Snimanje u Mixcraftu (snimanje gitare i mikrofona u isto vreme)

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
DaRkGuitaRist88
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2010, 18:42
Location: Pirot
Contact:

Snimanje u Mixcraftu (snimanje gitare i mikrofona u isto vreme)

Post by DaRkGuitaRist88 » 15 Nov 2015, 16:14

Ovako kad hocu da snimam u Mixcraftu mikrofon i gitaru u isto vreme ne mogu da podesim nesto kako treba, ili jednostavno to ne moze...?

Moram da izadjem iz celog programa i da iskljucim tamo u GearBoxu gitaru i selektiram mikrofon pa da opet otvorim Mixcraft i tek tad uz gitaru snimim vokal glas....

Tamo u GearBoxu ima opcija instrument and microphone ali opet kad otvorim Mixcraft cuje se samo gitara i samo nju snima...

U programu Pod farm sam uspeo da namestim gitaru i mikrofon da se cuju u isto vreme ali u Mixcraftu ne znam kako da podesim?

Vst plug in sam podesio i sve rade efekti sto se tice gitare kad je u GearBoxu selektirana gitar isto vazi i za mikrofon, ali kad selektiram oba opet mi se cuje samo gitara i samo nju snima...

A treba mi da u isto vreme snima poseban audio track za gitaru i poseban audio track za mikrofon uz Vst Plug in sa Pod farmom...

Da li neko slucajno zna sta je upitanju i kako da podesim tamo podesavanja da mogu da snimam gitaru i mikrofon u isto vreme u Mixcraftu...?

Imam USB zvucnu karticu line 6 ux1 i ima ulaz za gitaru i mikrofon...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snimanje u Mixcraftu (snimanje gitare i mikrofona u isto vreme)

Post by dejankuki » 16 Nov 2015, 21:50

Sa UX1 mozes da snimas samo jedan intrument u datom momentu, znaci ili/ili... sa UX2 mozes dva instrumenta istovremeno...

User avatar
DaRkGuitaRist88
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2010, 18:42
Location: Pirot
Contact:

Re: Snimanje u Mixcraftu (snimanje gitare i mikrofona u isto vreme)

Post by DaRkGuitaRist88 » 17 Nov 2015, 23:19

dejankuki wrote:Sa UX1 mozes da snimas samo jedan intrument u datom momentu, znaci ili/ili... sa UX2 mozes dva instrumenta istovremeno...
Resio sam problem, ipak mozes...

U GearBoxu postoji opcija Source select gde imas opciju da stavis inst & mic...

Onda kada upalis Pod Farm imas tamo opciju pored naslova Dual, tu se klikne i namesti se Createempty tone ili da iskopiras vec dati ali uvek je bolje prva jer je bolje da namestis sam izaberes sta najvise odgovara za mirofon vokale...

Onda kliknes na opciju Mixer View i tamo namstis jedan Imput na istrument a drugi na mikrofon i to je to sto se tice sviranja u isto vreme sa mikrofonom i gitarom odjednom onako bez snimanja...

E sad kad je upitanju snimanje npr ja koristim Mixcraft Pro studio 7 potrebno je da se u njemu ode na opciju preferences pa sound divice i da se klikne u sredinu opcija ASIO...

Tu ima opcija Default recording device imput i tu se namesti opcija Send 3/send 4

Dole se otvori jos jedna opcija Open Mixer i tu se selektira kod imputs and recording inst & Mic...

Kad se sve to zavrsi ode se

Tamo u track pa add track i dodate dva audio tracka posebna...

Pored opcije arm se klikne strelica i selektira se Sedn 1/Send 2 i isabere se da to bude left chanel imput 1. Klikne se arm i klikne se kad se pojavi onaj znak za zvucnik i na fx izabereteVst plug in tamo Pod Farm 2
(ali pre toga morate da odee ako niste u preferences pa plug ins pa Edit Vst/Vsti folders i dodate tamo na add c/program files/line6/pod farm 2/vst/line 6)

Na drugi audio track odete opet isto sve samo namestite na Send 3/Send 4 pa namestite right chanel....

Uglavnom to je to sad tu mozete i sami da experimentisete kako hocete...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest