Snimanje na linuxu

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Snimanje na linuxu

Post by desert sun » 17 Aug 2015, 13:43

Da li neko sa vise iskustva ima da mi preporuci neki program za sviranje i editovanje zvuka za linux u mom slucaju linux mint?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje na linuxu

Post by Randy » 17 Aug 2015, 15:30

http://wiki.linuxaudio.org/apps/daw_apps
Ja sam pokušavao ,al uvek me je kašnjenje zvuka zezalo. Ako uspeš javi.

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Snimanje na linuxu

Post by desert sun » 17 Aug 2015, 16:51

Da to sam isto procitao negde na netu da se ljudima javlja kao problem.Nasao sam u software manageru ove programe rakarack,guitarrix,ardour ne znam da li si ih koristio i da li sa njima ima problem sa kasnjenjem zvuka?Takodje kada ukljucim gitaru u line in bez ikakvog programa uopste nema zvuka kao na windowsu i ako je line in ukljucen ne znam zbog ceka?Skoro sam instalirao linux pa mi je sve ovo novo i treba mi malo vreme,stvari se malo komplikovanije rade nego na windowsu,barem mi se tako cini.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Snimanje na linuxu

Post by guv'nor » 17 Aug 2015, 18:33

Teškoda ćeš bilo šta uraditi bez nekog interfejsa.

Najlakše ti je da probaš sledeće:
DAW - Adour
Linux - Ubuntu Studio (ima low latency kernel, a i lakše ti je da koristiš njega ili dulaboot-uješ sa Mint-om nego da sada menjaš kernel na Mint-u)
Audio Interfejs - Alesis IO2 Express, mada pogledaj šta je podržano - http://wiki.linuxaudio.org/wiki/hardware_support

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Snimanje na linuxu

Post by desert sun » 05 Nov 2015, 18:17

Evo da napisem sa zakasnjenjem kako sam ovo resio,pa mozda nekom pomogne...

Instalirao sam iz sotware managera program rakarrack(slican kao amplitube ili guitar rig),koji me je prijatno iznenadio je sam bez instaliranja drugog programa odmah dobio zvuk bez latencije,a i moze veoma fino da se namesti zvuk i na gitari i na bassu.

Ako hocete da i snimite nesto sto svirate,trebalo bi da se instalira i program QjackCtl tj. Jack Audio Connection Kit u kom moze da se namesti da program preko koga snimate na primer Audacity kupi signal iz rakarracka i jos neka korisna podesavanja ne vezana bas za snimanje.

Evo i snimka a ima ih jos na netu na slicnu temu- https://www.youtube.com/watch?v=YXIFi2LPQp0

Ovo radi na mintu kog koristim ali i na ubuntu linuxu za ostale distribucije ne znam.

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Snimanje na linuxu

Post by desert sun » 20 Nov 2015, 01:59

Zaboravio sam da napomenem u predhodnom postu da kada zavrsite sviranje verovatno necete imati zvuk kad pustite neku pesmu,film bilo sta.To mozete da resite tako sto ce te svaki put kad zavrsite sviranje ukucati u terminalu sledeci kod sudo alsa force-reload

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest