gde grešim?

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

gde grešim?

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 00:31

Image

kada ovako povežem Zoom G3 sa kompom, upalim Reaper..sve je ok, nema latencije, ali

Non stop se čuje neki zvuk (nije onaj uobičajeni "noise" koji postoji kada je uboden u pojačalo pa ga gušim sa Noise Gate-ovima)..već kao neko brujanje i konstantni tihi pisak istovremeno :O.o:

na ovim kljavijaturama (koje u sebi imaju i zvučnu kartu i koje su mi glavni "sound device") ima Master volume i on mi je uvek do kraja.
kada ga stišam, ovo zujanje se takođe stiša ali ga i dalje ima (na Zoomu ne mora ni jedan preset da bude upaljen), dakle..nešto je verovatno hardverski, samo šta..?

Menjao sam kablove, reko da nije do njih..ali oni i uboičajeno, kada nema Zooma, rade ok, bez šumova i brujanja

ako neko znade ili ideju imade, bio bih ljubopitljiv

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: gde grešim?

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2016, 09:05

Jbg onda vidi možda imaš li ground loop. Ako ti se sve napaja sa istog napajanja, 'oće da pravi sranje. Dalje se ne razumem, to moraš da sačekaš neko tehnički pismeniji da odgovori.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 09:09

tommytigh77 wrote:Jbg onda vidi možda imaš li ground loop. Ako ti se sve napaja sa istog napajanja, 'oće da pravi sranje. Dalje se ne razumem, to moraš da sačekaš neko tehnički pismeniji da odgovori.
jedino što mi pada na pamet onako amaterski, je da ispre kompjutera zapravo imam dva interfejsa, svaki sa svojim procesorom, drajverima..

Midi klavijature imaju zvučnu karticu u sebi i idu na USB

Isto to radi i Zoom, takođe ide u USB

Kad bih ga ubo direktno (da mimoiđem Midi) možda bi drugačije pevao, ali onda mora da se iebavam sa latencijama, drajverima..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 19:06

tommytigh77 wrote:Jbg onda vidi možda imaš li ground loop. Ako ti se sve napaja sa istog napajanja, 'oće da pravi sranje. Dalje se ne razumem, to moraš da sačekaš neko tehnički pismeniji da odgovori.
dakle, u mom stvaralačkom opusu, jedan ground loop ne bi trebalo da stoji na putu..

elem, nema veze sa gitarom

čuje se brund i kad nema gitare.

Pojačava se kako pojačavam Volume na midikljavi...kao da ima previše gain-a (ali nema)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 00:05

mali hint, procesor nema nikakvo "napajanje", već se priključuje na PC u off modu preko usb-a

Drugo, proemnio sam usb kabal i opet isto, ali - probao sam drugi usb ulaz i kao da je signal drugačiji

oba usb ulaza su dvojka

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: gde grešim?

Post by dejankuki » 07 Jan 2016, 21:26

Sem sto se prepucavate bezrazlozno i hranite trolisanje... stvarno se ponasate... k'o deca kad im neko baci lizalicu u pesak...

Zasto dajes PC-ju dva izvora signala sa zooma...

povezi oba uredjaja preko USBa, izbaci audio signal, svbakom dodelis dedicated drivere i snimas. Ovako negde pravis "loop" ili mikrofoniju (narodski objasnjeno)...


Sta zelis da dobijes time sto si audio doveo u klavijature, pa onda opet zoom povezao sa kompjuterom??? negde mu tu pravis zackoljicu. (sad,... nisam tu i ne mogu da experimentisem, ali ja ne bih nikada tako povezAo)


Da.. vec si sam sebi delimicno pomogao, tj. ponovio to sto sam i ja rekao.. zasto imas DVA interfejsa PLUS audio signal... OK je da imas dva interfejsa (mada cemu i to, jedan JE dovoljan). BTW, Zoom ipak ima napajanje preko USBa...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 21:53

dejankuki wrote:
Sta zelis da dobijes time sto si audio doveo u klavijature, pa onda opet zoom povezao sa kompjuterom??? negde mu tu pravis zackoljicu. (sad,... nisam tu i ne mogu da experimentisem, ali ja ne bih nikada tako povezAo)
Pazi, klavijature imaju zvučnu karticu u sebi. One su audio midi intefrace (nešto kao externa zvučna kartica tipa Scarlet, Focusrite isl) samo eto sa midi klavijaturama.

Godinama to koristim kao glavnu zvučnu kartu, i ona je naravno povezana USB-om

E sad, Zoom se takođe povezuje USB-om, i bilo bi mnogo lakše da kalvijatura ima USB ulaz, ali nema, već moram da ubodem u PC

Da bih povezao Zoom samo sa PC jem, to znači da nekako eliminišem klavijaturu, koja mi je glavni device, pa da se oslonim na integrisanu zvučnu sa matične ploče, pa da dečekiram i čekiram ponovo svašta nešto i da u stvari totalno menjam konfiguraciju svaki put kad bih da uključim Zoom.

Ja sam uspeo sve da povežem i sve radi, i kad upalim Reaper sve lepo snima, bez trunke latencije (kao i inače), ali eto ima taj neki iebemliga..šum, brum, ne znam kako da ga nazovem.

Nije to onaj "noise" koji čuješ i u Amplitubu, Guitar Rigu itd..pa ga podešavaš u tresholdu. Ovo se baš dobija zbog hardvera.

Zato sam i slikao Zoom zguza, da vidim da li ima neko ideju oko tih kablova.

Možda veza "phone" (sa Zooma) u "instrument" (sa midija) nije najbolje rešenje. Jer tu se šum i dešava.
Sama gitara ubodena u "input" Zooma, ne pravi nikakav šum.

Šta znam, probavaću još da ubadam..left, right isl, ali ne vidim drugu opciju da povežem Zoom sa zvučnom osim da ga ubodem u taj ulaz za "instrument" u klavijaturama (tako i inače radim, kada nema Zooma, taj mi kabal stoji stalno uboden u klavijature)

Klavijatura inače ima ulaz i za mikrofon, i za slušalice i za instrument i nije klasičan midi-interface, već je i namenjena muzičarima koji bi da bez muke zabeleže neke ideje, snime isl, dakle nema potreba za nekim drugim zvučnim karticama, napravljena je kao All in one rešenje.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 07 Jan 2016, 21:56

dejankuki wrote:
OK je da imas dva interfejsa (mada cemu i to, jedan JE dovoljan). BTW, Zoom ipak ima napajanje preko USBa...
pa bilo bi super da može Zoom da se samo instrumentalnim kablom poveže sa klavijaturom (da ne ubadam USB) ali nisam siguran da može tako, probaću doduše, ali onda ne sme da bude u off modu, nego napajanje, pa On..valjda..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 08 Jan 2016, 21:19

rešio

eliminisao sam jedan USB (onaj za Zoom)

works like charm now :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: gde grešim?

Post by dejankuki » 08 Jan 2016, 21:50

Super..... naravno.. ali mozda zaboravljas i Zoom je eksterni usb musical devajs... interfejs...

Pazi.. ukratko..
Klavijatura = eksterna mizicka
Zoom = eksterna muzicka.
dve muzicke = konflikt negde...

nema potrebe oba. ili jedan ili drugi... s tim da ti hoces da ti MIDI bude glavna.. super, iskljuci (sto si i uradio) Zoom, povezi ga sa klavijaturom samo sa audiJo kablom i ubodi ispravljac...
USB je dvosmerni kabli... salje signal i u i iz kompa, tako da ti dva puta saljes u komp signal(e) sa zooma.. ... bla bla... a pritom koristis .... u stvari ko zna kako i koje si drajvere koristio...
Nema veze, na kraju si uspeo.



P.S. cekah odgovor sinoc, ali bejase kasno i otidoh u krpice.. da lalam.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 08 Jan 2016, 22:08

dejankuki wrote:Super..... naravno.. ali mozda zaboravljas i Zoom je eksterni usb musical devajs... interfejs...

Pazi.. ukratko..
Klavijatura = eksterna mizicka
Zoom = eksterna muzicka.
dve muzicke = konflikt negde...

nema potrebe oba. ili jedan ili drugi... s tim da ti hoces da ti MIDI bude glavna.. super, iskljuci (sto si i uradio) Zoom, povezi ga sa klavijaturom samo sa audiJo kablom i ubodi ispravljac...
USB je dvosmerni kabli... salje signal i u i iz kompa, tako da ti dva puta saljes u komp signal(e) sa zooma.. ... bla bla... a pritom koristis .... u stvari ko zna kako i koje si drajvere koristio...
Nema veze, na kraju si uspeo.



P.S. cekah odgovor sinoc, ali bejase kasno i otidoh u krpice.. da lalam.
hvala, kasno videh poruku (dok naranim piliće, namirim krmad..znaš kako je)

pa pazi, ja sam u početku probao tako (ili mi se čini) i onda nešto nije htelo i ja kao drž odma izubadaj sve gajtane, kad oćeš ćorak..

U stvari, radilo je, ali..kao što radi kad se ubode sve što može (bruji, zuji)

e sad je već druga pjesma, ne da nema šuma und bruma, nego samo ostali čvarci :)

hvala u svakom slučaju još jedared

p.s.
ako ima negde još nekih pečeva (a da nije na onom guitarpatches.com, bio bih interesantan znati..

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: gde grešim?

Post by Frostensen » 09 Jan 2016, 03:27

za sta

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: gde grešim?

Post by Overdrive » 09 Jan 2016, 15:13

za G3

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest