kaže mi nešto slično i moram da podešavam settings itd.

ALI - kada upalim prvo Amplitube (Asio4all) pa TEK Onda youtube isl..onda sve ide ok.

Ne znam zašto je to tako, ali nisam ni istraživao.
U svakom slučaju mogu da živim sa tim "bagom" tako da uvek prvo upalim Amplitube

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by Frostensen » 02 Jul 2015, 00:24

Tuzan odgovor je neces resiti. I to je to. Ako se slucajno desilo da ti je u nekoj inkarnaciji/instaliciji ASIO radio paralelno uz winamp, youtube itd. (kao sto je recimo i kod mene radio na XP-u), to je na zalost samo bag koji jos uvek niko nije planski reprodukovao. Ukratko, nije otkriveno zasto u nekim jako retkim slucajevima ASIO ne preuzima sistem i radi paralelno sa Windows media audiom. I to je to. Postoje neke varijante asio cables software-a gde komp simulira eksternu zvucnu karticu i tera sve kroz ASIO drajver u isto vreme (jutube, vinamp, video, daw), pri cemu tehnicki ASIO ostaje primarni i jedini izvor zvuka, ali ja to nisam uspeo da poteram da radi.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by djomla » 02 Jul 2015, 10:07

Da, na zalost koliko sam citao ovih dana to je to ... hvala svima. Elem ide druga kartica ...

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by velemajstor » 10 Jul 2015, 23:36

Za Win7 nema resenja, ne moze sa Asio4All u isto vreme i YT i neki program koji koristi te drivere, na XP-u je islo.

Samo druga kartica, jedino resenje.

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by SomiKnight » 15 Jul 2015, 14:56

A zasto koristite asio4all umesto fabrickih?
Asio4all se valjda koristi kada nemate fabricke pa nemate drugog izbora, ili ako su fabricki drajveri krs napisani, ali u tom slucaju onda zamenite karticu.

Do sada sam imao maudio, esi juli, i sad imam roland quad capture, u sva tri slucaja su drasticno bolji fabricki asio drajveri.

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: ASIO4ALL / Windows 7

Post by velemajstor » 19 Jul 2015, 08:29

Sam si sebi odgovorio, kad se svira, snima kroz integrusu nema drugog resenja sem Asio4All.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest