Windows 10 i audio

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Windows 10 i audio

Post by bancika » 04 Feb 2016, 11:04

Jel radio neko sa Windows 10? Svidja mi se puno stvari, al b'ate oni nisu normalni ako su mislili da je prihvatljivo svim korisnicima ovo sto rade. Za real time audio dosta zna da zeza. Imaju automatske updates koji ne mogu da se iskljuce. Dok proverava za update i instalira ih (a 'fala bogu, ima ih svaki dan), oprosti se od real time audio. Krci i secka. Taj problem nekako i resim, drzim laptop u airplane mode sve vreme pa ne moze da se nakaci na net. Ali imaju i neko sr*nje, ne secam se kako se zove, kao neki antivirus koji povremeno krene da drlja. Nista se ne vidi na ekranu, ali pojavi se background proces u task manageru (koji ne mogu da ubijem) i nesto rchka :) Imam upaljen reaper sve vreme i sviram bez da otvaram druge aplikacije. Mozda bas zbog toga provali greskom da se nista ne desava i da je dobro vreme da krene da skenira, ali jednom kad krene mogu ili da cekam 10-20 minuta da zavrsi ili da restartujem comp i da se nadam da nece da krene opet. Nisam jos provalio kako da ga ubijem trajno.

Inace, laptop je prilicno jak. i5 5-gen, 12gb ram..dok ga ove gluposti ne zatrpaju, sushi kako radi. Mogu nekoliko traka u isto vreme da vozim sa efektima, amp simovima i sl. bez problema.

Kakva su vasa iskustva sa win10?

Pre nego sto kazete da se vratim na win7, mislim da nije moguce. Laptop je prilicno nov i navodno nema drivera za win7. Stigao je sa win 8.1 (koji mi je nekako sugav) i prvog dana sam ga pustio da se updateuje na win10.

:ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Windows 10 i audio

Post by metalstringer » 04 Feb 2016, 11:50

jbm li ga brate.ja imam laptop (2,5 proc.,6gb rama...wind.7) i neku kantu od desktopa starog 10 god u xp-eju.laptop sljaka,mada ga vise klinci opsedaju,ali ima uzasnu realtek integrusu,dok na staroj kanti od kompa radim,snimam,zezam se vst-jima i cak produciram i radim mix bez problema,cak dosta bolje rezultate postizem sa tom kantom,takodje na integrusi.na laptopu i wind. 7 vise imam suma,uvek neke za'ebancije,problemi...mada radi,naravno,eksterna muzicka bi dobro dosla.izdgleda da taj wind.10 i sva ta novija gomna nisu bas za audio,nego vise za video itd. probaj vrati neki win. 8 ili 7 da nemas muka,j'bes
10-ku ako te zeza za stvari koje najvise koristis.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Windows 10 i audio

Post by Cortex » 04 Feb 2016, 11:59

Nikakve probleme nemam. Sve mi isto radi ko i na bilo kom drugom Windowsu pre 10ke.

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Windows 10 i audio

Post by Kauto Labs » 04 Feb 2016, 12:26

update se lako iskljuci, ides start->windows update->turn off, da bude na never never i to je reseno

ovo drljanje na idle sam bas gledao ovih dana, cim ga ostavis 5 minuta pocne da rilja disk i cpu gore nego da si ostavio 3ds max nego sto je ostao idle, ne znam koji idiot zamislja da je takvo podesavanje korisno na operativnom sistemu

windows defender to drlja, i nije proces da bi ga iskljucio u task manageru nego sheduled task i specijalan service (koji ne moze da se stopira u services manageru), trigeruje se na idle, novu network konekciju i power baterija ili napajanje

iskljucis ga iz shedulera ovako, uradis i desni klik disable ne samo checkboxovi

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 649?auth=1

vidis ako ti to dovoljno onda ok, meni nije bilo pa sam iskljucio ceo defender (cuj skenira disk, drlja terabajt bezveze) ovako npr (onda ides restart sistema jer service ostaje da radi)

http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... =windows-7

ako nekad pozelis da ga ukljucis ne pojavljuje se vise gui (krs) nego moras u registriju, opcija 2 na linku

http://www.tenforums.com/tutorials/5918 ... -10-a.html

inace tripovanje oko win 7/8/10 je nepotrebno, to je identican operativni sistem sa razlicitim uix budzenjima

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Windows 10 i audio

Post by Kauto Labs » 04 Feb 2016, 12:40

nisam imao volje da se bakcem, nije lose da izgooglas i instaliras neki resource usage logger, bio je jedan za bateriju verovatno ima i boljih, pa tacno vidis ko radi nepotreban bloat, u task sheduleru ima svega i svacega sheduled, potencijalni kandidati pored defendera su i sheduled servisi za defragmentaciju i indeksiranje (search u exploreru ionako vise ne radi nego sto radi - krs), mozda i generisanje thumbnails, to ovako napamet, verovatno ima svega i svacega

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest