Amplitube MESA!

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Amplitube MESA!

Post by Dushan S » 28 Aug 2015, 20:05

Sad sam skinuo BIAS da ga probam, nemam ovde karticu pa sam slušao neke đitre koje imam snimljene DI od ranije. Ne znam u čemu je fora ali ja u njemu nema teorije da dobijem puno gain-a, ne znam da li previđam nešto.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Amplitube MESA!

Post by bancika » 28 Aug 2015, 22:39

Moze moze :)

Ne znam sta volis al moj omiljeni amp za sad je friedman b101 ili nesto slicno sa toneclouda. Sushi. Pravi hot rod marshall.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Amplitube MESA!

Post by Dushan S » 29 Aug 2015, 00:21

E jbg, tone cloud. Ja sam skinuo narodnu verziju sa sajta braće Rusa da probam, nema za mene toneclouda. Ovde koliko vidim imam 4 High Gain modela i to je to. Mogu da probam "preview" nekih gotovih farbi ali ne mogu da ih skinem. Doduše sad sam ih probao i neke od njih su očigledno gejnovitije, ali ova 4 modela to ne mogu koliko god vrteo parametre. Nisam proučavao manual pa ne kapiram da li su ti ostali modeli samo nastali tweakovanjem postojećih, tipa promena laNpi i to. Koliko ovde vidim, nema pedala, dakle ne mogu da stavim neki tubescreamer ispred pa da "poguram" malo... Mada, nisam oduševljen high gain farbama, kao ok je, ali imaju malo neko neprijatno "staklo" u višim srednjima, bar sa ovom gitarom sa kojom sada probavam.

EDIT: Degen, čudan mi interfejs pa sam sve vreme gledao samo prvu stranicu sa pojačalima, nisam video onu gde su "metal" i "Insane" :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Amplitube MESA!

Post by bancika » 29 Aug 2015, 08:12

Meni je trebalo mesec dana da provalim da ima scroll na dole :)

A sva pojacala su u sustini presets. Ako krenes od fendera i mrckas mu crevca, napravices recto.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Amplitube MESA!

Post by Dushan S » 30 Aug 2015, 16:34

bancika wrote:Meni je trebalo mesec dana da provalim da ima scroll na dole :)

A sva pojacala su u sustini presets. Ako krenes od fendera i mrckas mu crevca, napravices recto.
Da da, skapirao. Zapravo odmah nakon post-a sam video i da mogu zapravo da se registrujem pa da skidam presete online. Čudno da su to omogućili a nisu napravili naloge zaključane i povezane sa imenom kupca.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Amplitube MESA!

Post by komil » 10 Oct 2015, 22:33

Jel ovo nešto novo za hevi mjetal?
Toneforge - Menace


http://joeysturgistones.com/products/toneforge-menace

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest